bugün

(bkz: unutursak kalbimiz kurusun)

Ikisi de hatalıdır.
eğer kız isteyerek vermişse ve sevgilisi yoksa bunda bir kusur işlememiştir.
güzel bir kız gördüğünde ağzı burnu yamulan bir kamille, kendisine mesaj atıldığında ya da bakıldığında "ayyy bu beni kesin sikecek" diyen bir kezbanın başrolde olduğu bir saçmalıklar silsilesi.

şimdi; o mesajları atmak yanlış tabii ki. bunu savunmasın kimse. ama o mesajları nette yayınlayarak 15 dakikalık şöhret peşinde koşan bir kezbanın yaptığı doğru mudur peki? bir kişi de çıkıp demiyor ki "kızın telefonu çocukta ne arıyor?" diye.

oh ne güzel dünya valla; yakışıklıysa iltifat olarak al, ama çocuk tipsizse taciz de.
banada hergün mesaj atıyorlar. "genç sezarlı şişli şubemizde bugüne özel" diye başlayan mesajlar geliyor devamlı. ama ben kimseye bunun havasını atmak gereği duymuyorum. yapmayın lan.
gündem çabasıdır. mesaj atmışmış taciz etmişmiş ya bir siktir git amk bu kadar kolay mı lan? mesajda da bir bok yok, oynosono onono bocono yopsolorculara da söyleyeyim şu mesaj sevgilime vs. gelse herhalde göz göze gelip kahkahayı patlatır geçeriz. çünkü harbiden efsane bir olay, sen git pizza getirdiğin kızın numarasını bul, pizza üstünden duygusal mesaj yaz falan.

ha mesajlara devam mı ediyor?o zaman ya gidip ağzını burnunu kırarım ya da direk şikayet ederim. bu kadar basit işte. bir boku da abartmayın anasını satayım, bıktım şu selam versen ''sikseydin baree .s.s.s'' triplerine giren kezbnalardan. prim vermeyin şunlara.
kuryecinin haklı olduğu durumdur. beğenmiş ve bunu kibarca dile getirmiş.

ayrıca bu olay ortaya çıktığından beri hergün sabah aksam pizza ısmarlıyorum yüzelli kilo oldum, bi kişi fişten numaramı bulup beni aramadı amk ben onların.
Eğer pizzacı kıvança benzeseydi söz konusu bile olmayacak hatta müşteri tarafından memnuniyetle karşılanacak olan durumdur.
kendisini reddeden kızın telefon numarasını tuvalet kapılarına yazanların eleştirdiği olaydır.
Ezan sesi de benim ozel mulkiyetimde rahatsizlik veriyor. O da taciz.
orrospu çocukluğudur.

yahu hala bu adamı savunanlar var. "ne olmuş adam duygularını söylemiş. kötü bir şey mi?" diyenler var.

bu kız numarasını o adama kendi rızasıyla verdiyse tabi bi sorun yok. ama burada apaçık bir şekilde görevi kötüye kullanma var.
pizza müşterisinin orospuluğu. böyle bir şey yapan adamı işinden edeceksin arkadaş. tacize uğradıysan şikayetine sonuna kadar devam edeceksin. etmiyorsan reklamını yapıyorsundur, hoşuna gidiyordur. ötesi yok. little caesars'ın daha iyi bir çalışan seçmesi ne demek ayrıca? adamın içine mi bakıyorlar? sapık her yerde sapık.

trafik kurallarına uymayan kargo firması şöförünü dahi şikayet ederim. herkes işini düzgün yapacak. herkes yerini ve haddini bilecek.
bu kıza sosyal hayatında bir erkek nasıl bu şekilde yaklaşıp mesaj atması doğalsa pizzacının da atması doğaldır
burada yaptığı mesleğin pizzacı olmasımı bunu taciz kategorisine sokuyor?

o zaman hiç bir kıza teklifte bulunmayalım, direk tacizci olup suçlu durumuna düşebiliriz.

hoşlandığı birine mesaj atmış, bu kadar basit.
çocuğun intihar ettiği söylenmektedir.

görsel
http://i.imgur.com/aV9qo6d.jpg
Yalan olduğu çok belli. Kız Bir kere sipariş vermiş, pizzacı çocuk fişten hemen numarayı bulup kıza whatsapp tan yazmış öyle mi? Mümkün değil. Bu 3 yılda nereden baksan elli defa sipariş verdim little caesars tan. Bir kere bile böyle bir olay yaşamadım. Bir kere bile numaramı fişten alıp da yazan olmadı. Lan bi kere bile lan... Allah belanızı versin. Pis herifler... Bi kere bile lan. 3 koca yıl. 50 sipariş. Allah belanızı versin.
görsel

(bkz: kebapçı erol usta beni taciz etti beyler capsli)
(bkz: inci sözlük)
adı little caesars olan pizzanın müşterisini taciz etmesi. vay sapık pizza seni, bu kadarını da görmedim. pes doğrusu.

