bugün

1995'te rhode island'da kurulan experimental noise rock grubu. konserlerinde seyircisiyle iç içedir. sahnede konser vermeyi tercih etmezler. onlar çalarken bi bakarsınız seyircilerden biri davula vurmakta, bir diğeri gitarın sapından tutup sallamakta. dinleyeninin konser anında kendinden geçmeme şansı yok gibidir. fakat herkesin kulağına hitap eden bi müzik de değil yaptıkları. deşarj olmak için yüksek sesli müziğe ihtiyaç duyuyorsanız deneyebilirsiniz.
serbest çağrışım: (bkz: thunderstruck)
pearl jam'in 15 ekim 2013 tarihinde piyasaya sunacağı çılgın albümdür. son yılların açık ara en iyi albümü olması kesin gibidir.

heyecanlıyım heyecanlısın heyecanlılar.
bugün piyasaya sürülmüş pearl jam albümü. bi koşu müzik marketlerden alınmasını şiddet ile öneririm. hafif country hafif punk ritmleri ile yine on numara bi albüm çıkartmış abilerimiz, tabii ki klasik pearl jam sound'unu unutmamak lazım.

ah bide buralara gelseler.
pearl jam 'in son bombası. herkes müzik eleştirmeni olduğu için klasik olarak son dönem müziklerinde eski etkiyi bulamadıkları gibi şeyler söyler. fakat bu albüm 2013 yılının en iyi albümü bana kalırsa ki dinleyen benken bana kalıyor haliyle. albümün getaway gibi keyifli bir şarkıyla başlıyor oluşu ilk izlenimi zirveye taşıyor, peşinden ilk single mind your manners gereken mesajları veriyor. izlemeyenler için mind your manners 'ın bol mesajlı klibi buradan: http://www.youtube.com/watch?v=jWQYYavheUA

sirens gibi bir şarkının hala yapılabiliyor oluşu da müziğin topu topu 7 notadan ibaret olmadığının sağlam bir kanıtı. çok güzel, stüdyo performanslı klibi de youtube\'da mevcut. pendulum da gayet farklı bir etkiye sahip diğer bir favorim. son favorim de tabii ki sleeping by myself olacaktır zira ukuleleli eddie vedder versiyonu ne kadar iyi olursa olsun albümdeki versiyonu çok daha iyi geliyor kulağa. hele o yüksek notalara çıkışları yok mu...

kısacası 12 parçalık albümün dinlenemeyecek parçası yok, hepsi çok iyi. üstüne 12 'de 5 'lik favori oranıyla birçok albümde olmayan orana sahip. bir tek infallible parçasında eminem tınıları aldım girişte, o kadar. eminem 'i de ayrı severiz, orası ayrı konu.
---spoiler---

infallible, pendulum, swallowed whole, sirens, let the records play kilit parcalar.

---spolier---
pearl jam'den "olmamış bu" albümü.
güncel Önemli Başlıklar