şunu yapan bir kurye değil doktor olsaydı bu hanım kızımız şimdiye orgazm bile olmuştu. ilgi budalası aptal kadınlar.
bu da taciz kapsamına giriyorsa yandık durumudur.
sadece mesaj bölümü var, numara ya da herhangi bir detay yok. lan bir şirketi karalamak bu kadar da kolay olmamalı amk. he gerçekten olduysa gider taciz dolayısıyla gerekli merciilere şikayet edersin.

fakat görüldüğü kadarıyla ilgi delisi bir tumblr kızının uydurma bir hikayesinden öteye gitmiyor.

edit: işe yaramış kuruntu hikayesi, kezbanımız 200 takipçi kasmış. üstelik kıza destek! adına gelen dmleri saymıyorum hee.
(bkz: insan taciz eden azgın pizza)
ooo çok sert'tir. kız da erik gibi ama kütür kütür.
ana fikir: kızın adı deniz'miş. *
sapığın bol olduğu memlekette doğal durumdur.

zaten firma hemen olayla ilgilenmiş, bilgileri istemiş. daha sonra bu abazan tespit edilip işine son verilecek.
kezban detected durumu. kıçından uydurmuş, bi anda gündem olmuş. peh..
servis elemanının pizzayı teslim ettikten sonra numarayı alıp;

"saygısızlık yapmak istemem ama..
umarım getirdiğim pizza tatlılığınıza tat katmıştır."

şeklindeki yürümedir. naif yürüyücü. olmamış. ayrıca "tatlı demiş ne var bunda"cıların annelerinin çok tatlı olduğunu belirtmek isterim.
ne var bi mesaj yani sikeceğdi sanki diye abazan kuryeyi savunanların analarına bacılarına tatlım gel pizzamı ye minvalinde mesajlar atmak isteği doğuran vaka.
Ulan kuryede senin numaranın ne işi var?
E hadi oldu diyelim adam kötü birşey söylememiş ki. Özür dileyip ilgilenmediğini söylersin olur biter. Hadi onu geçtim
Derdini direk firmayı arayıp anlatırsın. Sanki böyle birşey beklermiş gibi twitterda reklam yapmak nedir?
Zaten telefona promosyon mesajı göndererek yeterince taciz etmektedirler. Aha geldi yine bir esemes.
kimseyi suçlu bulmadığım olaydır ve bence abartılmıştır. sokaktan geçen bir adamdan farkı nedir kuryenin? neden bu kadar yanlış bir düşünce gibi geliyor arkadaşlık kurmak? kimsenin annesini karıştırmadan yorumlanması gerekendir.
ak parti hükümeti döneminde olmuş olaydır.
KARI REKLAMINI YAPTI BiZE BURDA KONU ACTIRIP BiLMEM KACTANE ENTRY GiRDiRDi. ŞiMDi GÖTÜYLE PiZZASINI YiYiP SOSAL MEDYAYI TAKiP EDiYORDUR.
kızın adını (deniz) ve twitini öğrendiğimize göre. dilimize kuvvet. *
skandal olaydır falan diyince ben de pizzayı getiren adam pizzayı teslim ederken kadına sarkmış vs sandım.
skandal falan değildir. normal bi dünya ülkesinde iltifat sayılır bu hareket. ama türkiye sınırlarında ben bu hareketi taciz sayarım.
günümüz türkiyesi'nde neresinden tutsan skandala dönüşecek olaydır. kız pizzacıyı şikayet etse sorun olur. etmese sosyal medya üzerinden sitem edip elinden geldiğince markayı protesto etmeye çalışınca da başka bir soruna dönüşüyor.

