bugün

Reflünüz var ve anlık olarak mide yanmasını geçiriyorsunuz, hem lezzetli, hemde etkili, hemde sağlıklı bir karışımdır. Tavsiye edilir.
Seveni ve iceni çoktur. Mideye iyi geldiği konusunda rivayetler vardır.
Halk arasında Soda ayran olarak adlandırılan içecek. Ayıltıcı özelliği var derler. Ben hep 50 liralık sarhoş olduğum için beni ayıltmıyor.
ben bunu hiç sevemedim ya.
biraz daha limon ve tuz
ve tamamdır
30 yaş üstündeyseniz ve hassassanız malesef tansiyondan dolayı küçük bir ışık görüp geri geliyorsunuz.
Curcil yani maden suyu,sıkılmış limon suyu ve ayran karıştırilmis halde daha da harika
Dün 35'lik gariban içkisi (johnnie Walker red label) sonunda baş ağrısı ile uyanıp (ve tabi ki hararet de var) rakı içince yapılan (alışkanlık işte) maden suyu ile yapılan ayran yine tercih edilmiştir.
Etkisi pozitif olarak görülmektedir.
Psikolojik olabilir...
Ama ayran ve maden suyu gibi iki mucize zaten başlı başına bir ilaç.
Maden suyuyla ayran yapmaktır o dediğim. Çok da güzel olur yaz gelsin artık.
ayranın yüzde 94 ı su zaten. ayrana maden suyu karıştırıp su oranını daha fazla artırmak pek akli değil. (bkz: maden suyuyla ayran yapmak)
Arkadaşlar;

Ölüm var...
Rakının üstüne olmazsa olmazdır.

Hem ayıltır hem mideyi ferahlatır.
insanı ayıltır kendine getirir.
bizim arkadaş yapardı hamamlar da sıklıkla yapılan bir durummuş.
çok mükemmel bir karışımdır. hatta size şöyle söyleyeyim. 50 cc bira bardağının içine 100 gr kadar yanık kokulu yoğurdu koyun. üzerine bir tam limonu çekirdeklerinden ayrılacak şekilde sıkın. ardından maden suyu ekleye ekleye karıştırın. tuzunu da yavaş yavaş ekleyin.
sonunda harika ötesi serinletici bir içeceğiniz olacak.
Normalde tadı ahım şahım olmayan fakat hamamda her ne hikmetse kendini tatlı tatlı içiren karışım.
Hiç denemesem de güzel olduğunu duydum bir kaç kişiden ama benlik değil.
O değil de ayran yapımında maden suyu kullanmak ayranın tadını güzelleştiriyor, bol bol köpürtüyor.

Ayranı sevelim.
Dışarıda içtiğiniz açık ayran denilen şeyin formülüdür.
Dost yoğurt + maden suyu.
Her boku karıştıran ben bile bunu düşünmemiştim.
ilk başta çok garip gelebilir fakat çok güzel alışınca. Ama tabi ayranı sade içmek daha faydalı.
Teoride kulağa hoş gelen ancak uygulamada nasıl olacağı merak konusu olan hiç içmediğim karışım.
7 lahmacun ile birlikte gidecek tek içecek.

Ayran köpüklü, ekşi ve köy ayranı ise daha da muhteşem oluyor.
yeni tatlar denemeyi sevenlerin resmi içeceği.
ayılmak için birebir diyorlar ama kimisinin bu ikiliyi kaldıracak midesi yoktur.
bulantıya sebep olabilir. en iyisi kahve yine. şaşmamak lazım.
ama * meyveli sodayla yapınca iğrenç oluyor. emin olun. ben yaptım oldu *.