Türkiye tarihinin en efsane dizisi.

https://youtu.be/82MtCO7zSbg
görsel
Bir neslin Erkan can’ı karadenizli sanmasına sebep olmuş dizi. Kendisi bursa, iznikli.
En iyi rol yapanın maymun olduğu eski bir dizidir.

Dip not: evet dizi de çaydanlık isimli bir maymun vardı.
guzel bir diziydi.
maltepe'de temel'in kahvesinin önünden geçmiştim bi kaç kere. içerisi baya ufakmış dizide izlerken büyük geliyor insana.
Kadın erkek genç yaşlı, küçük büyük ihtiyar, kızlar delikanlılar, pek sevimli çocuklar... Diye başlardı.

çaycı'nın adı aklıma gelmedi ama maymun çaydanlık aklımdan silinmedi.

Edit: çok yaşa sevgili yazar, çaycı temel, tabii ki.
görsel
Çocukluğumun dizilerindedir. Az önce açıp izlemiş bulundum. Eski yaşadıklarım aklıma geldi bir bir gözümün önünden geçti anılar. Tam tamına 20 sene geçmiş o günden bu güne. Komşu teyzelerin konuşmaları hala aklımdadır hala. Mahallenin muhtarları başlayacak tutmayın beni diye. Hey gidi günler hey...
televizyon kanallarında planlı bir eskiye dönüş hareketi olduğu aşikar. doksanların ve ikibinlerin dizileri geri geliyor yavaş yavaş. sanırım evlilik programları patlayacak artık kesin.
yeniden çekilecekmiş. Yeni isimlerin de dahil olacağı dizide iskelet kadro bozulmayacakmış.

görsel

http://www.posta.com.tr/m...-cekiliyor-haberi-1302938
bu da yeniden çekilecekmiş.
şimdi bu mahallenin bir tane muhtarı var , bir temel var ki o, sevilir muhtar kadar diye ve buna benzer konuşur gibi jenerik müziği olan diziydi. yanılmıyorsam 1992'de başlamış , kanal d , atv , star kanallarında gösterilmiş ve 2002'de star tv'de sona ermişti. dizi, istanbul maltepe'deki beşçeşmeler muhtarlığı mahallesinde çekilmiştir.
muhtara yazan ayıyogi kıvamındaki teyzemizi gözümüzde canlandıran dizidir.
uyy çaydanluk, he he ...
Dizi müziği hala kulağımda. Sonra Temelin maymunu vs. Çok kaliteli bir diziydi...
(bkz: çaydanlık) ve temel ikilemesiyle hatırlanın kült dizi.
keşke yeniden başlasa dediğim dizi. nerede bu mahallenin sıcak samimi hikâyeleri nerede şimdi hep zengin evlerde geçen saçma sapan ihtiras ve samimiyetsizlik dolu ilişki hikâyeleri.
Ben en çok Mehpare' ye gülerdim. "yengem yengem" gibi ikilemeler kurarak konuşuyordu sanki kart mehpare.
onca oyuncuya, karaktere rağmen kendisine dair hatırlanan ilk şeyin çaydanlık adındaki maymun olduğu dizi. çok üzülüyorum.
(bkz: abaza mahallenin muhtari)
(bkz: annem annem)
görsel
mahalelerin dert babalarıdır. su faturası fazla gelmiştir muhtar bu ne ? elektrik faturası fazlka gelmiştir. elektrik kesilmiştir, arıza vardır, muhtar bu ne ? daha başka neler neler.
Keşke yeniden çekilsede izlesek dediğimiz dizidir.
süleyman demirel hükümetleri gibiydi bir türlü bitmezdi türk televizyon tarihine 10 , 11 sene damga vurdu. ama bizden bir diziydi. gerçek hayatta olabilecek karakterler vardı bu dizide.
Mahallenın maymunu çaydanlık.