bugün

Onur ünlünün tekrar diziye geldiği ilk dakkalardan bile kendini belli ediyor. son 2 bölüm özellikle bu bölüm çok iyiydi, hadi bakalım.
71. bölüm ile 3. sezonun en iyi bölümünü yapmıştır. bozdu diyenlere de kapağı koymuştur.
nihayet.

yemin ediyorum, şerefsizim nihayet. en sonunda gerçek bir tek kadın, tek adam aşkına dönüştü. ups, pardon, bu sefer de iki adamımız var. lakin, elbette ki sırf başrol mecnun diye o mu kazanacak bilemiyoruz. çünkü burası kireçburnu, burda her şey olabilir.

kesinlikle çok uzun zamandır ilk defa keyifli keyifli oturup izlediğim bir bölüm oldu.

hadi böyle devam edin de, bozdu diyenlere gününü gösterin diyorum, başka sözüm yok sayın hakim bey.

güzelsin, hep güzel kal.
71.bölümüyle efsane bölümünü çekmiş ve yeniden kendine gelmiş dizi.
ilk sezon mükemmeldi ama saçma sapan bir kavga yüzünden senaryo alt-üst oldu. geçen sezon ki o saçmalama evresini atlatarak yeniden esas senaryoya dönüş yaptılar. işler güçler kıyasına gelince leyla ile mecnun absürd komedi başından izlemeden birşey anlayamayacağınız bir dizi. işler güçler daha çok konuşmalar, mimikler üzerinden yürüyor tıpkı geniş aile nin ilk çıktığı zamanlar gibi. leyla ile mecnunda kahkaha atarken bir anda hüzünlenebilirsiniz ya da tam tersi ama diğer komedilerde bunu göremezsiniz o yüzden kıyaslamam bile. onur ünlü farkı başlı başına bir neden zaten.
Aslinda yeni bölümlerini büyük bir ön yargiyla izliyordum. Eski bölümler gibi olamayacagini, melis birkan'in uyum saglayamayacagini falan filan... Ama son 2 bölümdür gercekten çok iyiler. Hem güldüren hem aglatan tek dizi. Insallah hep böyle devam eder.
romantik komediye dönmüştür.
zekice esprilerin bulundugu, izlemekten cok zevk aldigim ayrica sosyal mesaj konusunda da Turkiyede ustlerine olmayan dizi. Samimi usluplari ve icimizden biri olduklari her haliyle belli. Diziyi izlerken surekli ben bunun aynisini yasadim diyorum ayrica dizide kimse kimseye tecavuz etmiyor, asiretler yok, acitasyon yok, duygusal sahnelerinde ustasi kisaca uzun zamandir boyle yapimlara hasrettim.
son bölümü son zamanların en iyilerinden birisi olan dizi. ama şimdi de saçma sapan mecnun vs hidayet izlettirmezler searistler umarım.
ilk bölümleri ara sıra yad edilmesi gereken dizi. zira dakika başına düşen komedi sahne sayısı oldukça fazla. dizi şu dönemde tekrar toparlamıştır tabi ama ilk bölümlerin yeri ayrı. az önce 3.bölümden şöyle bir sahne denk gelmiş akşam akşam koparmıştır;

--spoiler--

metin amcamız sekreterini arayıp bırakılan notları dinlemektedir.

- kızım ben çıktım geliyorum, arayan oldu mu ?
+ barbaros bey aradı liseden arkadaşınızmış.
- sesi kısık mıydı?
+ oldukça
- boşver. kesin borç para isteyecek.
+ başka arayan oldu mu ?
- evet. bir de karınız aradı. eve haciz gelmiş bütün eşyalarınızı götürmüşler.
+ neee ? kızım sen manyak mısın niye haber vermiyorsun ?
- ama efendim inşaattayken rahatsız etmeyin demiştiniz.
+ hey allah'ım !!

--spoiler--

bir de olayı en son not olarak iletmesi apayrı komedi. sormasa söylemeyecek.
71. bölümü izlerken "yahu bu bölüm böyle bi değişik güzel" dedim kendi kendime. meğerse sebebi onur ünlü imiş.

2. sezonun kötü izlerini tamamen silen, toparlayan, güldüren, ağlatan, sevindire, hüzünlendiren süper dizi.
absurd komedi dalında izleyicinin beğenisini kazanmış Türkiyenin en çok izlenen dizilerinden birisi. en meşhur karakteri ise (bkz: ismail abi)
kafasına kesik top geçiren karakterlerin dizisi.

sahi ne zaman almış fakirlikten orta halliliğe geçiş ; he belki de orta hallilik bize doğru gelmiştir o ayrı.
özellikle her bölümde yalan adlı şarkının fon müziğini duyduğumda kendimden geçtiğim dizi.
bu kadar mı güzel bu kadar mı acı dolu olur bir müzik yav. gece gündüz aklımdan gitmiyor fon müziği..

http://www.youtube.com/watch?v=j4dgFfGNhZo&feature=g-wl
leyla ile mecnun: abzür komedi dalında son zamanlardaki en iyi dizidir. hala devam ediyor olması ve yayından kalkmamış olması da bunun bir göstergesidir.
71. bölüm dizinin en çirkin bölümüdür. 15 saniye ile diziye tüm bakışım yerle bir olmuştur. kancık ne ya bu nasıl bir cinsiyetçi tavırdır? delikanlı ne ya bu nasıl bir leyla ile mecnun öyküsüdür? olmadı.
az sonra başlayacak olan sanat eseri.
sol framede görünce başladı sandım. 10 dakika daha oyalanmalı. 22.00 da başlayacak dizi.
ders çalışma saatlerinin pazartesi 22:15-24:00 arası boşaltılmasına neden olandır. tam konsantre gülmek lazım bazen.
(bkz: dost sakallı dede)
abi kahvaltı masasında dostoyevski var, ötesi yok.
dedelerin görevi saati ayarlamak ve takvim yaprağı koparmak denildiği an gözümün önünde dedemin belirdiği dizidir. tüm dedeler aynı mı olur arkadaş ya...
mahalle günümüzdekilerle aynı olmasada o ilişkiler mutlaka vardı bir zamanlar ama halkın içinden bir dizidir.
Trtde yayınlanan farklı tarzda dizi izlemek isteyenlere tavsiyemdir. Herkese hitap etmez. Komedi dizilerine yeni bir bakış açısı getirmiştir. Senaristi işler güçlerin senaristi ile kuzendir. Zaten iki dizi komedi anlayışı olarak birbirine çok benzemektedir.
geçen hafta ki bölümüne göre gölgede kalan dizidir.

edit: ev dizilerine yaptığı gönderme ve seslendirmeler güzeldi düzeltiyorum.
an itibariyle yalan dünya türevlerine soku soku vermektedir.
at tv haberler yeni trendimiz olacaktır.