bugün

valla aramaya inanmadığım için pek incelemedim. buyrun;

liselinin karnı tok, üniversitelininki hep açtır.

liseli eve geç kalma telaşı içindedir, üniversiteli kalcak ev telaşı.

liseli arabesk/fantezi dinler, üniversiteli rock/metal.

liseli çalışmadan ders geçer, üniversiteli çalışsa da geçemez.

liseli; "Öss yi kazanayım rahatlicam", üniversiteli "şu okul bitsin rahatlicam" modundadir.

liseli hayallerin, üniversiteli gerçeklerin peşindedir.

liselinin elinden tutulur, üniversitelinin belinden.

liseli vurdumduymaz, üniversiteli asla uyumaz.

liseli alayına isyan, üniversiteli alayına ihsan eder.

liseli çay bahçesine gider, üniversiteli kafeye.

liseli aşktan anlamaz aşk peşinde koşar, üniversiteli aşktan anlar not peşinde koşar.

liseli hayatı anladım, herşeyi yaşadım modundadır; üniversiteli kendimi nasıl geliştirebilirim modunda.

liseli öğrenmeye karşıdır zorla öğretirler, üniversiteli öğrenmek ister zorla öğrettirir.

liseli okula zor gider, üniversiteli o kurs senin bu kurs benim gezer.

liseli piknik düzenler, üniversiteli festival.

liseli okey/bilardo oynar, üniversiteli tabu/bowling.

liseli üniformadan şikayet eder, üniversiteli yarın ne giysem derdinden.

liseli okulu asar, üniversiteli evi.

liseli "zengin olcam", üniversiteli "memur olcam".

liseli counter strike oynar, üniversiteli play station.

liseli kızlar hakkında "liselim" diye şarkılar yapılır, üniversitede "işletmelim", "eğitim fakültelim" tarzı vakalar yoktur.

üniversiteli nereye geldim sorusuna cevap bulamadığı için ne oldum delisi olur, liseli ise büyüdüğünü sandığı için ne oldum delisi.

liseli kuralları çiğnemek için uğraşır(orda burda gizli gizli sigara içer), üniversiteli kuralsızlıktan rahatsız olur("ya bu okula elini kolunu sallayan giriyor ya..").
*
biri içerde okur, diğeri dışarda. öss dağını aşıp da üniversiteli gruba katıldım derken içerde okuduğu için liseli havasından kurtulamayanlar müstesna olmak üzere mesele bu mahvilde şekillenir.
liseli sigara ve bira içer üniversiteli esrar çeker rakı içer.
kızlar için;
liseli mini etek giyer, bacaklarıyla kendini ifade eder. üniversiteli ise kot giyer, poposuyla arzı endam eder.
erkekler için;
liseli ne kadar asosyal olduğunu ispatlamaya çalışır devamlı, üniversiteli de ne kadar sosyal olduğunu.
liseli boş düşünür çok konuşur, üniversiteli çok düşünür boş konuşur.
liseli genç, öss stresi ile henüz tam karşılamaştığı için tip 1 diabet geliştirme riski daha düşüktür.
liseli facebookta gördüğü her grubu başlık olarak sözlüğe taşır, üniversiteli ise yaratıcılığını kullanır.
fark yoktur zannımca. bundan mütevellit, üniversiteye giriş yaşının en az 25 olması kanaatimde ısrarcıyım.
lisede göte parmak atılması. Üniversitede bu anıların unutulmaya çalışılması.
ikisinin de tek benzer yönü olan eğitim öğretim kurumu olmaları dışındaki herşey.
fark yoktur kanımca. sadece liseli üniformadan şikayet eder, üniversiteli rahatlıktan şikayet eder.
lisede liseli ergen diye bir geyik vardır. üniversite kapısından girince böyle bişeye rastlayamazsınız. herkes büyür bir anda.
liseli etek altına boxer giyer, üniversiteli tanga.
Liseli inci sözlükte, üniversiteli uludağ sözlükte takılır. * *
liseli dolmuşta rahat bir şekilde bir öğrenci lütfen diyebilir,üniversiteli ise bu cümleyi kurduğunda arkadaşları tarafından üniliseli diye dalğa geçilir.
not:yaşanmıştır
liseli pazar günlerini sevmez, pazartesi okul vardır.
üniversitelinin pazarı yoktur, her gün okul vardır.
lisesi beethoven dinler,üniversiteli lisenin bitimiyle klasik müziği bırakır.
(bkz: to be or not to be)
(bkz: olmak ya da olmamak)

tabii olmak kısmı üniveristeliler için.
liseli ergendir, üniversteli ergen.
liselinin mezuniyetten sonra öss'yi kazanıp üniversteye girme derdinde, üniverstelinin ise mezun olup iş bulma derdinde olmasıdır.
liseli saçma başlık açar, üniversiteli açılmış saçma başlığı eleştirir.
liseli hayatta her türlü acıyı tattığını düşünür, üniversiteli ise başına gelecek kötü olayları düşünür ve bekler. ardı arkası kesilmeyeceğini bilir. liselinin evinde her daim sıcak yemeği vardır, üniversitelinin buzdolabı küf, evi bok içindedir.
hangi lise ya da hangi üniversidede okunduğuna bağlı durumdur, örneğin izmir atatürk lisesinde okuyan bir öğrenci ile ısparta bucak ilçesi .... yüksekokulunda okuyan öğrenci arasında pek bir fark yoktur.
liseli a der üniversiteli ab der:
liseli hayal kurar eğleşir, üniversiteli gerçeklerle yüzleşir.
güncel Önemli Başlıklar