bugün

http://www.youtube.com/watch?v=11Ml4jW-zIY
13. bölüm fragmanının 30. ve 34. saniyelerini oluşturan görüntülerinin TRT kuruluna takıldığı dizidir. Henüz senaryo aşamasındayken takılmayıp, çekilmesini, hazır olmasını beklemeleri iyi olmuş tabi.
ismail abi gibi biri günlük hayatta varsa onunla tanışmayı çok isterim.ismail abim sen çok yaşa.
vallahi dizi için ne kadar övgü dolu söz söylesek azdır. izlerken bir an bile sıkılmazmı insan arkadaş ya. her anı komik ve eğlenceli olabilir mi yaa. cidden emeği geçen herkesin ellerine kollarına sağlık. dizi de bence en müthiş karakter ismail abi ile birlikte erdal abi'dir , en son bölümde millet hüzne bağlarken erdal abinin ''evler yıkılmıyorr..'' diye göbek atması da müthiştir.. *
14. bölümü ile önceki bölümlerinin tadına oldukça yaklaşmış güzide dizimiz. bu bölümde ezgi asaroğlu adlı tatlı yaratık güzel bir oyunculuk sergiledi. o ses tonu yok mu onun, o ne be. o ne tatlılık., o ne güzellik.
ayrıca erdal abi insan değilsin.
--spoiler--
leylanın gözlüklere 19 inç bekliyordum
kamilin biri yedek mi lafına koptum *
ve en bomba sahnelerden biri: "burayı yıkanın annesi babası ölsün hadi bakalım hadi ben söyledim söyleyeceğim yıkın da görün." yardı beni yemin ediyorum
ayrıca sabi ne la *
göndermelere gelirsek bu hafta kasetlere değinmişler takdir ettim vallahi *
ve hes atalım mı öpüyorum sizi senaristler sevgiyle kalın ve diziyi böyle devam ettirin..
--spoiler--
sevgili simidi terimini insanlığa kazandırmış, dizidir.
cidden ne tatlı olur ya sevgili simidi.
--spoiler--

+ mecnun sana birde sorum olacak. ödemeli nasıl yapılıyor?
- bildiğim her şeyi öğreticem sana bebeğim...

--spoiler--
gerçekten güldüren bir komedi dizisidir.
14. bölümde ismail abinin japon turistle olan konuşması yarmış olan dizi.
ali atay'ın oyunculuk performansıyla aştığı dizidir. gerçi önceden beri takip edenler için sürpriz olmaz ama bu diziyle birlikte adını daha çok duyurdu.

- nasııll?

ayrıca ilk birkaç bölümünü kaçırmış biri olarak bugün oturdum 4 bölüm peşpeşe seyrettim, bana mısın demedi. su gibi akıyor.
15. bölüm fragmanı ile gördük ki Ali Atay gittikçe daha bir hoş oluyor.
15.bölüm
--spoiler--
iskender- Erdal seni ebemi doğurttu.
Erdal- Evet.
iskender- Yaşıyormu.
..
--spoiler--

Ebeni sikim demenin TRT'de yayınlanabilecek hali efendim.
şaka maka komik diziymiş lan.
yanılmıyorsam 14. bölümüydü, mecnun ile leyla'nın babası metin arasında geçen diyalog çok komikti.

leyla'nın ailesi sokakta kalmıştı. zengin oldukları için bu duruma pek alışkın değillerdi.

--spoiler--
mecnun: nasılsın metin amca?
metin: fakiriz mecnun.
--spoiler--
erdal ağbi'nin ve ismail ağbi'nin fenomenleştiği, etkisiz eleman leyla'nın dahi diziye yakıştığı, onur ünlü takma isimli, ah muhsin ünlü tarafınca yönetilen, göndermelerle dolu, fevkaledenin fevkinde, trt'den şık bi hareket.**
izleyiciyi sıkmamakla birlikte absürd yanının da olduğu bir dizidir. Hele bir de ismail karakteri vardır ki üstüne söz söylenmez.

buyrun efendim ;
[http://www.youtube.com/watch?v=jpzaVQoGzXw ]
Her türlü izlerim ya. Cidden gündemde olan ve tutan dizilerden kat be kat daha eğlencelidir. hele o nur topu aydede yokmu figüran olarak oynadım dizide eziyet ya bidaha allah korusun. Fırsat buldukça izlerim *
yeni bir isim isterlerse, abuk sabuk bir saçmalık ismini benden ücretsiz alabilirler...
sonunda sesini duyurmayı başarmıştır;

http://www.ntvmsnbc.com/id/25216522/
iskender abiyi cannes da görmek güzeldi.*
leyla: ne yani dilencilik mi yapacaksın baba?
metin: elaleme avuç açacağımıza namusumuzla dileniriz kızım.
Leyla ve Arda karakterinin dışında herkesin absürt bir dizi ve oyuculuğunun nasıl olacağını kanıtladığı dizi. iyi oyuncular iyi performans iyi senaryo; iyi dizi. Herkes Sevmez, ki sevemez zaten ancak böyle bir iddiası da olmayan dizi. seyirci kitlesi bellidir bilen izler.
son bölümde yine yardırmıştır. bu akşamı sabırsızlıkla bekliyoruz.
ilk bölümlerden Mecnun' dan geliyor...

--spoiler--
Git başımdan Leyla
--spoiler--

Ve son bölümde de Leylanın babasının ev sahibinden

--spoiler--
Ev Sahibi: Çabuk boşaltın evimi yarın Almayadan Odun gelecek
Leylanın babası: Odun mu?
Ev sahibi: Evet odun, buraya istifleyeceğiz.
--spoiler--
hüzünlü sahnelerde giren o 1 dakikalık içten müziği için bile izleyebileceğim dizi.
--spoiler--
evler yıkılmıyo evler yıkılmıyo
--spoiler--

(bkz: erdal abi insan değilsin)

serkan keskin ve cengiz bozkurt'a hayran kitlesi oluşturan dizi.
--spoiler--
yavuz hırsız'dan jack bauer olur mu?
olmaz ama olur. ahaha omuzda çanta, gözlük, sağa yatmış saçlar, favoriler, işkence.
süfer valla.
ayrıca ismail abi'nin rakibi çıkar mı diyordum. kamil'in teki çıktı.

edit: jack bauer isminin geçmesini bekliyordum yalan yok. yalnız hiç beklemediğim yerden vurdular. kayık bul, çek baaaver. ulan mecnun, ulan mecnun.
--spoiler--