bugün

tek kelimeyle ; mükemmel.
grafik hatası olmayan ve gta 4le kıyaslandığında gta 4'ü sıfırda bırakan mükemmel oyun.
Az once tekrar bitirdigim,tadi damagimda kalan muhtesem bir oyun.ill oyunun gerek senaryo gerek temasina hicbir sekilde ulasamamisdir.Ayria keske bu oyunada birinci oyundaki gibi kurtlar vadisi mod yapilsaydi.Birinci oyunun bitisinde giren firtina turkusu v.s beni cok cok etkilemisti.Bu oyundada kacinci chapter oldugunu hatirlayamadim,tommy'nin nami diger polatin olumunu gerceklestirmemiz cok hosuma gitti.Ayrica hapishane temali ayri bir oyun ciksa satis rekoru kirar diye tahmin ediyorum.Gercekten cok guzel olmus hapishane bolumleri,o soguk havayi cok guzel yerlestirmiser.Sonuc olarak oyun tam baslayacak sandigim zaman bitmesi beni dumura ugratti.insallah bundan sonraki oyunun senaryosu cok saglam olur.Son olarak Tommy olduren gavati oynamak beni huzursuz etti ki cogu kişide yasamistir bu durumu.
bu oyunu oynarken çatışmaya girmekten inanılmaz keyif almıştım. mafia 1'de çatışma gavur eziyetiydi resmen.

kötü yanı ise oyunun çok çabuk bitmesi. tamam diyorsun, olaylar başladı, tam zevkli yerine geldik... çat credits akıyor. tüm hevesin kursağında kalıyor.
yaklaşık 10-15 dakika oldu oyunu bitireli. sernayo bakımında fena değil ama gta serilerinde ki gibi caddeler ve sokaklar da insan yok. hadi diyosun bırakayım görevi üç beş adam dövelim falan. yok gta da ki tadı alamıyor insan. ama oyun yine de güzeldi. ib*e henry'ye de iyi oldu. sen kalk bizden iş iste, sonra elin polisine çalıştığın doğrandıktan sonra açığa çıksın.. joe'ya da üzülmedim değil hani. umarım ölmemiştir.
kendi oyunsevelere bir türlü beğendirememiş oyun. bu zamana kadar oyun dinamikleri onunki kadar iyi olan oyun çıkmadı. inanılmaz gerçekçi, harika müziklerle bezenmiş çevre detayları mükemmel oyundur. ilk oyunun hikayesi daha güzeldi o ayrı bi konu ama mafia 1'in sonuyla parelel bir bölümün bulunmaı duygulanmımızı sağlamıştır. üçüncü oyunun duyurulmasını beklemekteyiz.
gta serisinin yanına yaklaşamayacağı mükemmel ötesi oyun. sadece yoldan geçenleri döverek 1 hafta kesintisiz oynayabilirsiniz. o kadar güzel ve gerçekçi. sana puanım 10 kanka.
grafikleri güzel ama ilk görevde takıldığım oyun. evden çıktıktan sonra adamla kavga ederken yere düştüm space ile kalkmam lazım ama klavyenin neredeyse üstüne oturduğum halde işlemiyor, takıldım.
2k games'in oyunu. Ayrıntılara ve grafiklere dikkat edilmiş, kaliteli bir oyun ama haritası biraz küçük.
yaklaşır 1 seneden uzun zamandır bilgisayarımda yüklü olmasına rağmen hiç dokunmadığım, geçenlerde can sıkıntısına "bi gireyim bu neymiş" diyip bir daha çıkamadığım oyundur. mafia 1'i hiç oynamamama rağmen kanımca gta 4'den çok daha zevk veren bir oyundur. o kadar çok ayrıntıya girilmiştir ki, "oha bunuda mı yapmışlar" dedittirir.

