buna en cok bizimkiler'in ali'si uzulurdu. neydi o cocuk oyle ya, her sabah anne ben bugun okula gitmiyorumlar falan.
bu öğrenciler eşşek * mi la? cocuklari kurbanlik koyun gibi yetistiriyorlar bizde buna göz yumuyoruz.
Liselilere acınması gereken durumdur. iyi ki benim zamanımda olmadı böyle devamsızlığı azaltmalar falan. Yoksa 5 senelik lise 9 senede biterdi bu sene mezun olurdum.
on dokuz buçuk gün devamsızlığı hiç bir zaman kullanamayacak olan bir sürü neslin doğacağı anlamına gelir.
"devamsızlık bir hak değildir gençler önce şunu bir bilin" söylemini haklı çıkartır.
Yanlıştır. 10gündür. Ayrıca liseleri tespit olarak açılmış bir başlık.
Liseli ergenlerin siddetle karsi ciktigi durum.
sözlüğün mis gibi çiçek kokmasıyla eşdeğer bir durumdur.
ucuz kurtulduk diye düşündürmüş, ilk defa sistem değişikliğine denk gelinmediğine sevindirmiştir.
biz küçükken 44.5 gün yapardık. 45 olmasın diye hocaya yalvarırdık. hocayla arası iyi olan sürekli devamsızlık yapardı da faaliyet yazdırırdı.
5 gün? bildiğimiz 5 gün ise yarra yediler. ha yok paralel evrende ise o lise, eyvallah..
liseliler adina uzucu bir durumdur.

Ben son sene neredeyse okula bile gitmedim. Cunku ben bundy nin kirik kalbi yim.
çok devamsızlık yapan bir çocuktum, en az 30-40 arası gelmedigim gün olurdu her sene okula.

buna annemin de yapabilecegi bir sey yoktu, çünkü çok derin bir depresyondaydım ve geceleri korkudan sabaha dek aglayıp cuma gününe kadar kötü bir sey olmamıssa cuma gününün iyi geçmesi için edebildigim kadar dua ediyordum. yeni tasınmıstık bir de o zamanlar, yerde yatıyordum, oda bombos bildigin, ben kapını hemen yanında...
Ama cuma günleri hep çok kötü geçiyordu tabi. bir kopekten korkarsan inadına ustune gelir ya aynen oyle iste. kabul etmedi miydi etmiyor yaradan dualarını. eger varsa o da.

sorunsuz bir haftam yoktu. ve okula gitmedigim her gün benim için mutluluk sebebiydi.

o kadar devamsızlıga ragmen ise universiteye dek tum sınavlarımı yuksek puanlarla geçtim. Eger yasadıgım ulke buna musade etmeseydi hem ben simdi burada olmazdım, hem de o ülke parlak bir zekayı kaybetmis olurdu.

Yanlıs yoldasın türkiye.
iyi haberdir.

En azindan okullarin icinde muhafaza edilsinler.
güzel gelişmedir. zaten giden raporla gidiyor. 5 gün, okulu ciddiye almaları gerektiğini hatırlatır. it ayağı yemiş gibi geziyorlar afedersin. sebepsiz yere yok yazılıyorlar. sonra aman bırakmayın diye ağlıyorlar..
Eğitim kalitesi düzeltilip ardından yapılması gereken uygulama. Yoksa üniversitelere hiçbir şey bilmeden gelen sığırlar oluyor.
ideali 40 gun olmali kanimca. veletleri okula sokamiyoruz arkadas.
(bkz: genç liseliler rahatsız)

Biz her gün s.s. kuralı gereğince işe gidiyorsak aynı disiplinle öğrenciler de okula gitmeli.
Yohammına dedirtecek olaydır. Çocuklar her yıl kalma derdi yaşıyor kimisi nasılsa kalacam diye okula bile gitmiyor bu neyin kafası ya.
Bizi ilgilendirmeyen durum. Sonuçta liselilerin sözlükten uzak durması için katkı sağlar. Ha ne kadar doğru orası tartışılır.
(bkz: ülkelere göre okul asma oranı)

Sebebi budur ama yanlıştır.