bugün

islamda ahlak yoktur. ama ahlakın kendisiymiş gibi gösterilmeye çalışır.
müslümanlıkta ahlak var ama kendini müslüman zannedenlerde yok .
Hırsızlık yapan,kafa kesen,zina yapan,kuran kurslarında çocuklara hallenenler Müslüman. Nasıl ahlaksız diyebiliriz ki bu pezevenklere?
din, nedensizce koylere saldirip insanlarin karisina kizina tecavuz edip, cariye olarak almayi mesru goruyor. ama bu cocuklar saka yapti diye mi ahlaksiz? islamin ve dincilerin yuce ahlak iddiasi nereden geliyor?
kafir belledikleri kisilere karsi iftira, yagma, tecavuz her turlu serefsizligin mesru oldugu bir psikopat dusunce yapilari var. ucan atlara inaniyorlar. din, bildigin delilik, niye ahlakin temeli olsun?
ahlak ve din farklı şeylerdir.
ahalaklı biri olmak için dine gerek yoktur ama dindar birisi olmak için ahlaka ihtiyaç vardır.
eğer dönüp kendinize baktığınızda ahlak namına bi sikim yoksa rahatlıkla dinsizliğinizi ilan edebilirsiniz.
kuran ile arasında kimse yoksa tabii ki var ama arada hacı hoca türünden birileri varsa eyvah !
islam Dünyası ekonomik, diplomatik, güvenlik ve ahlaki açıdan çökmüş durumdadır. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu rasyonel, eleştirel ve bilimsel düşüncenin gelişmesidir. Ancak Batı tarzı rasyonel düşüncenin gelişmesi etik değerlerin ve bilimsel düşüncenin kurumsallaştığı sağlıklı bir toplumsal yapının oluşmasının yolunu açacaktır.
1300 yil onceki kureys kabilesinin taht kavgasi ve kan davasi icin insanlari birbirine dusman eden de bunlar degil mi? insanlari, alevi sunni diye bebekleri ortadan ikiye parcalayabilecek kadar psikopat yaratiklara cevirecek kisiler nasil, ne hakla ahlakin temsilcisi gosterir kendini?
Pek rastlanan bir özellikleri değil.
Herkesin bildiği gerçekleri dillendirip polemik yaratmayacağım. Çünkü herkesin bildiği şeyleri söyleyince hakaret ettin oluyor.
Sadece tek bir şey söyliyeceğim.
ahzab 37'e bir bak. Eğer sana normal geliyorsa, zaten ahlak anlayışımız farklıdır, konuşmaya bile gerek yok demektir.
kültür ile dini ayırmadan zaman-mekan dikkate almadan yapılan yorumları din diye algılamak ya cehalet ya kötü niyettir.
Ahlak insani bir olgudur. Her türlü Genelleme yanlıştır. Maalesef, dinlerin kötülüğü ve ahlaksızlığı maskeleme konusunda bir sığınak haline gelmesi bu algıyı yaratıyor olabilir..
Yoktur. Ahlakları olmadığı için de sürekli ahlak bekçiliği yaparlar. Herkesin kendisinde olmayan şeyi arzulaması olayı işte. Çoğunun cahil olması bile ahlaksız olduklarına kanıttır.
vardır.

ahkaklı olmayanların müslümanlık ile ilgisi yoktur, ağzıyla müslüman olduğunu söyleyip davranışları ve yaşayışıyla bunu göstermeyen kişiye zaten müslüman demek tamamen yanlıştır.

özetle evet gerçek müslüman ahlaklıdır, adaletlidir, hakkı hukuku bilendir.
--spoiler--
özetle evet gerçek müslüman ahlaklıdır, adaletlidir, hakkı hukuku bilendir.
--spoiler--

ayni dinden bahsediyoruz, di mi? Hani su evlatliginin karisi kendine kari diye almasini normal sayan, bosandigin kadinla tekrar evlenebilmek icin kadinin baska erkekle beraber olmasi gerektigini soyleyen dinin ahlakindan, bir erkegin sahitliginin iki kadinin sahitligine denk geldigini soyleyen dinin hakkindan-hukukundan...???? Yanlis anlama olmasinda...
bana cevap vermek için sapla samanı birbirine karıştırma.

--spoiler--
"Erkeklerinizden iki şahit tutun. Eğer iki erkek bulunmazsa şahitlerden razı olacağınız bir erkek; biri unuttuğunda, şaşırdığında diğeri ona hatırlatacak iki kadın olabilir..."(Bakara, 2/282)
--spoiler--

bak ayet ne kadar net ve açık. geçelim. ayrıca ahlakın senin bu sormaya çalıştığın konu ile ne alakası var amk. ama üşenmedim yine de sana cevap verdim.

--spoiler--
Eşler arasında boşa(n)ma dinen üç kere ile sınırlandırılmıştır. Birinci ve ikinci boşa(n)ma sonrasında eşlerin yeniden bir araya gelme imkânı vardır (el-Bakara 2/229). Kişi ric‘i talak ile boşadığı eşine, iddet süresi içinde nikâha gerek kalmadan, iddet süresi bitmiş ise yeni bir nikâh akdi ile dönebilir. Bâin talakta ise iddet içinde bile olsa yeni bir akitle aile tekrar kurulabilir. Üçüncü boşa(n)madan sonra ise kesin ayrılık gerçekleşir. Bu ayrılıktan sonra kadın, başka bir erkek ile hileli olmayan bir evlilik yapmadıkça ve bu evlilik boşama ya da ölüm ile sona ermedikçe ilk eşi ile tekrar bir araya gelmesi mümkün değildir (el-Bakara 2/230).
--spoiler--

al sana spoiler ile başka bir cevap daha. cevaplaırnı direk bakara suresi versin, ben uğraşamıcam senin gibi kulaktan dolma yaşayanlarla. oku anla, anlamaıdıın yer olursa yine konuşuruz.
nerede düzgün müslüman gördüysem hepsi ahlaklı oldu.

en ahlaklı geçinen dinsiz ise ilk fırsatta kazık attı.
Başlık yanlış.

Dini ırkı yüzyılı fark etmeksizin;

Dindar insanın ahlakı vardır dincinin yoktur.

Dindarın insanın imanı hayatına yansır dincinin ağzındadır.

Dindar dinini satmaz dinci satar.

Bu daha gider de gider. Dindarla dinciyi ayırın artık bi aq.
(bkz: köle ahlakı)
ahlaklı olan herkeste ahlak vardır. müslüman veya ateist fark etmez.