bugün

bir liseli tipi. özenti derler bunlara genelde. yanılgı mı gerçek mi bilemiyoruz. üniversiteye girince geçermiş.
(bkz: garı gız msnsi var mı)
(bkz: benim kız)
(bkz: istiyo lan bu)
dişi kısmı neyse de, erkek kısmısı heç çekilmiyo.

tanım: ruhen tamamlanmamış genç yaşta olan kişi.
yaralı sıtayla olarak da tanımlanabilen apaçi klonu mensubu. ana muhabbeti, zaaaaaaaaaaa şeklinde gülüş biçimi ve xd efektleriyle tanınırlar. ağzına ağzına vurulasıdır.
internet oyunları ve sigara muhabbeti yapan insanlardır.
eskiden ergen ortaokulda filan deniyordu. liseliler olgun oluyordu, günümüz üniversite öğrencisi kıvamında. maalesef ki şimdi ki liseli gençlere(çoçuklara,bebelere) bakıyorum da bunların büyük bir kısmı ergen davranışı bile sergilemiyo. hatta çok komik bir diyaloğa şahit oldum iki ergen tanıdığımla ilgili. çoçuk, kızdan hoşlandığını söylüyor ve zor bela çıkmaya başlıyorlar, kızda bu erkek gibi olan tiplerden oğlum,kanka vs. şeklinde konuşanlardan. iki gün sonra bu salak çocuk kıza, bana niye aşkım, sevgilim vs. demiyorsun, sen soğuk konuşuyorsun benimle deyip üstüne beni gerçekten seviyor musun diyor ki akıllara zarar iki günde yıldırım aşkı bekliyor. * tabi ikinci gün sonunda ayrılıyorlar şiddetli geçimsizlikten. * ayrıyetten kız da az değil çocukla konuşurken amk. filan diyormuş cümle sonlarında. allah sonumuzu hayretsin bakalım yakında ne tip sevgili, karı-koca diyologlarına şahit olacağız. *swh~ ~
her ne kadar her liseli biyolojik olarak ergen olsa da sosyolojik olarak ergen olanlara "liseli ergen" tabiri kullanılmaktadır. bu şahıs kişiliğini, tarzını oturtturmaya çalışırken bin bir türlü rezil duruma düşmekte ve bunun çok cool(!?) olduğunu düşünmektedir. halbuki büyüyünce erkekler kızlara benzemek için kıçlarını yırttıklarını, kızlarsa erkeğe benzemek için kıçlarını yırttıklarını hatırlayacak ve yüzleri kızaracaktır. bunların bir de bir alt modeli vardır ki onlar daha aklı başındadır. "liseli ergen" triplerini içlerinde yaşarlar, derslerine çalışıp, büyüyünce adam olurlar. en iyi en sağlıklı ergenliği bu kişilikler yaşamış olurlar. "oLmdM bN öLe yhaa zaaaaxd" (bkz: içteki ergenin yakarışları)
lise zamanlarında öğle arası yemek saatinde karı kıza bakıp bir bira ve bir de sigara alıp takılan gençliktir.
her genelleme gibi bu grupla ilgili genellemeler de yanlıştır. evet, ergenlerin hepsi inci sözlükten fırlamamıştır ve ergenliği geride bırakmış boş insanların çoğundan daha donanımlı olabilirler o genç yaşlarına rağmen. evet, onlar da insan. Şaşırdınız değil mi?
Okumak için Ekşi'ye , yazmak için Uludağ'a , azmak için inci'ye girer genelde bu türler ki kendimi tenzih falan etmiyorum *
(bkz: abazan)
bir aylık kafe garsonluğu deneyimimin bana verdiği yetkiye dayanarak söyleyebilirim ki;

'cafe tuvaletlerine 3-5 kişi girmekten hoşlanan insan tipidir.'
https://www.youtube.com/watch?v=55enOxAWoa0
güncel Önemli Başlıklar