bugün

sadece güldürmeyen, aynı zamanda arada mesaj da veren harikulade dizi.
birinci bölümü biraz izleyip kapatmıştım. birkaç hafta önce yine izlemeye başladım. keşke ilk baştan beri takip etseydim diyorum. şu sıralar adamakıllı izlenebilecek iki türk dizisinden biri. diğeri de behzat ç.
türk televizyon tarihinin ,tartışmasız en komik dizisi.
leyla ile mecnun amca çocuğudur. mecnunun amcası yani leylanın babası inatçı keçinin kendisidir. ve aslında bu hikayenin temeli bu mendebur inatçı şimsik suratlı adamın yüzünden başlamıştır.
--spoiler--

metin:

- püskevit markası.

--spoiler--
trt'nin ünlü eserlerindendir.
sözlük ahalisinin sevdiği eserlerden birisidr.
son bölümde erdal abi ile girilen pet bardakda çay muhabbetinde, babama ve bana selam çakan dizi.ziraa babam ve ben pet bardakda çay içmekten nefret ederiz.bu sahnede diziyi yatarak izleyen babamın bir anda yerinden fırlayıp "aleyküm selam" demesi akabinde benim ne oluyor baba? diye sormam ve babamın görmedinmi? bize selam çaktılar demesi beni dumurdan dumura ugratmıştır.babam sözlük yazarımı acaba sözlük.
Zannedersem bugün rteye kurban gidecek gibi, artık 100 oyum olsa birini vermem rte ye.

Not; başlarsa çağırın haa.
(#11946674)
bugün leyla ile mecnun dizisine gülemeyeceğiz ama trt1 in hakkını yemeyelim dizinin yerine daha komik bir şey yayınlıyor.
bu gece seçim özel programı dolayısıyla malesef yayınlanmayacak olan dizi.
Tahmin ettiğim gibi rte ye kurban gitmiş dizi, bi başladımi susmazda şimdi bu. Benim anlamadığım şey neden 2 kanalda birden yayınlıyor trt. S.kecem seçiminizi haa.
ben küçüküm tamam da yine de biz küçükken pazar edebiyatı yapmıyorlardı meydanlarda.
alışkınız gürültü kirliliği saçan seçim otobüslerine, hangi partinin bayrağı daha çoksa ona oy verecekmişiz gibi ağaçların katledilişine, kömürlere de hani sanatçı, siyasetçi halktan farklı oldukları için ordalardı tüm paragraf sorularında... halkı anlamak içindi hani tüm varoluş...
halk gibi mahalle kahvelerinde memleketi kurtararak, pazar edebiyatıyla olmayan saygınlığınızı da yerlere saçarak, herşeyden öte kulak, göz ve tüm uzuvlarımın zevkini bozduğunuz için ve en mühim sebep leyla ile mecnun'u izlememe engel olarak tüm düzen partileri... kemal'i, tayyeap'i, püskeviti... bir oyu kaybettin bea ***
başbakanın son dakika golüne kurban olan dizi. secimozel@trt.net.tr ye mail atıp leyla ile mecnun 'un yayınlanmaması protesto ediliyormuş.katılalım.
Maalesef diziyi sabahtan beri beklememe rağmen karşımı tayyip in çıktığı dizidir , Ya tayyip ne adamsın arkadaş. bütün gün ülkenin her yerini geziyorsun mitinglerde anlatıyorsun , toplantılarda anlatıyorsun her yerde anlatıyorsun geldin bir de bizim dizimizin saatini buldun tv de konuşacak git yat arkadaş uyu azıcık ya.. diye çemkirdiğim , sinirlendiğim dizimizdir. ama tayyip in konuşması biter bitmez başlayacak umarım , ismail abinin eşeyli üremesi koparacak gibi. *
twitter 'da birisi hakkında şöyle bir şey yazmış:

"trt senin ağzından çıkanla kulağnın duyduğnun tuttuğu hiç bir olmuyo.1 hafta boyunca dizinin fragmannı göster dizi saati gelsn hop seçimözel."
an itibariyle leyla ile mecnun yerine başka bir tiyatronun baş aktörü görev almaktadır. ne yalan söyleyim uzun yıllardır izlediğim en iyi oyunculuk performansını sergiliyor rte.
geçen haftalarda da bir program yüzünden gecikmişti. ama gecikmeli olsa da yayınlanmıştı. bakalım helecanla bekliyoruz.
trt twitter'dan haftaya yayınlanacağı açıklamasını yapmıştır.
yayınlanmayarak sinirlerimi zıplamasına sebep olmuş dizi.
sıçayım seçim özelinize.
yayınlanmadığı için kendimi nam nam nam nam yiyorum şu anda. boşuna mı bekledim ben şimdi?
sabahtan beri hayalini kurduğum dizi, ama rte bununda içine..... sağolsun varolsun.
facebook sayfasında seçim özel programı nedeniyle haftaya yayınlanacağını yazmışlar. sanki trt'nin başka kanalı kalmadı da trt1'de yayınlanıyor program. madem yayınlamayacaktınız neden bir haftadır fragmanını verip duruyorsunuz? ayıp be!
2 gündür beklediğim fakat rte'yi görüp sinirden kendimi siktiğim dizi. yeteri kadar konuşmuyor da, bir de 2 gramlık zevkimizin içine ediyor bu herif.
başlasın diye heyecanla beklerken rte'yi ana haberlerde gördüğümüz yetmez gibi burda da çıkıp keyfimizin içine etmesiyle normal vaktinde başlamayan dizi.
(bkz: bütün keyfim kaçtı ya)