bugün

Normal sözlükte yazıyor nickaltını kapatmış, sanırım daha önce seviştiğim biri. Bana laf atıp duruyor.
elfen lied adlı animenin, dünyalar güzeli jenerik müziğidir. latince sevdası olanların dinlemesi şiddetle tavsiye edilir.
sleeping inside parçası ile sizinle sözsüz konuşan sanatçı.
"Zambak" anlamına gelen latince kelime.

Elfen lied animesinin açılış müziğidir. Anime gibi müzik de oldukça hüzünlüdür.

Ayrıca lilium adında fransız bir de grup var.
Elfen lied'in, dinledikçe beni kalbimden vuran jeneriği. ne zaman dinlesem ilk saniyeler de gözlerimi kapatırım ve o an da aklımda Lucy canlanır. gözlerimi açtığımdaysa gerçek hayatta yaşananlar ne kadar da derin diye düşünmekten kendimi alamam. hüzünlendirir. hele ki moraliniz bozuksa dinledikçe ağlayasınız gelir. kısacası şu hayatta bende etkisi olan birkaç şeyden biridir.
söylemezsem olmaz, Elfen lied'i burdan çok değerli bir yazarın sayesinde geçen yıl izlemiştim. Bu harika animeyi ve etkileyici şarkıyı keşfetmemde öncülük ettiği için ona da burdan çok ama çok teşekkür ediyorum. sağolsun, varolsun.
Güzel bir çiçek.
En sevdiğim çiçektir.

Tanımla; Zambak, zambakgiller familyasının Lilium cinsinden genellikle soğan ile üreyen mevsimlik çiçekli bitkilerin adıdır. Zambakgiller familyasında bu cinse ait 110 civarında bitki türü vardır.
Backsmaking versiyonundan hiç birşey anlayamadığım güzide ilahi. backmasking'in Sözlerini bilen varsa şeetsin.
Müzik ruhun gıdası derler ya işte bu öyle bir müziktirki sadece doyurmakla kalmaz okşar tüylerinizi diken diken eder sizi bambaşka yerlere götürür.
elfen lied'in kendisinden daha etkili opening.
insanı büyüleyen ağlatan elfen lied isimli animenin introsu.
backmasking'i sıçırtan ama orjinali epik bir havaya sokan, elfen lied isimli anime'nin intro müziğidir.
ing. zambak.
bir kere bu şarkıyı dinlerken düşünürseniz bir zamanlar aşık olduğunuz ve kaybettiğiniz birisini.. O zaman işte gözünüzden bir damla yaş gelir.. lilium hisseder.. Koklarsınız rüzgarı.. geri dönemeyeceğini bilseniz bile..
remix i ayrı bir güzeldir.
Hala toparlamaya çalışıyorum kendimi. backmaskingi geceyi kapatmama neden oldu.

(bkz: işte öyle birşey)
elfen lied isimli anime'nin jenerik müziğidir.

tersten çalınınca, latince anlamının tam zıttı anlamlı ingilizce bi şarkı çıkar. youtube'da bu versiyon dinlenebilir. dinlemek için "lilium backmasking" gibi birşeyler yazıp aratmak yeterlidir. gerçekten bu tersten çalınan versiyonu ilk duyduğumda (dinlediğimde), 2 hafta kendime gelemedim, geceleri uyuyamadım, o derece korkunç sözleri vardı. lilium'un büyüsü hiç bozulmasın istiyorsanız izlemenizi tavsiye etmem.

ama tersten anlamsız olan bi şarkı gibi bakarsak lilium'a, gerçekten inanılmaz ötesi süper bir şarkı. ayrıca orta çağ rahip-şovalyelerinin (muhtemelen templar) bir ilahisinden alıntıdır bu şarkının sözleri aslen. sadece düzenlemesini japon bir arkadaş yapmıştır.
elfen lied adlı animenin güzide şarkısı. açıkçası kendi adıma konuşayım ilk bölümünü izlediğimde bu şarkının geçtiği jeneriği izlemeden direk bölümü izledim ''ne bu lan çıplak
bi kadın paso adam öldürüyor'' deyip kapadım ancak sonra bu şarkıyı izleyip sevince elfen lied'e karşı bir sempatim oluştu işte böyle enterasan bir şarkıdır bu.

sözlerinin ingilizce tercümesi ise şu şekildedir;

The mouth of the righteous man will consider wisdom,
and his tongue shall speak judgement
Blessed is the man who endures temptation,
For after he has been tried
He shall receive the crown of life.
Oh Lord, Fire Divine, have mercy!
Oh, How Holy! How Serene!
how benevolent! How lovely!
Oh Lily of Purity!
sözleri hinata megumi'ye aittir. latincesi şöyledir

Os iusti meditabitur sapientiam,
Et lingua eius loquetur indicium.

Beatus vir qui suffert tentationem,
Quoniqm cum probates fuerit accipient coronam vitae.

Kyrie, ignis divine, eleison

O quam sancta, quam serena,
quam benigma, quam amoena
O castitatis lilium
güncel Önemli Başlıklar