bugün

bakara suresi en güzel örneklerindendir.
fotoğrafını görünce cevizli macunumsu sert ve tatlı olarak düşündüğüm ancak bildiğin sarelleli eppekten pek farklı olmayan boş şey.
(bkz: hap yapıp satmak)
şuan için 16 adet şubesi bulunan, antareste görünce dumura uğradım. sağdan kuzey gelip, bak birader! diye yumruğu çakacak gibi hissettim. tabi olmadı bunlar, aldım ve yedim. güzel..
kuzey güneyde sattıkları sk.
mustafa kemal üniversitesi karşısında bi cafe ismidir.
orjinal cd sini hangi ruh haliyle aldığımı hala çözemediğim ata demirer albümü. adı gibide tam makaradır ama o verdim paranın acısı hala kursağımda.
ibranicede sanırsam "neden, niçin" manasınada gelmektedir.
e s posthumus un ikinci albümü.

albümün içeriği:

01. kalki
02. varuna
03. unstoppable
04. durga
05. manju
06. kuvera
07. ushas
08. lavanya
09. vishnu
10. indra
11. arise
12. saint matthew passion
13. krosah
14. anumati
15. moonlight sonat
halat veya zincir yardımıyla bir yükün kaldırılmasında kullanılan, basit makine.
eskiden vinç kelimesi yerine kullanan kelime.
argoda dalga geçmek, kafa bulmak manasına gelir.

(bkz: makaraya sarmak)
bir makara bir cismi kaldırmak için gerekli kuvveti etkide bulunduğu mesafeyi uzatarak azaltır,yapılan iş aynı kalır.
bir eksen etrafında serbestçe dönebilen,etrafında ipin geçebilmesi için oluğu olan basit makinelerdir.
gemilerde, ağır cisimleri ve yükleri az kuvvet sarfederek kaldırabilmek ve bu yüklere vurulacak halatın ömrünü çoğaltmak için ağaç veya metalden yapılmış döner parçalara verilen ad.
Rakip tribünde yer alan taraftarlara en yakın noktaya "hadi lan makaraya" gazıyla doluşan bir sürü insanın rakip taraftarla alay etmek*** şeklinde gerçekleştirdiği eğlence**.
bobin: elektro mıknatısların, bir karkas üzerine sarılmış ve gerilim uygulanan kısmı.

not başlık bobin başlığından yönlendirilmiştir
içinden elektrik akımı geçebilen yalıtılmış tel ile bu telin, makara tiresi gibi sarılı bulunduğu bir silindirden meydana gelen aygıt.
genellikle annelerin dikiş sepetinde ipliğin sarılması amacıyla bulunan, daha sonra ortasındaki delikten geçirilecek kalın bir ipi bir şekilde örerek değişik şekiller elde edilen nesnedir.
argoda kaynatmak, geyik yapmak, eğlenmek anlamına gelen kelme.
ata demirer in bkmden çıkardığı albümü.

01 niyazi gül'le kurbaga hayvani
02 minik kurbaga
03 müslüm baba belgesel
04 araknafobia
05 dündar abi anlatiyor
06 dana dana
07 kontör at sevgilim
08 deli kaptan (maviler)
09 çayci remzi
10 kenya bozlagi
11 gülbahar