bugün

(#30074578) Soma'da kömürün akp döneminde çıkarılmaya başlandığını sanan, yani demek istemiyorum ama, cahil mi cahil yazar.

Soma'da 101 yıldan beri kömür çıkarılıyor arkadaşım.

http://bianet.org/bianet/...yildir-komur-cikartiliyor
birkaç zamandır yazılarını görüyorum ve her entrysini okurken gözlerim kanıyor. türkçe bilmeyen bir yazar.

http://www.uludagsozluk.com/e/30332795/

1- halifelik zaten işleyen bir sistem olsaydı, osmanlı yabancı devletlerin elinde olan tüm islam sömürgelerini ayağa kaldırır ve birinci dünya savaşından bu kadar ağır bir yenilgi ile kalkmazdı. arapların ingilizlerin sözünü, halifenin sözüne tercih etmesi zaten ne kadar sallanmayan bir kurum olduğunu gözler önüne sermiştir sanırım.

birde halifeliğin tarihine bakarsanız dinden ne kadar uzak bir tanım olduğunu görebilirsiniz. hz.muhammed döneminde islam devletini yönetmek adına kura tarafından seçilmiş halifeler (bkz: 4 halife) doğruysa da, günümüzdeki halifeliğin saltanat olması, halifeliğe sahip ülkeyi fetetme yoluyla alınan bir kurum haline dönüşmesi ise tamamen din dışıdır.

muaviye ve yezid tarafından saltanatlık haline getirilen bir kurumun belki tek yararı halkı en azından kendi tebaasını kontrol altında tutabilme durumudur ki buda belli bir süre sonra işlevini yitirmiştir.

bu işlev yitirildikten sonra halifeliğin hiç bir anlamı kalmamıştır.

vatikana gelirsek, vatikan tek bir devletin maşası olmak yeri tüm devletleri maşa olarak kullanma yoluna gitmiştir. bu halifelikle vatikanı ayıran en önemli nokta.

papalar her zaman için tüm hristiyan alemini yönetme üzerine yoğunlaşmıştır. 1000 yıl neredeyse başarmıştırda bunu taki rönesansa kadar.
Şu dünyada cahilden korkacaksin.

Dayanaksiz bilgilerle kafa sisiren bir troll. Hatta aktroll.
Ahaha adamlar troll grubu olaraj gelmiş ya.

Neyse eglenin vsiz böyle yalamaya devam edin umrumda degik cahilliginiz.
Kaynakla konuştuğu için ergen ateistlerin troll olmakla suçladığı abimiz. Kendisi çok bilgilidir. Boş beleş ateistlere, cahillere karşı her zaman çatır çatır konuşur.
Takipte oldugum yazar. Severim sayarim dogrulari soyluyor . Ölcusu seriat . O yuzden gorusune saygi duymayanlar utansin.
el cevab:

tamam imanlı bir yazardır. ancak milliyetçiliğe karşı çıkması hoş birşey değildir. milletini sevmek, korumak ve muhabbet beslemek dininde bir emridir, sakıncası yoktur.

bak tekrar diyorum burdan. milliyetçilik milletini sevmektir, korumak ve özümsemektir ırkçılık ise bunu yaparken diğerlerini aşağı görmektir.

haydi uğurlar olsun.
nickinden savaş sevdiği belli olan 11 nesil yazar. evet.
gene köklemiş dinsiz, namussuz, haysiyetsiz, vatansızlara ki burda havlamış soysuzlar.
Bizans tohumlarının zoruna giden yazar. Asıl sen kimin çocuğusun ulan babalarınız belli mi ?
madımakta onlarca insanı katleden zihniyetin yeni nesil temsilcisi.

gelecekte azalarak biticekler.
zır cahil gerici yobaz yazar.
Gerçekten duyarlı tepkileri ölçülü ve dine çamur atanlara kavgasız cvbini veriyor.
beyin nöronları birbiriyle iletişim kuramayan yazar kişisi.
vatansever yazar kardeşimiz, kendisini severiz.

Yalnız aptallara laf anlatmaya çalışmamasını tavsiye ederim. boşa zaman kaybı olur.
sanırım bayağı destekli geçirmiş ki yankısı böyle yüksek olmuş. can sıkmaya değmez:)
tanırım iyi çocuktur.
Adam gibi adam yazardır, saygılı ve terbiyelidir insanlarla iletişimi iyidir. Sevdiğim arkadaşımdır.
çoğu sözlük yazarlarına tercih ettiğim yazar.
biz kendisini severiz siz de sevin iyidir.
adamdır.
nickine kurban.
(bkz: #31106432)

Akıl yoksunu lan bu. Bir memlekette hiç mi akıllı olmaz. Kendime diyorum lan alış artık şu ataerkil sığırlara diye ama sabah sabah yine sinirlerime dokunuyorlar. Kız rumuzluymuş. Erkek kesiliyormuş erkek falan kesilmiyorum. Gayet kendi hemcinsinimi korurum ben. Evet kız rumuzlu zoruna mı gidiyor. Ayıp mı kız olduğunu belirtmek, yasak mı, günah mı, gizlenmesi gereken bir şey mi ? Askerliğini hakkaride yapmış beyefendi güya. Hadi lan ordan tek bir canlı silah sesi duymamıştır bu hayatında. Türkçe yazmayı beceremeden gelmiş laf söylemeye çalışıyor. Daha fazla yazmak isterdim ama koşullarım el vermiyor bir gün kitap falan çıkarıp bu yobazlara cevaplarını vermek isterdim gerçekten. Neyse boşver oksijen israfı işte.
sohbeti iyidir bu adamin. anadolu insanidir.
Müslüman bir arkadaş.
islâmi yazar

Dava arkadaşı.

Biraz daha islam adına yazmalı.