bugün

aynalı tahir ve savcının karısı gibi dizilerde oynamış olan 1977 doğumlu oyuncu. *ülkemdeki asıl tanınma nedeni ise abd'deki bir sperm bankasından almış olduğu spermle hamile kalmayı tercih etmiş olmasıdır. bunun ortaya çıkmasıyla kendisi pek çok tv programında eleştirilmiş ve kendisine pek çok kereler ahlak dersleri verilmiştir...
insan yaptıkları ile sadece kendi sorumlu olacakıtr değil mi?

yapmayın beyler, hanımlar...

leyla kömürcü'ye ne diyelim hayatı algılama düzleminde bu milletin değerleriyle zerre bağdaşmayan bir haldedir.isterse inkar etsin(!).sözün kafi gelmeyeceği kesindir o halde uzatmadan bir tanım çakalım kendisine:

sözler mi gerek ...değil, akıl mı pek kestiremiyorum ama,
en azından insaf diyoruz... insaf be leyla... adına ne methiyeler düzülmüşken ne aşklara konu olmuşken, gecenin gizeminden alınmışken adın evladını bir "meçhuller"(!) denizine itme...gece gibi ört bu ayıbı da örnek ol önder ol acı bize kıyma kendine.hem kendine hem evladına... *

ha bu arada bu olaya dahi tolerans diyen zırvalamalara saygı duymak şöyle dursun tahammül etmek dahi fazla.nokta.
an itibariyle beyaz showa konuk olmuş,sperm bankası sayesinde hamile kalmış insandır.soruyorum acaba o çocuk büyüyünce babasını merak etmeyecekmidir? babası belli bile değildir.bu bir çelişkidir.tabiki insanlar fikirlerinde özgüdür istediğini yapabilirler fakat çocuğun dünyaya geldiğinde karşılaşacağı zorluklar fazladır.hele ki türkiye'deki okullardaki öğrencileri düşünürsek isimlerle bile alay eden öğrenciler bunları kullanmayacakmıdır? o çocuğun psikolojisini bozmayacakmıdır? yaptığına saygı duymak gerekir,fakat ileride karşılaşacağı zorluklar için şimdiden allah sabır versin diyoruz ve bu tür hadiselere hazırlıklı olmasını bekliyoruz.
varlığımdan haberdar olmadığı için abd de bır sperm bankasından hamile kalmış hatun kişi.
yaptığının, bir başka değişle babasız çocuk sahibi olmak, başta devlet karşısında kabul görülmeyişinin en temel nedeninin toplumun ve devletin mikro çekirdeklerini oluşturan aile kurumunun parçalanması merkezli olduğunu düşünüyorum. çünkü bu aynı zamanda hem devlet hem de toplum ve din için kendi sarsılmaz yapısına yönelik bir tehdit unsuru içermektedir. eğer böyle bir şey yasalarca legalleşirse (ki hiç sanmıyorum),toplumun ve devletin temel direklerinden birinin sarsılması anlamına gelir.
bu yüzden kendini bu ülkenin sahibi kılanlar tarafından bu konuya yönelik kaygılarını anlıyor ve onlara şunu söylüyor sanki leyla kömürcü:
"sizin toplumunuza, devletinize ve dininize sahip çıkmak zorunda değilim; benim ne böyle bir misyonum var ne de sorumluluğum"
arkanda olan birileri var "leyla" her ne kadar mecnun olmasalar da...
yine de leyla nın aklında bunlar geçiyormuydu demeden kendimi alı koyamıyorum
(ara: mantık)
(ver : akıl fikir)
reklam için insanların ne hallere düştüğünün en son örneği.

