bugün

(bkz: lg g6) rezaletinden sonra umudumu bağladığım telefondur. lütfen apple çakması telefonlar yapma lg. ananı çocuğunu sikeyim lg. g6 neydi öyle amk g5'in bataryası çıkmayan ve daha sikindirik versiyonu zaten telefonun bir sikim satmayacağını biliyorlar yanında birsürü hediye veriyor amın doğurdukları.

ses değiştirme ve açma kapama tuşlarının tekrar g4 gibi arkada olduğu tasarıma dönerlerse tekrar parlayabilir g7.

ama g5 ve sonrası gibi yok çift kamera yok sikindirik metal kasa yok tuşlar yanda yok parmak izi okuyucusu yok moduler yine aynı yarrak kürek tasarıma devam ederlerse sikseler samsung'u geçemezler.
en geç haziran'da, en erken ise önümüzdeki ay tanıtılması beklenen lg'nin yeni modeli.

tasarım olarak bilindik lg dizaynındaki dikey kamera tasarımı devam etmiş. g2 - g4 arası süren dikey açıp kapama tuşu ve kamera'nın yerine iki kamera konulmuş.

görsel

ön taraf olarak iphone x ile birlikte gelen çentikli ekran g7 ile de gelecek.

görsel

telefon öncekilerde olduğu gibi beat, stylus şeklinde değil, g7 ve g7+ şeklinde çıkacak.

sızdırılan teknik özellikleri:

g7:

64 gb depolama
4 gb ram
16 mp ön ve arka kamera
snapdragon 845
3000 mah batarya

g7+:

128 gb depolama
6 gb ram
20 mp arka 16 mp ön kamera
snapdragon 845
3600 mah batarya.

edit: plus'ta 3600 mah batarya olması bekleniyormuş.
batarya çok az en azından plus modelinde 4000 falan olmalıydı.
kamera performansı lg v30 gibi olursa tercih etmeyeceğim modeldir. yoksa onun dışında özelliklere ve görsellere bakınca hoş bir cihaz.

yalnız o üstteki çentik hiç olmamış. iphone x'i bu yüzden tercih etmedim bunu da etmem. obsesif adamım ben, gözüm oraya takıldı mı bir kere hayatım kararır.
(bkz: lg pişmanlıktır)
lg adlı firmanın yeni bir telefon modelidir. android işletim sistemini kullanacağı gözüken ve geliştirilmiş kamera özellikleri bulunan bir model olacağı kesindir.
6 inç QHD+ ekran ve 3000 mAh pil ??? lg yine pil konusunda sıçmış. bol bol 3000 mAh pil ürettiler ve boşa gitmesin diye her telefona koyuyorlar anlaşılan. Kamerasını incelemedim fakat lg nin kameralarının iyiliğinden yana en ufak şüphem yok.

Alacak arkadaşlara peşin uyarı : lg servisleri rezalet.

Puanım 10 üzerinden 6.5. eğer 3000 yerine 4000 mah pil olsaydı 7.5 verirdim.
bu seri bence samsung galaxy gibi, artık kednini emin olduğu için pek çaba vermiyor. iphone zaten baska birsey.
ilk başta Isınma problemini gidermeli, daha sonra ön kamerayı geliştirmeli.

Eğer bunları geliştiremeyecekse, bu seneki LG G7 de çöp diyebiliriz.
ithalatçı garantili xiaomi kadar güven vermeyen markanın yeni telefonu olacak.
çentikli ve çentiksiz ekran olmak üzere farklı modellerinin de bulunacağı dedikodular arasında olan telefon.

edit: ayfonu savunanlar tarafından gömülmeye çalışılan allah gibi telefon.
lg'nin ürettiği telefonlardan uzak durun. almayın, aldırtmayın, ticaretini de yapmayın.

(bkz: lg vintek servis rezaleti)

edit : çoğu telefonunda kronik sorunlar bulunduran markanın telefon çeşidi.
resmi tanıtım tarihi 2 mayıs olarak duyrulmuş olan yeni lg telefonu.

6.1 inç ekran, 64-128 gb depolama, 16-20 mp arka kamera ve 4-6 gb ram ile birlikte gelecekmiş.

edit: bahsedilen rakamlardan ilki normal modeli için, ikincisi plus modeli için geçerliymiş.