bugün

sozde bilgili tutum ve davranislariyla toplumu kendinden bezdiren din bezirganlarıdır. genelde yazar çizer, entellektüel tayfasından oluşan, hayata bakış açılarıyla olsun yaşayışlarıyla olsun aslında islami devrimci düşünce sistemiyle taban tabana zıt insanlardır.

ırak bombalanır kahrolsun saddam derler iran amerikaya karşı durur terörist iran diye yaygara koparırlar. en olmadı giderler helal sex shoplar bile açarlar. aslında kendilerini inkar etmekten başka bir halta yaramazlar.

en karakteristik özellikleri ise ittihad-ı islam kültürüyle büyütülüp ortalama yaşı geçince* emperyalizmin kulu köpeği olmalarıdır. islam öğretilerine ve gerçekliklere tamamen yabancı olmakla birlikte yazdıkları 2 kitap 3 tanede sikko şiirle 2 asırlık devrimci geleneğe, halk sanatçılarına etmedikleri küfrü bırakmazlar, entelektüel geçinirler, böylede ipnelerdir yani. bütün edebi birikimleri siksen bir necip fazıl eder başka bir bok olmaz bunlardan.
(bkz: ) namaz kılan insandan zarar gelmez)..küllüm yalan la...bana hep tersine işleyen bir argüman. Ne zarar gördüysem namaz kılanlardan gördüm. Dolandırıcılık için müthiş bir kılıf ne de olsa.
uyanık din tacirlerinin çok iyi istismar ettiği hastalıktır. "halkın inanç ve değerlerine saygı" denilerek bu toplumsal hastalığın devamı ve kendisini yeniden üretimi sağlanır.
(bkz: deniz feneri derneği davası)
göt kıllarının tamamında görülen bozukluktur.