adet yerini bulsun madem, kesin bu pizza kaşarlıdır.
firma bu işin biraz üzerine gitse -ki araştırmasını yapıyordur bence. sonuçta firma'nın bi vizyonu var bu olayı bırakmayacaktır. kızın adı sanı belli, yaşadığı şehri bilsinler yeterli orada bulunan şubelerinden yapar araştırmasını bulur kim ne yapmış ne etmiş. ama bu fake bir durumsa o zaman o çocuk suçsuz yere işinden olmuş olucak, üstüne siciline işleyecek bu durum.
inci sözlükteki zibilyon tane işsizi uyandırıp entry girmeye zorlayan hadisedir. olaydan haberi olmayan adamın bile "onosbu cocuknarı" diye hararetlenmiştir.
kişiden kişiye göre değişebilen taciz durumudur.
kimisine göre taciz yalnızca bakmak, bir başkasına göre ise herhangi bir söz işitmek, bir başkasına göre ise rahatsız edici bir fiziksel eylem.
rahatsız olan kişi tarafından değerlendirilmesi gereken bir durum; dışarıdan gören/duyan herhangi bir kişinin hiçbir şekilde yorum yapmaya hakkı yok.
Tacizi yapan haksızdır lakin ikiyüzlülük daha büyük bir ayıptır.
kız show yapıyor evet anladık bu fazlasıyla bariz. ama kibar blr mesaj atmış rahatlığını da anlamam mümkün değil. sanki her sarkıntılık eden abuk subuk laflarla mı taciz ediyor? çocuğun belki de takıntılı biri çıkmayacağını kim iddia edebilir? kim "aslında iyi biri attığı mesaja baksana romantik çocuk" deyip risk alabilir? işten çıkarılırsa kural ihlali sebebiyle olacak ama sonuçta kızın evini hala biliyor bu da bir risktir. ayrıca kızın instagram fotoğraflarını koyup bakın bu kız böyle işte triplerine girmek de gülünç.herkes namus bekçisi bu ülkede di mi çünkü aferin.
Birisine istemediği şekilde iletişim kurmaya uyarıya rağmen devam edilmesi tacizdir. Eleman red cevabı almış olsa da ısrarcı olsa taciz olurdu.

Kızın yaptığı da hiç etikbir davranış değildir, ezan okumayan cami imamı misalidir. Ekmeğinle oynamadım şikayet etmedim ama rezil ettim düşüncesi de çok etik gibi gelmiştir kezban kizimiza. Utanç vericidir

Bu olayda ilk iletişim denemesidir, tanımadığı bir insanla ilk konuşma gibi abartılmamalıdır, böyle kezbanlara da allah yardım etsindir.
kızın yaptığı tipik kezbanlık da olsa kadınların ilgiden hoşlandığı da bir gerçektir.
bu yüzden gördüğü ilgili ifşa etmiştir, bu yüzden kızmayınız ona ki pizzacı da nasıl bir cesaret sahibiyse, üst üste mesaj atmış kıza daha arkadaş bile değilken. ayrıca pizzacının Türkçesinin kızınkinden daha iyi olduğu düşünülmektedir ancak, hepimiz erkeğiz ve bunun nedenini iyi biliyoruz ! kızı tavlayana kadar bir erkeğin yapamayacağı şey yoktur. bence pizzacıya iyi olmuştur. işte bu gibi rezil edilecesi erkekler her gördüğü kıza asıldıkları için kendi ülkemizde bize kız kalmadı. belki o kızın çevresinde ona deli gibi aşık bir efendi çocuk var ve kıza bunu asla söyleyemiyor. elin pizzacısı kızı kapınca iyi mi olacak. kimse pizzacıya destek vermeye kalkmasın. kadınlar hepimizin sorunu ancak bu tip erkekler yüzünden daha çok zarar görüyoruz.
ilgisiz kalmış kızcağızın ilgi toplama çabasından oluşan olay.

rahatsız olduysa edebiyle cevap verip çalışan kişiyi rahatlıkla bozabilir. ortada bir taciz yok, mağarada mı yaşıyorsunuz? eliyle mi taciz etmiş, gözüyle mi taciz etmiş? ne yapmış adam? suudi arabistan mı lan burası?

edebiyle cevap vermeyip twitter'dan "oh meşhur olucam şimdi, ihihihi" nidalarıyla yazmadıysa ben de az mal değilim.

sonradan "çalışanınızın ekmeğiyle oynamak istemiyorum" diyerek şovunu da yapmış.

ne diyelim. insanımız mal.
kırmızı spor bmw'li bilmem ne villasinda oturan parali bilmem ne firmasının veliahtı tipin bir arkadaşı vasitasiyla bacimizin numarasini ve adresini alıp jest olarak pizza gonderse ve "gönderdiğim pizza umarım tadına tat katmıştır" mesajı atsaa duurum yine aynı mı olurdu acaba diye düşündüğüm hadise.
durum böyle olmazdi sizi küçük sınıfçı pislikler...