bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    tüketim manyağı olmuş toplumlarda, "elimdeki parayı nereye harcasam acaba" düşüncesidir.
    ... hummepervaz
  2. 2.
    ingilizcesi için:

(bkz: marginal consumer curve)
    ... hayvan gibi yazar
  3. 3.
    (bkz: hani marjinal bizdik)
    ... bsen
  4. 4.
    öncelikle doğru olan ingilizcesi için:

(bkz: marginal propensity to consume)

makro ekonominin önemli göstergelerindendir. en basit tabiriyle gelirdeki 1 birimlik artışın ne kadarının tüketime yansıdığını gösteren katsayıdır. 0 ile 1 aralığında değer alır. 1'e doğru yaklaşması tüketim eğiliminin arttığı anlamına gelir ve genelde iyi yorumlanır. bu değer büyüdükçe aynı oranda marjinal tasarruf eğilimi küçülür. aynı zamanda tasarruflar büyümenin motoru olarak bilinir. ancak bahsi geçen tasarruflar yatırıma dönüştüğü sürece. bak şimdi biraz karıştı işler. neyse iktisat kasvetli bir bilim vesselam. fazla kurcalamamak lazım.
    1 ... cornivolk
  5. 5.
    kullanılabilir gelirdeki bir birimlik artışın ne kadarının tüketim harcamalarına gideceğini gösterir, c ile ifade edilir ve c=delta(büyükC)/deltaYd’dir. öyle ki c=0,1 değeri, toplam tüketimdeki değişimin 10 birim, kullanılabilir gelirdeki değişimin ise 100 birim olduğuna ve dolayısıyla 100 birimlik gelirin 10 biriminin tüketim harcamasına gideceğini gösterir.
    ... wad ar yu tolking ebat yu
  6. 6.
    ayranı yok içmeye, atla gider s*çmaya.
    ... teksastayuvarlanansamanbalyasi
  7. 7.
    az gelişmiş ülkelerde daha yüksektir.

(bkz: eğilim)
    ... ethel
kapat