bugün

ba$rollerinde, eric bana, drew barrymore, robert duvall gibi isimleri barındıran, yönetmenliğini curtis hanson'ın yaptığı, posteri itibariyle, 'poker ya da kumar olayını aşkla bağlamışlar' gibi bir görüntü veren, merakla beklenen film..
drew barrymore oynadığına göre kesin romantik komedi bir filmdir.
kumarbaz baba ve oğlun hikayesini anlatan, hoş vakit geçirten film. felsefe ve aşksız film olmayacağı için araya her ikisinden de serpiştirmişler. robert duvall yine muazzam oyunculuk çıkarmış. eric bana'ya ise kumarbaz rolü pek güzel gitmiş. drew barrymore bildiğiniz gibi. poker severlerin kaçırmaması gerek.
robert duvall döktürüyor, eric bana da her zamanki gibi. poker sevenlerin kaçırmaması gereken bir film, tıpkı rounders gibi.
senaryosu eric roth'un elinden çıkmış olan film. en önemli ve çarpıcı yanı, kurguda olan olaylar diğer filmlerden tanıdık gibi gelse de oldukça farklı ceryan edip, çok farklı biten filmdir. kıyıda köşede kalmış bir yapım lakin gayet iyidir.
poker üzerine kurgulanmış, aşkın gölgesinde kalmış bir eric bana ve drew barrymore filmi.
17 gerçek poker oyuncusunun kendisini oynayarak rol aldığı film.
Eric Bana ve Drew Barrymore 'un baş rollerini paylaştığı film.
Filmde bolca poker ve romantizm var.
Meraklısına ,
Filmin başında çalan parça Bruce Springsteen'e ait. (bkz: lucky town)
Deftones grubunun uygun koşullar altında, yani kimyasal kafası ile, dinlenildiği zaman insanı kalp krizine kadar sürükleyebilitesi olan parçasıdır.
lostprophets in güzel bir adet şarkısı.
"şefkat arıyorsan, sözlükte şapşallık ve şebeklik arasında bir yerdedir."
Efsane olmasa da bence gayet guzel vakit gecirten film. Cok kafa yormadan bolca poker, biraz baba ogul iliskisi, biraz da ask uzerine bi film.

Berimor sanki ayri bi guzel bu filmde.
"Herkesin hayattaki tek amacı yalnız olmamak. Herkes sadece yalnız kalmamayı önemsiyor."

görsel
Paige turnah'ın amının üst kısmına yaptırdığı dövme.

görsel

Edit: oldukça anlamlı..