bugün

discovery channel'da yayınlanan bir program. bear grllys diye bir adamı vahşi doğanın ortasına bırakıyorlar ve en yakın yerleşim merkezine gidene kadar yaşadığı maceraları yayınlıyorlar. bu esnada pek çok ilginç şey geçiyor başından, bazı yerlerde ölümden kılpayı kurtuluyor. hayatta kalmak için leş yemiş, yeri gelmiş bok yutmuş,ölü bir koyunun gözünü yemiş(merak edenler için, ağza kıkırdak ve kan tadı geliyormuş), klasik olarak her türden böceği yemiş; yani her türlü iğrençliği denemiş hazır fırsatını bulmuşken. aşağı yukarı aynı formatta olan survivorman de var; ama bu çılgın abimizin karizmasından mıdır nedir ben bunu daha çok sevdim.

tabii kendisini sokakta rastgele dolaşırken bulmamışlar; british air force'ta eğitim görmüş, önceden everest'e tırmanmış(hatta evereste çıkan en genç ingilizmiş). oturduğum rahat koltuğumda bir insan niye kendisine böyle bir kariyer seçer diye düşünsem de bilemiyorum, eğlenceli olabilir aslında.
hayatımda seyrettiğim en güzel programlardan biri. tabi rahat koltuğunuzda soğuk biranızı yudumlarken elemanın tekinin hayat mücadelesini seyretmek ne kadar adil bilemiyorum ama gerçekten keyifli. adam bulduğu herşeyi yiyor, amaç belli, protein hacı diyo ve lüpletmediği canlı yok. bi de kendisinden ziyade o kameramana daha çok acıyorum. allaam neydi günaam diye her programda 100.000 defa içinden söylenmiyosa neyim ben.
discovery'nin asmis programi zavalli bear grylls'im bi kuzgun yumurtasi yememisti onuda yedi akabinde gallerde kuzu gozu emip afrikada fil bokunu(cok afedersiniz) ezip icti..adam bir garip zaten kendisine ayi diye isim veren babasi daha da bir garip ..
herşey yalanmış, herşey çakmaymış mına koyim. buyurun:
http://www.youtube.com/wa...WaNEQ&feature=related
türk versiyonu için
(bkz: icimdeki doga)
enteresan bir program. bear grylls isminde ki adam doğa da yanlızım ben diyerek, açım, susuzum, ölmemeliyim diyerek her şeyi yiyip içiyor. iğrenç olsa da garip ve güzel.
edit: bu herif hastalıktan falan ölür, demedi demeyin.
edit2: adam ingiliz sas komandosuymuş. ölmez bu.
şizofren bir adamın yaptığı program. adam leşten tutun koyun gözüne kadar her şeyi yiyor bu program uğruna.

bir bölümünde yılanı yakalayıp çakısı yardımıyla başını kesip bir ısırık almıştı. sonra yılanı boynuna asıp "geri kalanını da yolda giderken yerim" dedi.

valla manyak bu. öyle böyle değil.
Harikulade bir programdır. Fakirlikten dolayı TRT HD'de tanıştık.
şuan da izlediğim program. izleyin izlettirin. şu an arı kovanına dalıyor muhtemelen arılar agzını burnunu sikecek.
Edward Michael Grylls in sunduğu efsane programdır. ilkokul yıllarından beri takip edip içine düşecek kadar bağımlısıydım. yine izlemek istiyorum fakat bütün bölümlerini türkçe dublaj ya da altyazılı bulamıyorum :(
Bear grylls isimli Abimizin efsane programı.