sorun mu? evet, var. abi o trafik nedir ya? yeşil ışıkta yürüyen insanlar yandan geçen arabalar... hele bir de kavşaktaysan kırmızı ışık daha sakin oluyor.
mafia 3'ü bekleten, üstüne üstlük finaliyle yolunu yapan mafya oyunu.
Dün gece bitirdiğim sonunda duygulandığım oyun. Joe ölmemiştir umarım.
ne gerek vardı angeloyu öldürmeye dediğim oyun.. onun dışında mükemmel..
ben de bu oyunu playboy resimlerini açmak için oynuyordum meğer uludağ galeri de varmış.
oynamadan önce joe adventure yi indirip onu oynamanızı tavsiye ederim. sonra asıl senaryoya başlayın. mafia 3 bekliyoruz.
grafikleri çok hoş fakat şehir atmosferi açısından daha da iyi olabilirmiş dediğim oyun. yol kenarlarına park edilmiş araçlar şehir yaşıyor hissini veriyor ancak fazla insan yok. olanlar da birbirine benziyor. araçların grafikleri çok çok iyi. yansımaları falan gerçeğinden ayırt etmek çok zor. oyunun en kötü yanı karakterlerin donuk mimiklere ve bakışlara sahip olmasıdır. hatta mimik yok da diyebilirim. seslerden anladığımız kadarıyla joe sürekli vito'ya takılıyor.
--spoiler--
marty'nin ölümü hariç hiç sürekli gülümsüyor bu joe.
--spoiler--
bir mafia oyununda mimkler çok önemli. aslında LA noire'de kullanılan mimik teknolojisi bu oyunda kullanılsa bu neslin en iyi oyunlarından biri olabilirdi.shawshank redemption'dan ve the godfatherserisinden çok fazla alıntı yapmaları da orjinalliği baltalamış. hikeyesi beklenen etkiyi yaratamayan, senaryo modu kısa ancak kesinlikle oynanması gereken bir oyun.
bilgisayarımın kaldırmadığı oyun.

nalet olsun anneme nalet olsun babama, bana adam gibi bir bilgisayar almadıkları için.
gta 4'ün aksine özellikle görevleri için oynanan oyun. gta 4'teki gibi fazla görev barındırmaz ve görevler genelde daha iyidir gta 4'tekinden. ama sokakta dolaşırken gta'daki kadar rahat olamazsınız. o yüzden ikisinin yeri ayrıdır karşılaştırma yapılmak istense. biri diğerinden daha iyi değildir bence.

grafikleriyse çok kalitelidir. nvidia ekran kartları için olan physx'i destekler. physx'in farkı ne diyenler şu videoyu izleyerek anlayabilirler http://www.youtube.com/watch?v=CexnUfcNiZY

sonuç olarak güzel görevleri olan böyle bir oyun arıyorsanız oynamanızı önereceğim oyundur.
şu zamana kadar oynadığım oyunlar arasında tüm samimiyetimle söylüyorum kendisine en çok bağlayan oyundur.
kendisine bağladığı için 8 saattir ( inanmayanlar olursa resmini atabilirim ) oynadığım, ve sadece uykum geldiği için kapattığım oyun. uykum gelmese daha oynarım yani.
ben böyle senaryo görmedim arkadaş !! kesinlikle bütün cutsceneleri izlemek gerekiyor. çünkü cutscenelerde her an size fake atılabiliyor. hikaye sizin düşündüğünüzden farklı yöne kayabiliyor. çok güzel lan !!
son zamanlarda oynadığım veya çıkan oyunlarda bu kadar uzun oynanış süresi olduğunu da sanmıyorum. dediğim gibi yaklaşık 8 saattir başındayım ve kaçacak araba aramak dışında neredeyse hiç şehirde dolaşmadım, sadece görev yaptım ve bu şekilde bile %50 yi geçmemişimdir.
bu arada vito çok karizmatik lan. joe adamım. *
neyse şimdiye kadar oynamadıysanız ve gta gibi şehirde gezmeli tozmalı oyunları seviyorsanız, bu oyunu oynayın. görevler gta daki gibi birbirinden kopuk değil, hepsi bağlantılı. oyunun başında gördüğüm adama az önce borçlandım lan !!
hadi durma git al, indir kur ve oyna !
benzeri aranmaktadır.efsanedir.
nedendir bilinmez ama hala ilk oyunu sevenlerdenim.
efsane değil bildiğin kestane olmuştur. efsane için (bkz: Mafia The City of Lost Heaven)
Hapishane bölümleri ciddi anlamda insana o duyguyu yaşatır... Güzel oyundur hikayesi sağlamdır... serinin 3. oyunu ne zaman gelecek birileri bilgi verse mutlu eder...
Grafikleriyle konusyula olsun on numara oyundur. Hele o 6. part yok mu hapse düştüğümüz ve yaşadıklarımız beni benden aldı resmen sözlük.
bitmemesi gereken yerde bitiyor olum bu oyun, oynamayın lan içinizde kalıyor çok fena. belki devam eder diye iki kere bitirdim ama yok yine aynı yerde bitti. vito ibnesi olsun joe yasasin la.
güncel Önemli Başlıklar