bugün

yapıların en altında bulunan,depolama ve saklama amaçlı kullanılan yer altı odaları.
sözleri ve müziği erhan güleryüz'e ait çok kral bir şarkıdır. gönül meskeni mahzene dönüşmüşler anlayabilir ne demek istediğimi, bu şarkıyı dinlerken...

ve ve ve , özellikle "ya senden" kısmı biterken melodi orgazma ulaşır.

Mahzen Gönlüme Sevda Türküleri
Kurumuş Gözyaşlarıma Bir Mavilik Getirdin

Kaç Zamandır Hasretim Sana
Unuturum Demiştim Oysa
Unutamadım Ne Seni Ne O Günleri

Ya Senden Ya Benden
Bir Şeyler Var Düşündüren

Elbet Saatler Geçer
Geçer Zaman
Güzel Olan Sen Değil
O Günleri Biliyorum
Ama Yine de...
grup antares' in de mahzen isimli bir şarkısı vardır. sözleri:
Kaldım bir ben, sildim kalbimden,
Kalmadı eser benden, uçtu ellerimden,
Sessiz, soğuk ve donuk gecelerde,
Sende zulüm var, gönlümse mahzen.

Görme, görme...
Halimi görme.
kantar karakolu'nun denizin altındaki nezarethanesine verilen isim. çok rutubetli ve hatta kimi rivayetlere göre en alt katı yarısı suya gömülü bir haldedir. izmir'in oldukça meşhur mekanlarındandır, her turistin mutlaka bir kez uğraması gerekir. nerden mi biliyorum?*
güzel olan sen değil o günlerdi.. biliyorum..
ama yine de..

yağmur ıslatıyor şehri.. çok seviyorum rahmeti hatırlarsın belki.. sahi en son ne zaman düşündün beni??
biliyorum sen değildin güzel olan. ama neden aklımdasın hala?

ekleme: http://www.youtube.com/watch?v=RN-vvP9ywoE
Bir gerilim romanının adı.
Yazarı Jeff Abbott'tur.
--spoiler--
Kitap, tek kelimeyle nefes kesici. Aksiyon dolu, şaşırtıcı ve harika bir kurguya sahip. Karakterler çok gerçekçi, hatta ben bi' karakteri Till Lindemann'a benzetmiştim, sonra o karaktere bir şey olmuştu da ağlamıştım günlerce. Ne zaman aklıma gelse gözlerim dolar, bak yine hüzünlendim sözlük...
--spoiler--
Jeff Abbott'un cia'nın yediği haltlar üzerine kurguladığı vasat denilebilecek aksiyon-macera kitabı. kitabın tek güzel tarafı dağınık duran karakterleri en sonda güzel birleştirmesi. kitaba gerilim kitabı diyenlerin grange'nin herhangi bir kitabını alıp okumaları ve kendilerine gelmeleri gerekir.
jeff abbott romanı. kurgu ve karakterler çok iyi fakat çeviri oldukça kötü. çevirisine rağmen okumaya değer bir roman
Vasat üstü bir Jeff Abbott romanı. Bazı sayfaları 3-5 kere okuyup yine de anlamadığım ilk roman. Çok fazla ismin mevcut olduğu bu yüzden benim gibi kitabı pür dikkat değilde hızlı hızlı okuyanlarda kafa karmaşası yaratabilecek ve kendinden soğutabilecek bir kitap. Harlan Coben okuyun daha iyi *
efsanevi ayna şarkısı.

güzel olan sen değil o günlerdi biliyorum.. ama yine de...
ya senden ya benden bir şeyler var düşündüren.
jeff abbott romanı. fena değil, lakin kurgu çok karışık.
yapilarda yeralti deposu, yani insanlarin gizliligi.
çıktığı zamanlar var mıydı bilmiyorum, ama resmen google translate'ten çevrilip düzenlenmiş gibi gelen kitaptır. kurgu olarak da sürükleyici olsa da, konusu gereksiz yere dağıtılmış ve sonra toparlanmış bir kitaptır.
Türkiye için;
(bkz: kömürlük)
(bkz: bodrum)