bugün

rezerve alalım , 2025 li yıllarda olacak durum.
türkiye de mareşal unvanı almak için üç tane meydan savaşı yapıp en az bir tanesini kazanmak gerekir. dolayısıyla sn. cumhurbaşkanının darbe gecesi başlattığı meydan savaşı haricinde kazandığı meydan muharebesi olmadığı için alamayacağın unvan.
bu ülkede bu ünvanı hak eden tek kişi vardır o da mareşal fevzi çakmaktır. diğerleri trışkadan almıştır o ünvanı.
seyimin maresali. ben ona her gun madalya takiyorm.
lan hadi asker kökenli olsa tamam diyeceğimde düşünüyorum şimdi sokayım lan reisinize, valla bak sokayım ona da size de sokayım.
(bkz: 2025li yıllar)

bunlar mı oluyor tam olarak?
20256, 20257, 20258, 20259.
neydi lan o adamin adi su fesli adam neyse, onun tabiriyle "yuh ulan essoluessek yuhhh" maresal olabilmek icin en az iki adet meydan savasi kazanmak gerekir neyi kazanmis?
en az üç meydan savaşı kazananlara verilir mareşal unvanı. çakma başkomutan tayyip'in alamayacağı bir unvandır. bu arada gece gece iyi güldürdünüz.
Allahın sıfatlarını taşıyor demiyor muydunuz ulan?
Mareşal güdük kalmış.
mareşal orgeneral, oramiral rütbesinde olan askerlerin en az iki (bazı kaynaklara göre üç) meydan savaşı kazanınca verilen rütbedir.

öyle aklınıza or... ile başlayan sıfat gelince verilecek şey değildir.
Yok birde kolordu komutanı albay fln. güldürmeyin beni.
görsel
görsel
Tipe bak.
görsel
Bilal: benim babam hem öğretmen hem doktor hem cumhurbaşkanı hem başkomutan hem mareşal...
7 duvele karşı koyarak, gerçek cumhuriyeti kuran bizim gerçek liderimiz.
yakında kendi kendine bu ünvanı verirse şaşırmayalım.
kendisine ulaşabilmek için 192837456 enngeli aşmak gerektiği ülkede kendi 5000 kişilik koruma ordusu barındırırken, son teknoloji zırhlı aracı olmadan tek adım öteye adımını atmazken, kendi zırhlı duvarların arkasındayken milleti özgürlük ve demokrasiye (!) sahip çıkın diye sokağa döküp tankların önüne sürüp ölüme yollayarak kazanabileceği ünvandır.
görsel
Mare shall olabilir ancak.

Uyduğu kadar işte idare edin.
afrinin fethi ile bir kez daha perçinlenecek sayın cumhurbaşkanımızın ünvanlarından birisidir. kesinlikle.
Cidden merak ediyorum sizde kendini komik duruma düşürüp rezil etmenin bir alt limiti var mı?
Bahsettiğiniz şahıs Tarihin saklandığı delikten cep telefonuyla ordu yöneten, at üstünde durmayı bile beceremeyen, oğlu asker kaçağı biri, hangi Mareşalden bahsediyorsunuz amk? Bizim vergilerimizle alınan uçaklara,askerlere gidin savaşın diyenden mi oluyor Mareşal, yoksa ordularının önünde aslanlar gibi yardırandan mı? Bari mareşalliği bu kadar ayaklar altına almayın. M. Kemali geçtim, fevzi çakmağın bile kemikleri sızlar.
"hazret" ünvanının verilmesinin öncülüdür.
hala bir kanun teklifi hakkında hazırlanmamış ünvandır. yahu neyi bekliyorsunuz reis kaç zafer kazandı rezalet. kesinlikle.
merasallik kanun teklifi ile olmaz 2 meydan savasinda ordunu yonetip kazanman gerek.