bugün

liseliler arasında bolca boy gösteren tipdir.
dikkat ediyorum bizim okuldaki liseliler arasında bu tiplerden bolca vardır.
her hafta cnbc-e de yayınlanan dizileri izlerler, sonrada okulun çeşitli yerlerinde bu dizileri tartışıp kafa sikmekle meşgul olurlar.

cnbc-e yi şahsen bende arada sırada izliyorum fakat öyle abartılacak kadar değil, sadece göz atıyorum o kadar. fakat bazıları var ki bunu aptallık boyutuna taşıyana kadar izliyorlar. sonrada batı özenticiliğini had safhasına çıkarıp olabildiğince kapitalist sistemin kölesi oluyorlar.

bu cnbc-e izleyen tiplerde gördüğüm genel özellikler şunlardır(okuldakiler için):

-her tenefüs kantine gidip tost-kola-çikolata üçlüsünü yüklenip gelirler.
-kalemliklerinde mutlaka bir amerikan çizgi filminin karakterlerinden birinin resimli etiketi veya bir aparatı bulunur.
-çantalarında ''hayat boş pompala coş'' gibisinden yazılar yazılıdır.
-ıq seviyeleri en fazla 110dur.
-türkiye'de ki ve dünya'da ki olup bitenlerden habersizdirler.
-siyasete girmezler.
-futbol konuşmazlar.
-sıralarında sürekli bacak bacak üstüne atıp emir yağdırırlar ''kapıyı kapat, su al'' gibilerindn.
-derslere ''hiç çalışmadım'' deyip, yüksek not alıp üzülürler.
-hiç uyumazlar, derslerde uyuyup ''hocam geç yattımda ondan'' gibisinden mazeret uydururlar.
-benim gibi onlara karşı olan insanlardan nefret ederler.
vs vs. maddeler çoğaltılabilir.

edit:
cnbc-e izleyenleri eleştirmem, diğer kanlları ve dizileri eleştirmediğim anlamına gelmez. bence diziler zaten başlı başına birer saçmalık. hele türkiye'de yayınlanan dizilerin %99 10 dakikalık çalışma ile yazılmış veya hiç yazılmadan uyarlanmış dizilerdir. bu yüzden hiç birinin izlenmesini tavsiye etmiyorum.

şahsen benim izlediğim programlar genelde, belgesel, haber, tartışma ve kültür-sanat ile ilgili olan programlardır.
--spoiler--
--spoiler--

eğer bolca varsa onlar marjinal değillerdir. ayrıca cnbce izlemenin neresi kötüdür. akasya durağı mı izleyelim düriyenin güğümlerini mi izleyelim ?
ben diyorum how i met your mother sen diyosun papatyam
ben diyorum the big bang theory sen diyosun çocuklar duymasın. oldu mu, bence olmadı.
cem yılmaz'ın söylemi ile: göte buzlu bağdem, zigon sehpahaya oturmalar durumunu gerçekleştiren tiplerdir.
"futbol konuşmazlar"
televizyondan nefret eden biri olarak futbol konuşmanın cnbc e ve marjinallikle alakası olmadığını düşünüyorum.

cnbc-e de yayınlanan diziler dünyanın pek çok yerinde beğenilmiş ve gerçekten güzel dizilerdir.illa arka sokaklar kurtlar vadisi izlemek mi gerek ?

internetten dizi izleyen biri olarak yabancı dizilerin ve onları izleyenlerin gözü kapalı biçimde eleştirilmesi çok saçma geliyor.
marjinal olmak için daha çok uğraşması gereken tip.
marjinal, çizgi dışı veya sürü dışı anlamına geldiğinden, saman tv izleyip de çizgi içi olmaktansa, cnbc-e izleyip "marjinal" olmak evladır.
cnbc-e deki dizileri izleyen ama anlamadığı için sıkılan malozun feryadıdır.

edit: lan o değil cnbc-e den toplasan 2-3 dizi izlerim. yani arkadaş sırf marjinal lafını kullanmak için başlık açmayın lütfen. ergenlerden bir farkınız kalmıyor. ota boka marjinal demeyin gözünüzü seveyim.
--spoiler--
--spoiler--

(bkz: liseli detected)
marjinal olamıyordur. çünkü; herkes cnbc-e izliyordur özellikle marjinal olmaya çalışanlar bunu yaptığı için de, hepsi bırak marjinalliği normal insanın alası oluyordur.
cnbce değilde e2 izlemek daha marjinaldir, çok marjinal olmak isteyen onu izlesin, tabi intermediate seviyesinde ingilizce şarttır keza çevirilier berbat.* * * * * * *
marjinal aykırı anlamına gelir. cnbc e izlemek ne zamandan beri aykırılık oldu ? akasya durağı izlemekten eminim daha iyidir.

(bkz: marjinalliği karıştıran tip)
marjinalliğin moda durumuna geldiği son dönemlerde her boyutuyla karşımıza çıkabilecek durumdur. millet gamsızlıktan neye saracağını şaşırdı.
marjinal olmak için kendini telkin etmiş.. kendini cnbc e izlemekle mükellef tutup kendine bi nevi çin işkencesi yapan tip haline gelmiştir..
marjinal olmak için değil beğendiği, sevdiği için izleyen tiptir.

akasya durağı, arka sıradakiler falan mı izlesinler yani?
gıcık kaptığım tiptir. yabancı şarkılar dinler bir de sadece bu.
(bkz: hani marjinal bizdik)
(bkz: cem yılmaz)
yıl 2011 hala cnbc-e izleyip marjinal olduğunu sanan insan mı var ya ? liseliler bile böyle olamaz.
en büyük sıradanlığı yaşayandır.