bugün

Komünist marşı Katyusha'yı kendilerine uyarlayan parti.
Besim tibuk' un genel başkanı olduğu dönemde en azından biraz olsun popüler olan bir partiydi.
1994'te kurulmuş siyasi parti.
seçim şarkısı:

https://www.youtube.com/watch?v=D62R5kLUVNA
bu zamana kadar hep kendilerine oy verdiğim partidir kesinlikle şüphesiz.. partinin logosu şirin mi şirindir sjsj..
besim tibuk kurmuş.
"Ekonomi görüşlerimiz her ne kadar uyuşmasa da mevcut şartlar ve söylemler çerçevesinde hukuka saygı, çağdaş laik demokrasi ve şeffaf bir Meclis için desteğimizin Millet ittifakı’ndan yana olduğunu kamuoyuna açıklarız”
görsel
üye sayısı 04.01.2023 tarihi itibariyle 4579 olan siyasi parti.
ldp'nin açılımı.
(bkz: besim tibuk)un kurduğu bir parti.
bok parti.
Bu seçimde oy vermeyi düşündüğüm partilerden biri.
keşke başa geçse dediğim partidir.
LDP ne kuruluş/çöküş osmanlı, ne Hun imparatorluğu, ne anadolu beylikleri ne proleteryanın bilmem nesi devrimi peşinde.

Beyni pert olmamış normal ve makul yurttaşlar için, uygar dünyada makul ve saygın bir yer, mutlu, happy sağlıklı varlıklı insanlar..

Mümkünse dalaşmamak..
Üye sayısı 11.11.2020 itibariyle 5138 olan parti.
26 Temmuz 1994 tarihinde Besim Tibuk liderliğinde kurulan Türk siyasi partisidir. klasik liberal görüşte olan partidir. Twitter'de kendileriyle bayağı dalga geçmektedirler. aldıkları oy oranları çok düşüktür. liboş olmamama rağmen, seçimlere girerse oy vereceğim partidir. bu ülke, insanı liboşluk da sınıyormuş...
ben ki 3 seçim görmüş 21lik şu toy kardeşiniz iki seçime girdi. 2 seçimde de ya muharreme ya iyi partiye hatt izmirde iyi parti belediye adayı değildi gittim kim genel başkanı onu bile bilmediğim dspye oy verdim. Ama maalesef ldpyi seçimde aday olarak göremedim. Partinin sistemi(liberal sistem) son derece mantıklı geldi yahu adamların anlattıkları uygulamak istedikleri bu kadar mı doğru olur ??!!! kafayı yiyeceğim sözlük kafayı bu adamlara oy vermeyenler taştan odundan ne farkı var diye bir sordum kendi kendime. 1 sene içinde hiç düşünmeden partiye katılacağım biz genç nesili tam kendine çeken ve adam akıllı programı olan tek parti bence biz ilerilere taşıyabilir ve artık adam akıllı bir partiyi meclise sokabiliriz diye düşünüyorum.
not: yazım hatalarım var mı diye hiç kontrol edemeyeceğim çünkü üşeniyorum.. Teşekkürler
Türk halkına fazla gelir ''liberal'' düşünce bizim halk yasakçı,baskıcı,yalancı,hayal satan düşünceleri sevmiş ve benimsemiştir.
Liberal Demokrat Partiyi ben destekliyorum ilk girebildikleri seçim de de oy vereceğim ama YSK almıyor HÜR PAR'ı alır ama LDP'yi almaz. ülke de ne doğru ki bu olsun neyse umarım seçimlere alınır.
Üyesi olduğum partidir.
Türkiye' de bir partiye oy veren birinin fikir değiştirmesiyle gökte yunus uçma olasılığının eşdeğer olması sebebiyle yükselemeyen parti. Umarım yeni nesil siyaset konusunda açık görüşlü olur da bu nadide partimizin önü açılır.
4 şubat 2020 itibariyle üye sayısı 5219
olan siyasi parti.
Bende yeri özel olan parti.

Bunun sebebi, siyasi anlamda fikirlerimizin uyuşması değil, oy ve ötesi zamanlarımızdaki destekleri sonucu, seçimlerdeki (güya) ldp müşahit sayısının ldp'ye kayıtlı üye sayısından baya yüksek çıkmasıdır ahahah hala gülüyorum.

Sempatik.
hakkında tartışmanın inceden beyhude olduğu parti.

çünkü en mantıklı siyaseti yaptıkları dönemlerde bile kitle partisi olmak gibi b ihtimalleri veya umutları olmadı.

hee akılcı şeyler konuştukları da vardır, yok denemez.

mesela devlet küçülsün derler, doğrudur.

vergiler azalsın derler, doğrudur.

parasız eğitime hayır derler... vicdanen beni rahatsız etse de bazen çok doğru geldiği de oluyor.

yine de bence en tartışmalısı bu.

genel anlamda liberalleri anadolu halkı bir nevi abd mandası partisi zannediyor ama aslında hiç alakası yok.

hatta aslında adamlar sadece anap'ın biraz daha radikali.
görsel
Alkollüymüş. Evet.
görsel