1. 1.
    sözlüğe yeni gelmiş 5nci nesil yazar.

(bkz: hoş gelmiştir)

sonradan gelen edit: oh be ilk defa ecayip heyvanlara benziyirsinden önce birine hoş geldin dedim, mutluyum huzurluyum, totom göğe erdi.*
    4 ... borcu
  2. 2.
    2 sene kutu gibi bir odayı paylaştığım; film, kitap, müzik, siyaset, yemek içmek hemen hemen her konuda uyum sağlayabildiğim kolay kolay bulunmayacak bir dost.

içindeki potansiyelin ne kadarını sözlüğe yansıtacak, yazmaktan ne kadar keyif alacak bilmiyorum; ama umarım tamamını yansıtır. hoş gelmiş...

(bkz: kıvırcık)
    (bkz: sarı dana)* * *
    1 ... trink
  3. 3.
    2 sene gecemi gündüzümü birlikte geçirdiğim insan... unutmuyorum ve umarım da unutmam sevgilisinden ayrılmıştı(çok da bi tarafında değildi ama olsun yalandan bile olsa üzülmek adettendir.*) normalde 4 kişi aynı yurt odasını paylaşırken o gün ikimiz yalnızdık. yurdun altındaki kafeden gelmiştim, allah'ım kafama bir şarkı takılmıştı! ama ne olduğunu bilmiyordum. bir iki sözü hatırlayınca internette bir yerden buldum. kazım koyuncu'dan "işte gidiyorum"du şarkı... offff ne şarkıydı. ikimiz de bokunu çıkartma delisi olduğumuz için belki 50 kere dinlemiştik... öyle sessiz ve depresif, birbirine eş ruh haline bürünmüş... bir deşarj olma, terapi gibiydi.

acayip sorularımla boğuşmuştur.

ben: lululu şimdi sen dışarı çıksan geri gelsen ben böyle yatağımın tepesinde bir noktaya kitlenmiş deli deli sallansam delirmiş olsam?(o an nasıl duracağımı da gösteriyorum) trink mrink desen hiç tınlamasam?
    lululu: oha (kopar) ne biliim be?
    (düşünüp koparız)

(lululu final haftasındadır. mimarlık projeleriyle uğraşmaktadır)
    ben:lululu şimdi gelsem eskizlerini(böyle mi yazılıyordu bu ya?) yırtsam mesela?
    lululu: valla ağzına sıçarım.

(lululu projede ağaç mağaç boyamaktadır.)
    ben: oooooo gene mi boyamacılık oynuyosun. ne güzel bölüm ya! ver biraz da ben boyıyım mı?
    lululu: heee güzeeel hee! bi siktir git!

az mı sülale muhabbeti yaptık akraba çıkacağımızdan korktuk. az mı aynı pencereden baktık hayata, her şeye. az mı güldük karnımız ağrıyana, altımıza edene dek. offf ne azı? hepsini o kadar çok yaptık ki dibine kadar yaşadık 2 seneyi. hiç mi kavga etmedik? evet hiç etmedik...

odaya gelişini hatırlarım kıvırcık! odadan gidişimi de...
    2 ... trink