ulan kadın milleti bu kadar mı düştü be? tamam, para için götünüzü başınızı açıyorsunuz, istikbaliniz için paralı, mevki sahibi erkeklerin altına yatıyorsunuz, hepsini anladık da reklam yapmak için gidip abd'de sperm bankasından hamile kalmayı aklım almıyor. bokunu çıkarmayın ulan, kendinize gelin.
sperm bankasından hamile kaldığı oğlunu bugün dünyaya getirmiş kişi. allah analı "babalı" büyütsün diyeceğim ama, demesem daha iyi sanırım.
röportajda arada kaçan bir cümle vardır... "sünnetini de yaptırdık"... yahudilerin büyük çoğunluğu göbek kesilirken sünnette ettirir çocuklarını... babasının zengin evli bir yahudi olması ihtimali olan bebeğe sahip kişi...
pars narkoterör de süreya adlı iranlı aşiret kızını oynayan hoş bayan.
sperm olayında sonuna kadar arkasında olduğum güzel hatun.
kesinlikle sonuna dek arkasında durduğum ve aldığı kararı desteklediğim, yüzü kadar bahtının da güzel olmasını dilediğim oyuncu.
hakkında sabaha kadar yazmak, gerekirse burdan atılana dek desteklemek istediğim insan. bugünkü salak kadın programlarından birini sunan salak esra ceyhan'da izledim kendisini. ben de bu tarz programları yapanların da, bu tarz programların da reklam amaçlı yapıldığına inananlardanım. ve gördüğüm yerde zaplarım hemen kanalı. ama kadının derdini anlatmaya çalışması inanılmaz bir şekilde ilgimi çekti. kimse ne yaşadığını, ne düşündüğünü iplemeden asıyo bu kadını. stüdyodaki salaklara -ki birisi ne yazık ki doktordu. boşu boşuna okumuş sanırım ya da okumaktan beyni sulanmış- içinde bulunduğu durumu gayet lisanı münasiple anlatmaya çalışırken resmen astılar kadını!

televizyon denen şeyde gördüğüm 10 insandan 8'i sahtedir benim gözümde bu da beni bağlar, kimseyi enterese etmez. tıpkı o kadının aldığı kararı uygulaması gibi. kadıncağız guatr hastalığından dolayı bir daha bebek sahibi olamıcağını anlatmaya çalışıyo ama stüdyodaki (nolur kusuruma bakmayın ama hepsi birbirnden gerzek) konuklar lafı ağzına tıkıveriyolar kadının. kadın en ince detayına kadar araştırdım, çocuğumun psikolojik gelişimini kötü etkileyecek herşeyden uzak tutmaya çalışıcam, bilimsel destek alıcam diyo ama ne yazık ki kimse tarafından sallanmıyo!!! kadıncağız ''sevmediğim, içimin almadığı, sokaktan geçen bi adamdan mı yapsaydım?'' diyo, ''eeee bu çocuk ilerde şöle olcak da böle olcak da, tırıvırı da, zart zurt!''

insanlara inanmak için, samimi olduklarına inanmak için ne yapmaları gerekiyo acaba da bu kadın yerden yere vuruluyo? yok etikmiş, yok ahlakmış, yok aileymiş!! çocuğun hayatına psikolojik anlamda tecavüz eden reel bir baba, çocuğun kafa kağıdında bir baba isminin yazmasına mı tercih edilmeli?! illa bir babası mı olmalı hayatı zindan eden öz çocuğuna? tuz kuru, sırt pek, karın tok dimi? herkes sallıyo ''aile, baba, psikoloji'' diye! gerçek bir aile öz çocuğunun en önemli yaşlarında ona intiharı mı düşündürmeli tek kaçış yolu olarak yoksa onu büyütmeli mi dışardaki örümcek beyinlilere karşı, hayatın tüm ibneliğine karşı? ama yok çok etiğine düşkün bi milletiz demi? önümüze geleni yatağa atmayı düşünürüz, sırf karı kız kaldırmak için üniversite kafelerinde, kantinlerinde aylak aylak vakit öldürürüz ama bu kadını hudut dışı etmeliyiz diye düşünürüz öyle değil mi?

yahu bırakın hocam bu etik, ahlak, kılı, tüyü ya! önce aynayı bi kendinzie çevirin bakalım ne kadar insansınız! sonra milleti çamura bulamaya kalkın! benim hakkımda da ne düşünürseniz düşünün. çok belli oluyodur bu yazılanlar okununca nasıl boktan (!) bi psikolojiye sahip olduğum dimi ? keşke herkesin gözleri o kadın kadar gerçek baksa! keşke herkes o kadar temiz kalpli olsa!

hadi şimdi ne düşünüyosanız düşünün...
şimdilerde magazin programlarına çıkıp ''iş alamıyorum,geçinemiyorum,sperm bankası ndan çocuk sahibi olduğum için yapımcılar tarafından dışlanıyorum'' diyerek ağlayan şahıs.
1977 dogumlu degildir.
şubat ayının 12.ci günü 1973 dogumlu şahsiyettir.
kendi gözümemi inanayım sana mı ?
(bkz: götünüzden element uydurmayın)
(bkz: leyla bilginel)