bugün

türk erkeklerini itici kılan en büyük özelliktir.
yaklaşık 20 milyon sigara tiryakisinin bulunduğu güzide ülkemde pek de marjinal sayılmayacak eylem.
(bkz: liseli nedir nasıl olunur)
lisede içmeyen taraf azaldıkça bu şey ilgi görüyor. nedeni ise merak ve farklı görünmek.*
Amacına ulaşmayan,hatta amacıyla uyuşmayan eylem.Tabi yeşil ay'a üye olurken yapılıyorsa bu eylem, o zaman marjinal olursunuz harbi. Ama linç de olabilirsiniz emin değilim.
ülkemizde ''marjinal olmak için sigara içmemek'' olması gerekendir. zira her köşe başında fosur fosur içenler varken marjinallik bunun neresinde diye düşünür insan. ulan otobüs durağında bile boğulacak gibi oluyoruz.
marjinal "çoğunluktan farklı" olduğundan mütevellit insanların yüzde 90'ı sigara içtiği için, sigara içmek değil içmemektir insanı marjinal yapan.
her ne kadar boyunda fular, mor bir pantolon ve mor kıravatla sabahın 7sinde dolmuşa leş gibi kokarak binmenin hiç bir marjinalliği yoktur.
lisede arkadaşlarına havalı gözükmeye çalışan ergen.
Argo kelimemidir bilmem ama aptallıktır sigara içmek.
bunu erken gençliğimde yaptım ben, kabul. o yaşıma tekabül gelen gençlere de önceden söyleyim.

-cilt sararıyor, aynaya bakıp sinir oluyorsunuz.
-hırlıyorsunuz.
-nefes alayım derken, balgam sesi geliyor. iğrenç bir etki yaratıyor karşıdaki insanda.
-tırnak sararıyor, diş etleri yer yer "siyahlaşıyor"
-koşamıyorsunuz, iki kat çıksanız ölecek gibi oluyorsunuz.
-en önemlisi, göz akında sararmalar oluyor.

sigara iki parmak arasında "bir süre için" iyi görünebilir ama bir süre sonra edineceğiniz görüntü hem sizi hem başkalarını sizden soğutur.

sağlık konusundaki sıkıntıları defalarca duymuşsunuzdur zaten, pek sallayan da yok o kısmı. bu yüzden daha çok gözle görülür, fizyolojik çirkinliklere vurgu yaptım. *
itina ile elit sigaralar dan baslanip gün gectikçe saman diye tabir edilen sigaralara düşen ama yinede her girilen ortamda ilk basta cikartilip masanin üstüne atilan, sonradan üstüne çakma bir zippo koyarak iticiliği iki ye katliyan birinci tekil şahislar bütünü.
içmiyorum hiçte pişman değilim.
Sigara keyiftir; orjinallikle, marjinallikle alakası yoktur ki marjinallik olsun diye arkadaş ortamlarında ateist takılmaktan da iyidir ayrıca.
bir ergen olarak diyebilirim ki ergen davranışıdır. bu şahıslar 40 yaşına gelince etraflarındaki 10 kişiden 9'u sigara içecektir zaten.

öyle bir hale geldi ki artık içmeyenler marjinal. içen adam daha fazla.

içen aptallık eder. zaten sigaraya başlamak için özentilikten başka bir sebep olamaz. zorla vermiyorlar ya adamın ağzına.
mal oldugunu gösterir.
ülkenin yarısı sigara içiyor amk, asıl içmeyen marjinal artık.
icerken uzaklara dalmak, triplere girmek..belki biraz etkili olabilir..denedim %50 calisiyor..
daha marjinal olmak istiyorsan kullanmıyorum demek daha mantıklı. hem aklı başında imajı veriyorsun, hemde sağlıklı imajı veriyorsun.
böyle marjinal olmaya çalışan insanlara içmeden de marjinal olunacağını söylemeliyiz. marjinal insan sigara içmekle değil içememek ile olunur. Sigara kullanmamak bu devirde daha marjinal.