1. 1.
  parayla çalışan çıkarcı kutu..
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  kurmalı, kapağı açıldığındaiçinden, güzel, bazen hüzünlendirici, bir müzik eşliğinde bir balerinin çıkarak dansetmeye başladığı kutu...
  1 ... tutunamayanlardan
 3. 3.
  fotoğraflar, şarkı sözleri, haberler, albümler, tanıtımlar, konserler vb. şeyleri rahatlıkla bulabileceimiz site*
  http://www.muzikkutusu.com
  1 ... ebra
 4. 4.
  her attiginiz para karsiligi sarkilari siraya koyup calan, iki kati para attiginizda istediginiz parcayi ilk olarak calan uckagitci kutudur.
  ... radament
 5. 5.
  sessiz sakin ve huzur içerisinde bir çay bahçesinde oturan insanların aniden kaan tangöze' nin haykırışıyla irkilmesine sebep verebilecek makina.
  ... legend of the stranger
 6. 6.
  ecnebilerin juke box dediği şey.
  ayrıca umuma açık alanda kullanımının gözetim altında olması gereken nesne. bilinçsiz tüketicilerin işkence aracı olarak kullanma potansiyeline sahip oluğu görülmüştür.
  ... amatormn
 7. 7.
  tv8 de yayınlanan bir yarışma proğramı...
  ... fatal
 8. 8.
  çocukluğumun en kötü anılarının baş rol oyuncularından biridir. yahu hediye olarak bu kadar çok müzik kutusunu ne yapacağız diye az düşünmedim sözlük. her çekyatın altından en az bir tane çıkardı. ayy kazara açılmaya görsün kapağı.vııyy viiiyykk diyene öterdi bir de. ayy sus sözlük adı bile ürkütücü yeterince.
  1 ... isi degistirgeci
 9. 9.
  (bkz: jukebox)
  ... fatality of fantasy
 10. 10.
  (...)
  ne olursa olsun, belli bir senaryoya göre oynuyoruz yaşam denilen bu oyunu, ve ne yazık ki, senaryoda ana kahramanlar olaylar, bizler ise sadece figuranlarız.
  masamın üzerinde olaf'ın hediye ettiği telefon şeklinde bir müzik kutusu var, alttaki kurgusu kurulduğu zaman herhangi bir şarkıdan belli bir temayı metalik seslerle sürekli olarak yineliyor. bu müzik kutuları bana hep hüzünlü gelmiştir, kurarsınız, ilk başta çok hızlı çalmaya başlar, sonra kurgunun sonuna geldikçe giderek yavaşlar, tonlamalar ağırlaşır ve müzikteki tema bitmeden herhangi bir notada şarkı durur. sonra parmağınızla ittiğinizde yeniden canlanmışçasına iki üç nota daha tınlar ve yine durur. yaşamım da bir müzik kutusu gibi. kurgusu bitti, kimi zaman birileri iteliyor, bir iki nota daha çalabiliyorum, sonra yine duruyorum. taa ki bir başkası çarpıp yeniden bir iki notalık devinim kazandırana kadar. * *
  1 ... endless