bugün

martha beck ve raymond martinez isimli 2 seri katili anlatan 2006 yapimi film. oyuncular: jared leto, john travolta ve salma hayek.
alakalı olarak (bkz: sgt pepper s lonely hearts club band)
Martha Beck ve Raymond Fernandez isimli 1940'lı yıllara ait iki seri katilin öyküsünü anlatan film.
todd robinson yönetmenliginde cekilmis amerikan filmi.

martha beck ve raymond fernandez isimli 1940'lı yıllara ait iki seri katilin öyküsünü anlatıyor. konusu aslında basit gibi dursada, kadrosundaki kaliteli oyuncular sayesinde filme kaptırıyorsunuz kendinizi.

başrollerde john travolta (elmer c. robinson), james gandolfini (charles hildebrandt), salma hayek (martha beck), jared leto (raymond martinez fernandez) ve laura dern (rene) var.

kanımca filmin en etklil diyaloğu şudur;

--spoiler--
robinson: neden tüm bu cinayetleri işlediniz?
martha: sevdiğin için ölür yada öldürürmüydün.
robinson:?!
martha: işte o beni sevdiğini bana gösteriyordu.
--spoiler--
bir based on a true story filmi. konu bana biraz klişe geldi. lakin filmi beğendim. john travolta dışında tüm oyunculuklar iyiydi. kendisini ne yazık ki havlu atmış gördüm. bollywood'a transfer olabilir. ayrıca james gandolfini yi de görmek çok güzeldi, tony soprano yu üzerinden atmış gibiydi.
2006 yapımı Gerçek bir hikayeden alınmış oldukça sürükleyici ve iyi bir film. Benzer filmlerde hikayenin nereye gideceği belli olmadığı gibi neyin nasıl olduğunu çözmek de size bırakılarak sonuna kadar gidilir ama bu filmde her şey apaçık ortadayken bile izleme gereği duyuyorsunuz. Genel olarak karanlık atmosfer iyi yedirilmiş ve 40 lı yıllar çok iyi yansıtılmış; Jared Leto ve Salma Hayek mükemmel iken John Travolta'nın bir süre sonra baymaya başlayan bunalımda ki dedektif rolü ise sıkıcıydı. Filmin sonu ise anlatılanlar açısından çok başarılı.
Hikayesi şöyle:
1940’lı yılların sonunda Martha Beck ile Raymond Fernandez Amerika’da adı çıkmış “ Yalnız Kalpler katilleriydi.” Onların öldürücü silahı aslında çok basitti. Gazeteye kişisel ilan veriyor. ilana cevap veren terkedilmiş dul kadınlara ilk olarak Ray, kendisini seksi Latin aşığı olarak tanıtıyordu. Böylelikle tuzağa düşen bu kadınları hem dolandırıyor hem de öldürüyorlardı.
evet filmin içinde illegal olaylar vardı. bu beğenmeme sebebiyet verdi.