mantar yerde yetiştiğinden ve bitkilere benzediği için bazı cahiller bitkidir diyebilir ama bitki değildir.

ama hayvandır çünkü glikojen depolar. glikojeni normalde hayvanlar toplar. zaten mantarı sote yapın aynı et tadı verir. o yüzden mantar hayvandır.
mantar at olabilir.
asil bir at kafası olsa ne iyi olurdu.
mantar yenilen bir şey,
ama hepsi değil.
hayvan ve bitki de yenilir,
insan yenmez,
o vakit mantar insan değildir.
bence bu mantarın sorunu,
ne oldum dememeli mantar, ne olacam demeli!
mantarı mantarlarla başbaşa bırakıp başka bir başlığa geçiyoruz.
Adam değildir. Evet.
Sevmem asla yemem kayış gibi.
mantar mantardır. bitki ve hayvanlardan ayrı olarak ökaryotlar başlığı altında incelenen bir canlı grubudur.
Mantar mantardir , peki sevgili alttaki kardesim sende mantara mantar diyormusun .
Mantar, hayvan ve bitkiden daha farklı incelenir. Bakteriler gibi farklı gruptadir.
ne bok olduğu belli değildir.
Mikoloji, yani fungi ne bitkidir ne hayvandır, hayvan bitki ve mantar olarak ayrılır, çünkü sadece mantarın 2 milyon türü vardır, bitki veya hayvan sınıfına girmesi imkansız.

Bitkiler ve hayvanlardan çok farkı vardır, hayvanlar doğurur yumurtlar bitkiler güneşe ihtiyaç duyar oksijen fotosentez ama mantar tamamen farklı bir yapıda yetişir, güneşe ihtiyaç duymaz çoğu nem oksijensizliğin içinde bile yetişir.

sporlarla çoğalır ve büyük bir kısmı zehirlidir.
http://www.ebilge.com/430...antarlar_bitki_midir.html

http://www.hurriyet.com.t...-yoksa-hayvan-mi-26723055
Mantar mantardir. Ne bitki ne de hayvandir. Kendi içinde bir alem. Fungus familyasi.
insandır amk. Senden benden daha insandır.
Mantardır.

Bütün sözlük 9. Sınıf biyoloji terk anasına.
Uzaylı da olsa insan insandır.
(bkz: yarak var yer misin)
saçmalamayın ya tabikide insandır.
insandır.
Ben de öğrencilerime bunu soruyorum ve inanır mısınız çok güzel açıklıyorlar ✔️.
başlı başına bir canlı türüdür. sporlanma ile üreyen tek canlıdır. hücrelerinde bitki hücrelerinde bulunan özellikler bulunmaz.
Mantarlar bitkiler aleminde yer almaz. Yani mantarlar bitki değildir. Bunun nedeni ise mantarların kendi besinlerini üretemiyor olmalarıdır. Bu nedenle mantarlar ayrıştırıcıdır, üretici değildir.