gelecek yeni yönetmelikte oluşacAk durum. ÖzürSüz devamsızlık 45 güne çıkacak.

BöylelikLe evlilik heyecanıyla eli ayağına düşen liseliler, gerekLi hazırlıkLar için zaman bulaCak, ev eşyaları seçilecek, akraBa ziyaretleri olaCak, bAlayı için yeterli bir vakit olacak, ve taBiki evlilikLerin olmazsa olmazı çocuk için doğum izni için yeterli vakit verilmiş olaCak.

TeşekkÜrler akp. Harbiden hayaldi, gerçek oldu aq.

Edit: özürSüz devamsızlık 45 oluyor aq, rapor kalKmıyor, devam ediyor. 45 i dolduran rapora geçer.
(bkz: yetmez ama evet)
sadece lise son öğrencilerine uygulansaydı iyi olacaktı fakat 1. veya 2. sınıfları da kapsadığı için bol bol kaytaracaklardır.
ergenusları okuldan soğutmak için oldukça etkili bir yönetmeliktir.

gitsin karısıyla/kocasıyla eviyle, çocuğuyla ilgilensin.
çok iyi olmuş bir yeniliktir. şahsen akp hükümetinin yaptığı yeniliklerden pek hazzetmeyen biri olarak bunu ayakta alkışladım. bazı insanlar var, çamur atmak için hepsini yabana atarlar, ama olmaz ki böyle.
liselileri sevindirmiş haberdir.

biz 20 günü aşmayacağız diye kıçımız yırtılıyordu. şimdi elin ergenleri rahat. okula bile gitme istersen.
sözlük yazarlarını ilgilendirmeyendir.
evlilik, zaman ve emek gerektiren bir müessese olduğundan dolayı gelecekte çıkması muhtemel devamsızlık hakkıdır. (!)
1999 - 2000 - 2001 de nerdeydin akp.
nisan ayında hamileliğinin 7. ayında olan bir lise öğrencisinin doğumunu rahat rahat gerçekleştirebilmesi için alınmış karardır.
(bkz: akp nin pedofili açılımı)

işin o tarafını düşünmezsek, bizim zamanımızda 20 gündü amına koyayım bu devamsızlık süresi. 20 günü doldurur, tırım tırım o hastane senin, bu sağlık ocağı benim "üsye" raporları alırdık.

ne günlerdi be...
45 gün bizim zamanımızda olacaktı ki?

vay amına koyayım...
liselirin 4 sene olduğunu göz önünde bulundurursak,

45x4=180 boş beleş iş günü. 180 iş günü aşağı yukarı 1 eğitim öğretim yılı.

akp'miz liselilere, 4 senelik liselere 1 sene(!) gitmeme hakkı vermiştir. teşekkürler!
18 hafta ilk yarı dönem 18 hafta ikinci yarı dönem var bildiğim kadarı ile.
36x5:180 gün okula gidiyor öğrenciler.
45 gün devamsızlık hakkı bide üstüne 20 gün rapor eder sana 65 gün. birde tatiller var 10 günde oradan koy eder sana 75 gün.
neredeyse bir öğrenci 1 okul döneminin yarısına gelmese oluyor. birde kalmada yok artık, sonra deriz ''lise mezunu neden okuma bilmiyor''.
allah öğretmelere sabır versin.
ülkedeki boş gezen nüfusun artmasına neden olacak eylemdir.
(bkz: bozuk sütler vs liselilere evlilik tasarısı/#15360025)
evli çiftlere 2 kişilik lüks suitlerde buzlu badem ve süt banyosu eşliğinde matematik öğretme imkanı da sağlasalar ne güzel olacak.
lise son sınıf ve devamsızlığı 23 olan olan bir öğrenci olarak neden hep biz neden ulan
Seneye acilen yürürlüğe girmesi gereken tasarıdır. Zira buralarda son senesinde denk gelememe ihtimali nedeniyle sövmeye hazır bir sürü insan var. Neden daha önce değildi? Neden şimdi? Neden bu kadar geç?
Zira bir de sınıf atlama geliyormuş ortalaması yüksek olan öğrencileri kapsayan. Soruyorum şimdi, neden bu kadar geç?
yarım günden 90 gün yapar, öğleden sonra okula uğramaz kimse.
45 gün çok fazla.
bence doğru olan uygulamadır. şöyle ki geleceği konusunda daha endişeli olan öğrencilerin bulunduğu liselerde zaten bir şekilde, okula gelmeyen çocuklara izin veriliyor. çünkü bu çocukların ders çalışması gerek. özellikle son 2 sene okuldaki derslerden çok sınavlarda kendisi için önemli olan derslere odaklanıyor çocuk. bu yüzden okula gelmiyor. ya rapor ya da dilekçeyle hallediyor işi. devamsızlık hakkının 45 güne çıkarılması ile sahte raporlara veya dilekçelere gerek duymayacaktır.

ancak durum diğer liselerde biraz farklı olur. ders çalışmaktan çok diğer şeyleri düşünen çocuklar için kötü olan uygulamadır. bu çocukların kavga çıkarma, internet kafelere para kazandırma gibi etkinlikleri daha çok arttıracağı anlamına gelir.
şurda sınava 3 hafta kalmış ben dahil birçok arkadaşım rapor aldı neyin devamsızlığı bu son 2 hafta zaten yoklama alınmıyor.