bugün

amacı koca bulmak olan kızdır. koca bulana kadar çeşitli süper marketlerde kasiyerlik yapar.
kırsal alanlarda oldukça fazla olan ve genelde açık öğretimden üniversite okuyan kızlarımızdır.
yeteri kadar eğitim görmüş kızdır.çünkü tahsil cehaleti alır eşşeklik baki kalır. kişi kendi kendini de geliştirebilir. ayrıca herkes üniversite mezunu olmak zorunda değil ve olmaması da gerekli dünyanın düzeni için.
zengin koca bulmaya kasar.
baltaya sap olamamıştır. hayatta tek amacı, koca bulup, akşama kadar göt büyütmektir.

6 yıl sonra gelen edit: bu entry'nin tesadüfen karşıma çıkması ve kim bunu yazan mal diye düşünürken, altında kendi nikimi görmem... insan yaşadıkça öğreniyor.
lise mezunuysak o kadar da cahil değiliz diyen kızdır.

okumamız var, aklımız var, bizim de canımız var biz de insanız netekimdir
Biz yaptığı pilava bakarız diplomaya değil.

O yüzden lise mezunu olması bir şeyi değiştirmez.
25 - 30 yas aralığında vasat bir evliligi olan guzel lise mezunu kızdan müthiş verimli bir sekreter oluyor.
insanları mesleklerine veya öğrenimlerine göre değerlendirmeyi ne zaman bırakacaksınız aceba?

Not: Öğrenim ile eğitim ayrı olgulardır.
lise mezunu arkadaşlarımın hepsi de uni sınavına girsem kazanırdım diyor, sen öyle diyorsan tabi.
Sekreterlik veya kişisel asistanlık tarzı işler için idealdir. Bu devirde buldugu işi kaybetmemek için her türlü fedakarlığa da hazir olurlar.
Severiz lise mezunu kızları.
Üniversite okuyan kız görünce laf atarlar. Evlenmeyi marifet sanırlar. Hayattaki tek başarıları yapabildiği yemeklerdir. Kazansaydı da okusaydı. (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
Bende diyorum neden lise dizileri ve liseli parçaları meydan da yok diye.