1. 1.
  kendini kurtadam zannetmek veya gerçekten bir kurdun ısırmasıyla kurt adama dönüşülmesi efsanesidir.yunanca kurt anlamina gelen lykos ile erkek anlamina gelen anthropos kelimelerinden üretilmis olan bu kelime sadece kurtadama dönüsme durumunu ifade etmez. genel olarak bir hayvana dönüsme fenomenini de anlatır çünkü insanların daha çok kurtadama dönüştüklerine inanılır.
  1 ... karamuratbenim
 2. 2.
  boris vianın kurtadam adlı kitabında kendini gerçekten kurtadam zanneden bir adamın ısırılıp ayda bir gece insana dönüştüğüne inanması şeklinde yeni bir anlam kazandırılmış psikolojik rahatsızlıktır.
  1 ... karamuratbenim
 3. 3.
  lycanlar ve vampir irkinin karisimi olan werepyre irkinda etkisi olmayan bir tur virusun olusturdugu hastalik ya da davranis bicimi..lycanlara,sanilanin aksine gumus degil,aslinda dogal silahlar etki eder yani topraga ait silahlar..ornek olarak dogal zehirler verilebilir.
  1 ... glosoli
 4. 4.
  iki canlının aynı bedeni paylaştığına inanılan mistik bir efsanedir. bazen bir hastalık bazen de bir lanet olarak tasfir edilir. kurt adam hikayesinin temeli buna dayanmaktadır. ancak hikayelerdeki lycanthropy olayı sadece kurt ve insan ortak yaşamıyla sınır değildir. bir çok fantastik kurgu hikayesinde farklı farklı ortak yaşam efsanelerine yer verilmiştir. örnek vermek gerekirse, tolkein hobbit adlı eserinde bir ayı adamın varlığından söz etmektedir.

  bunun dışında lycanthropy tam olarak bir psikolojik rahatsızlığın ismidir. hasta kendisinin doğaüstü bir rahatsızlığı, gerek lanet gerekse virüsle bulaşan bir hastalığı, olduğunu düşünür. belirli dönemlerde şekil değiştirme yeteneğinin (bkz: shapeshift) (bkz: shapeshifting) ortaya çıktığını zanneder. hastada bunun doğrultusunda davranış bozuklukları görülmeye başlar. değişik bir şizofrenidir.
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 5. 5.
  diablo 2 deki druid karakterinin shapeshift halinin süresini ve shapeshift'in verdiği life bonusunu arttıran bi skill.
  2 ... qsefthuko
 6. 6.
  dota'da hayvani güçlü strenght herosu. oynaması zevklidir. para kasmak ise çocuk oyuncağıdır onunla. yapılası 3 item ise sıra ile sange&yasha, basher ve heart of tarrasque'dur kanımca.
  1 ... herostratos
 7. 7.
  bugün dahi kimi kırsal alanlarda yaşanabiliteye sahip, tam da fantastik özelliklerini yansıtmasa da, küçük çocukları kaçırmış, dolunayda uluyan, ele geçirildiğinde kurta benzer formeliteye sahip bireyler gözlemlenmektedir.
  ... angry man
 8. 8.
  kurt şekline girme, kendini kurt sanma, kurda dönüşme, halk edebiyatında sihirle kurt şekline dönüşme. herodot'un kendisi de saçma bulsa da dilediğinde kurda kolayca dönüşebilen insan ırkından bahseder. eskilerin söylediğine göre, kurda dönüşen kişi insan sesini ve insan gözlerini muhafaza edermiş.
  ... selia