bugün

yüz ölçümü bahçelievler'in yaklaşık 3 katı olan bir istanbul ilçesi.
''seni halen kovalıyor sanarlar abi bu sigarayla'' demişti camcı kalfası
-iyi de ben artık kovalamıyorum.
olsun abi, iş koyarlar, yine de, yazılırlar...
-napalım sigarayı mı değişelim?
2001 iyidir abi hem de ikibin birdeyiz zaten. sen 2001 e başla.
-olabilir bakarız. sen ne içiyon?
2001 içiyorum abi, yakarmısın
-eyvallah, değiştirmem ben pek.
değiştir abi, burda harman gezen çok olur, yazılırlar.

20 sene muhabbetimiz oldu camcıyla. etli sütlüyle işi olmazdı...
önce manitası aldattı. dostum dediği abisi tüm birikimini tokatladı... sonra semtten kayboldu, 2 sene evvel öldü.
bugün gitmeyi düşündüğüm bir yer. bez bebek nana'yla buluşsak mı acaba? km34'e de binmek isterim.
1086 sandığın sadece 220 si resmi sisteme girilmiş…burada kk nın oyu 60% asgari. Sandıkların çoğu itirazlı.
istanbul'da adalara en yakın ilçedir.
kadıköy'ün güneyinde değil doğusunda bulunan ilçe.
Dinci dershaneler zinciriydi bir aralar.
kadıköy ilçesinin güneyinde bulunan ilçe.
istanbul'un doğusundaki ilçeler ile anadolu yakasının merkez ilçeleri arasında doğal bir sınır gibi duran istanbul ilçesi. ne kadıköy, üsküdar kadar merkezi, ne de kartal, pendik, tuzla kadar şehrin dışındadır. batısı kadıköy'ün doğusuna (e5 üzeri ise eskiden kadıköy'e bağlı olan ataşehir'in sınır mahallelerine), doğusu kartal'a benzer. merkezinin büyük kısmı da yapısal olarak kadıköy tarafına daha yakın olmakla birlikte bakırköy'e çok benzemektedir.
bağdat caddesi üzerindeki çalışmalardan dolayı araçların ve iett otobüslerinin farklı yollara yönlendirildiği ve otobüslerin içine girmediği istanbul ilçesi. km'li otobüsler için geçici bir durak yaptılar. adalı sokak'tan geri dönüyorlar. pendik yönüne devam eden diğer otobüsler ise mimar sinan'dan sahile inip dragos köprüsünden tekrar minibüs yoluna bağlanıyor. birkaç görüntü:

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
köprüsü ile ünlü istanbul semti.

(bkz: maltepe köprüsü)
bakırköy'e çok benzeyen istanbul ilçesi.
çarşısı ve meydanı denizden içeride olmasına rağmen sahiliyle daha çok ön plana çıkan istanbul ilçesi.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Bakırköy'e çok benzettim. meydanı aynı bakırköy.
bugün gittiğim istanbul ilçesi. güzel bir yermiş ama adı biraz yanlış anlaşılmaya müsait gibi çünkü mal kelimesini içinde barındırıyor. sahili bayağı güzeldi. meydanı yapım aşamasındaymış şu anda.
meydan çalışması dolayısıyla minibüs yolu trafiğe kapatılarak tarfiği daha da karışmış olan istanbul ilçesi.
merkezi yani çarşısı ve meydanı içeride olan fakat sahile de çok uzak olmayan istanbul ilçesi.
yerleşim şekli ve görüntü açısından bakırköy'ü andıran yer.
Burdan Bi dişçi buldum alman vatandaşı çıktı kesin evlencem ben bununla.
eskiden maden aranan tepelere maltepe deniyormuş. ismi buradan gelmiş olabilir.
(bkz: maltepe dershaneleri)
önümüzdeki sonbahar gitmeyi düşündüğüm yer.
sahil ilçesi olarak bilinmesine rağmen merkezi içeride olan, sahile ise yürüme mesafesinde olan istanbul ilçesi.
merkezindeki trafik düzenlemelerinden dolayı trafiği artmış ve otobüslerin bir süredir içeriye girmeye başladığı istanbul ilçesi.

görsel
görsel
avrupa yakasında olanı zeytinburnu'na bağlı olmasına rağmen bayrampaşa'ya çok daha yakındır.

(bkz: bayrampaşa maltepe)