böyle bir olay olmasa dahi günümüz gençlerinin hemen hemen her konuya olan çocuksu yaklaşımları ise bir başka sorun olarak karşımıza çıkıyor.
Madem o kadar iyi niyetli bir arkadaş, elemanın bilgilerini verip işinden olmasını istemiyor, o zaman neden o mesajı orda paylaşıyor? Sorusunu akıllara getirir. Madem istemiyorsun öyle bi şey olmasını mesaja cevap verme sil, geç annem diye bu kadar triplere giriyon? Bak yine sinir yaptım.
o kadar ağır bir olay yok ortada. hani tacize bile girmeyebilir. amaaaa;

gel gelelim iş disiplinine. bir işveren olarak konusuyorum, arkadaşlar, o çocuğun o kıza mesai saatleri içerisinde öyle bir mesaj atması son derece yanlış. ben müdürü/patronu olsam kovardım. çünkü yaptığına herkes iyi gözle bakmayabilir. kızın kocası vardır, abisi vardır alırsın başına belayı. hem sana açılır dava hem şirketine.

iyi mi olur öyle olursa? iyi mi olur ha? iyi mi olur konussana lan eşek herif! madem hoşlandın m... k.... kızından, al numarasını siktir git evine dönünce at mesaj, ne pizzacıyım diyon, senin sikinin davası yüzünden bana dava açsalar napıcam ben?! franchaise ile çalışıyoruz biliyorsun, bayiliği elimden alsalar ne anamın amını görücem o zaman, amına koduğumun salağı!! siktir çık lan kaybol gözümün önünden, yarak kafalı.

işte aynen böyle güzel bir dille uyarırdım elemanımı böyle bir olay yaşatsa bana.
Gerçekliğinin iddiadan ibaret olduğu tacizdir. Arkadaş vasıtası ile kendisine bu mesajı atmatığını kim kanıtlayabilir?

not: Little caesars ı ben kurdum.
Eger kiz cevap vermemesine ragmen israrci davransa taciz olurdu ama iki mesaj var sadece. Benim basima gelse en fazla arkadas cevremde anlatip dalga gecerdim boyle ilgi budalasi gibi pireyi deve yapmak sacma olmus.
kadına gelen mesajın saygılı bir dille yazılması, adamın kabahatinin olmadığını göstermez. maalesef hayat bir romantik komedi filmi değil sevgili brolar, burası eve internet bağlamaya gelen adamın aynı eve bir daha gelip evdeki kıza tecavüz ettiği bir ülke. kadının sonradan telefon yoluyla rahatsız edilmeyeceğinin garantisini hangimiz verebiliriz? ya da romantik sapığımızın o eve yine gitmeyeceğini? ülkede o kadar çok sapık var ki, adamın niyeti iyi olsa bile kadına yaklaşma şekli gayet şüpheli. kendisi kadını çok beğendiyse pizzayı verirken de ''tatlılığınıza tat katması dileğiyle'' der, orada iyi veya kötü bir tepki alırdı. ancak kendisi olası bir erkek arkadaş/ağabey/baba tarafından dövülmeyi göze alamamış ki böyle bir yol seçmiş. little caesars da yapması gerekeni yapmış, müşteri memnuniyetini sarsmış adam, tabii ki kovulacak.

burada kadının tek kabahati, bunu dile getiriş şekli. twitter'dan yazmak ve broların linç malzemesi olmak yerine, müşteri hizmetleri'yle görüşebilirdi, gerçi o zaman bu kadar hızlı bir yanıt alır mıydı bilemem...
çalışanın işinden atılmasıyla bir nebze temizlenecek ayıptır. bu tacizi yapan çalışanı sahiplenmek hatadır.
Aramızdaki geri zekalıları bir kez daha gösteren olaydır. Kızın önce büyük tepki verip sonra arkasında durmaması olayını geçiyorum. Fakat bu büyük ahlaksızdır. Herhangi bir çalışanın bağlı olduğu şirketten müşterinin numarasını alıp mesaj atması tacizdir. Ne demek çok tatlış yazmış ya. Ulan ben edepli konuşuyorum ya nolucak diye sen nasıl kalkıp mesaj atabiliyorsun? Numarasını şirkete veren kadın veya erkek bunu gerekli olduğu için yapıyor numarasına ulaşabiliyorum diye kalkıp bunu yapmak büyük ahlaksızlık. Ee kardeşim sen nasıl olsa bir şey çalmıyorum diye kapısını açık gördüğün her eve giriyor musun? Sizin hala tutup böyle bir olayda kadını aşağılayan beyninizi sikeyim. Yok mesaj ahlaklıymış da ne demişmiş de siktirin gidin şurdan ya.