1. 1.
  r.russel romanı.bir çok filme ve romana esin kaynağı olmuştur.mangaseverler ghost in the shell den hatırlayabilir.salvador dali yangında ilk kurtarılacaklar sırasında birinciliğe yerleştirmiştir.şaheserdir.
  1 ... televizyonçocuğu
 2. 2.
  ankara'da tunus caddesinde bulunan total benzin istasyonuyla bitişik,kırmızı renklerin hakim olduğu ve geçtiğimiz yaz çok süper mini açıkhava konserlerine ev sahipliği yapmış hoş mekan.gidiniz,görünüz.beğeneceksiniz..
  2 -1 ... apeiron
 3. 3.
  ilginç lezzetli yemekleri rahat rahat oturabileceğiniz hoş minderleri renkli dekoruyla tunalıya çıkıp biyerlerde oturalım diyenleri cezbedip şimdi kim yürücek tunalıya miss gibi locus solus var burda diyip hemen dalınan mekan.
  1 ... starling
 4. 4.
  tunalı caddesinde bulunan renkli mi renkli güzel dekoruyla iyi vakit geçirilebilecek mekan. gay lerin rağbet ettiği söylenir inanmazsınız ama oturulduktan 1 saat sonra 2 gay çift gelir. ardından başka bir masadaki kız "hepimiz or..pu çoçuğuyuz" diye bağırır. ankara'yı gezdiren arkadaşa "bu mudur locus solus" diye sorulur ve içkiler tüketilmeye devam edilir. müziği, ortamın güzelliği gitmek görmek için yeterldir.
  1 ... yok thevénin nalı
 5. 5.
  Yazarının kendi dizayn ettiği bir otomobille istanbul'a kadar geldiği anlatılır, YKY'dan iyi bir çevirisi yapılmış bu son derece tuhaf romanı okumakta faydalar vardır.
  ... fatih saroz
 6. 6.
  raymond roussel'ın türkçeye çevirilmiş tek eseri. Salvador dali bu eser için "yangında kurtarılacak tek kitap" tanımını yapmıştır. Romanı sıradışı yapan, giriş,gelişme,sonuç klişesinin kırılmasıdır. Bağlantılar, kurgular ve karakterler bağımsızlığını ilan etmiş gibi dururlar.
  1 ... kafka labirenti