bugün

göztepe köprüsü'nden başlayarak bulgurlu mahallesi'nin sonuna kadar uzanan cadde. göztepe'den bulgurlu'ya kadar birçok site vardır bu yol üzerinde. göztepe soyak sitesi, bağkur sitesi, çamlıca sitesi, esin sitesi, tahralı sitesi, garanti sitesi, dsi konutları, ilke sitesi bunlardan bazıları.
eskiden sessiz sakin bir caddeyken artık 24 saat trafik vardır. çok bilinen bir özelliği de yaya trafiğinin az, araç trafiğinin fazla olması. bu yüzden perakende dükkanlarından çok, toptan satış tarzı işyerleri vardır cadde boyunca.
türkiye'nin en büyük mahallesi olan bulgurlu mahallesi'ne giden en büyük yoldur. adım başı bir trafik lambası görmek ise alışılageldiğinden ''şaşırmam'' diyen insanı bile şaşırtır.*

(bkz: libadiye)
bir cadde üzerinde en fazla kaç avizeci olabilir ki sorusunu akıllara getirten caddedir. sanki yığınla yokmuş gibi gün geçtikçede türüyorlar efendim, durduramıyoruz.
emar inşaatıyla trafiğin hergeçengün arttığı, zibilyon tane avizecisi olan, çocukken bahçelere daldığımız top oynadığımız haminne çeşmesinin üzerindeki koruluğu aktif iriyıl ın nasıl olduysa elegeçirdiği güzel semtim.