Hayret başlığı nasıl açılmamış dedirten versus.

Ronaldso alır.
neden hep gol atanlar iyi oluyor?
(bkz: Kafamda deli sorular)
messinin daha iyi olduğu gün gibi açıktır.
4 - 5 yıl kadar önce. Ntv yüzde yüz futbo'lda G. Onay soruyor:

- Hocam, ronaldo mu, messi mi?

Şeytan Rıdvan'ın yüzünde alaycılığı her an küçümsemeye dönüşecek bir gülümseme,

- bir messi vardır, bir de diğerleri.
kupa koleksiyoncusu ronaldo ile vergi kaçakçılığından hüküm giymiş loserın kıyası.
messi: masum görünümlü şeytan
cristiano ronaldo: şeytan görünümlü şeytan
dünyanın en saçma sapan karşılaştırması. sanattan estetikten mahrum olmak lazım aq bunu yazmak için.
Ronaldo portekiz milli takımı ile kupa kazanmışken messi nin arjantin milli takımı ile kazandığı resmi bir kupa yoktur.
Ronaldo ispanya da olduğu kadar ingiltere de oynarken de bir yıldızdı, messi ispanya dışında bir ligde forma giymemiştir.
Ronaldo ya gülmek yakışır, messi güldüğünde ağzına kürekle vurma hissi uyandırır, nemrut pezevenk!
messi 10 tane ronaldo eder.ronaldonun tek yaptığı kendini tatmin etmek .messi gibisi 100 yılda bir gelir.
messi bücürdür, ronaldo futbolcudur.
bücürü barça oynatır, "futbolcu" takımı- manu-dahil oynatmıştır.

ahanda bunun benzerini sir alex söylemiştir.
arjantin de sıçmış sıvamış, ama portekiz gibi zikindirik bi takımı avrupa sampiyonu yapmış bi futbolcuyu,nası karşılaştırabiliyosunuz ki?...

tabii ki cristiano...
Arjantin ile sıçmış sıvamış dediğiniz adam dünya kupası finaline çıkmış. Forvetinde higuain yerine gomis olsa şampiyonluk yaşayacaktı. Beyinler tertemiz, pırıl pırıl parlıyor. Bir de Avrupa şampiyonluğu istatistikleri paylaşılsaydı keşke, Ronaldo finalde oynamadan kazandığı kupa ile sabaha kadar poz kessin.
ronaldo'nun o messi sünepesini vura vura vura vura adam edeceği versus.

messi barcelona'dan başka takımda oynamamıştır ve oynayamaz da. öyle yanında iniesta'lar, xavi'ler, suarez'ler olmayacak takımda.

messi anca ronaldo'nun kramponlarını temizler.
görsel
Messi benim gördüklerim içinde dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu.

Seksen üçlüyüm. Maradona, Zidane, Ronaldo, Ronaldinho gibi oyuncuları da izledim.
Boş ceza sahasında bekleyerek attığı en az 250 golü olan ronaldo, kulüp kariyerinde attığı toplam gol sayısı bakımından messi'nin gerisinde kalıyor.

Hız, messi.
Çalım, messi.
Frikik, messi.
Oyun kurma, messi.
Gol atma, messi.
Asist, messi.

Ronaldo'da ise liderlik ve azim kalıyor geriye. Eğer ronaldo'daki azim ve hırs, liderlik vasfı messi'de olsaydı messi şu an 1500 gol atmıştı ve en az 7 kez şampiyonlar ligi kupası kazanmıştı.

Yine de messi diyorum ben bu kıyaslamaya.
Messi yetenek, Cristiano azimdir.

Ronaldo demedim dikkat ederseniz, bir tane Ronaldo var o da (bkz: gerçek Ronaldo).
görsel
Ronaldo frikikçi dediler; Messi şu an dünyanın en iyi frikikçisi olduğunu her maç frikikten gol atarak kanıtladı ve kanıtlamaya da devam ediyor.
Ronaldo golcü dediler; 120 maç eksiği ile messi ronaldo'dan 5 gol daha fazla atmış durumda kulüp kariyerinde.
Olsun ronaldo gol de attıyor dediler; messi 120 maç eksiği ile 180 tane daha fazla asist yapmış ronaldo'dan.
Messi sadece barcelona'da oynadı, ronaldo gibi başka takımlara da gitsin diyorlar; ronaldo'nun gittiği takım da juventus gibi 10 senedir üst üste kendi liginde şampiyon olan ve forvetlerin rahat gol attığı bir takım. Ronaldo ceza sahası içinde bomboş dolanıyor, yine de gol atamıyor. Messi juventus'ta olsaydı iki maçta bir hattrick yapardı çünkü serie a'da messi'yi durdurabilecek bir defans yok. Bayern münih'te oynasaydı da aynı şey olurdu muhtemelen.
Messi arjantin'de bir bok yapamıyor diyorlar; Doğru, son zamanlarda yapamıyor ama dünya kupasında final oynattı arjantin'e ve turnuvanın futbolcusu seçildi. Brezilya'ya 7 atan almanya'ya salak higuain'in messi'nin pasını gole çevirememesi yüzünden uzatmalarda 1-0 yenildiler.
Ayrıca copa amerika'da 3 kez final oynadı ve arjantin'in gelmiş geçmiş en golcüsü ve en çok asist yapan futbolcusu.

Üstelik messi bunları o dalga geçilen 1.69 boy ve 70 kilo ile yapıyor. Çok zor bir hastalıktan gedi bugünlere. Messi'ye çalışmıyor ya da azimsiz demek de haksızlık olur. O günlerden buralara gelmek dünyanın en yeteneklisi olsanız da mümkün değil. Çalışmak da gerektirir.

He ronaldo kötü mü? Değil. Bana göre
Messi ile denk. Messi'den üstün yanı ise fiziği ve şampiyonlar liginde daha 10 tane daha fazla gol atması. Messi ingiliz takımlarını sikerken ronaldo da galatasaray, apoel nicosia gibi takımlara goller atıyordu.

ingiliz takımı demişken; kaç sezon premier ligde oynayan ronaldo'dan daha fazla golü var messi'nin ingiltere'nin beş büyük takımına toplam. Bu bile messi'nin büyüklüğünü kanıtlar nitrlikte bir olay.

Ama her ikisinin de artık sonu geldi. Bu sezondan itibaren çöküşleri başladı. Erling haaland, mbappe, neymar, lewandowski, mane, salah gibi futbolcuların devri başladı. Artık ikisi de ne en golcü olabilirler ne de en iyisi. Ballon dor devirleri de altın ayakkabı olayları da bitti.

Ayrıca messi son 3 senedir üst üste altın ayakkabıyı evine götürmüştür. Toplamda ise 6 kez.
Ve bu adam bir sezonda 91 gol atarak (bir o kadar da asisti var) dünya rekorlar kitabına girmiştir. O çok golcü dediğiniz ronaldo da ataydı...
gol attıkları takımlar

görsel
görsel
messi önde gibi her konuda. zira bayağı bir maç eksiği var.

görsel
aralarında çokta büyük bir fark yok ama.
Dünya kupasını kazandıktan sonra cevap netleşmiştir

görsel
messi adamdır, sempatiktir, efendidir. ronaldo ise hırsından kuduran itici narsist bir insandır. o nedenle ikisinin de oynadıkları bu son dünya kupası turnuvasında kupayı messi'nin kaldırmasına sevindim.