bugün

bunlar bir tek kendi zevkleri olduğunu sanan tiplerdir. dizi isterse ölümsüz yaşamın sırrını versin, zevkine hitap etmiyorsa o insanın, senin haddine değil "sen neden beğenmiyorsun? nasıl beğenmezsin lan sen angut?!" şeklinde böğürmek. bir diğer dizi de "behzat ç." idi.

ben de takip ederdim diziyi. ama kalkıp da kimseye hakaret etmedim izlemediği için.
kuduran tipler yoktur, kudurduğunu zanneden tipler vardır aslında. bir diziyi, yahut işiyi, konuyu vs... genel ahlak ve görgü kuralları çerçevesinde tartışabilir, eleştirebilir hatta boykot dahi edebilir insanlar. bu kişilerin en özgür haklarından birisidir. izleyen kitlede, eleştiren kitleye saygı duyarak kendi görüşlerini belirtebilir.
Kudurmayan sadece herkesi kendi gibi sandığı için şaşıran tiptir sonuçta dizi zeka seviyesi yüksek bir dizi ve böyle klişe aşk hikayesi izlemeye alışmış bir ülkede anlaşılmaması normal.
her ne kadar dizinin kalite seviyesi her kitleye hitap etmese de herkesin beğenmesi gerekmeyen durumdur bu kuduran tipler genelde ortam olduğunda muhabbetim olsun mal kalmıyayım diye izledikleri için kudurmalarını kaale almamak gerekir.
Takım tutar gibi dizi izleyen tiplerdir.bizde seviyoruz ama pek güldürmeyen bölüme 'of ne bölümdü ya' demiyoruz.
işler güçler daha iyiydi dediğinde hemen üstüne saldırırlar. Onlardır ki dizinin iyisinden, esprinin hasından anlarlar. Keçiboynuzu gibi 2 saat izleyip aklında sadece 2 espri kalan diziyi yarın yokmuşçasına savunurlar. tabi çoğu arrested development nedir bilmez, bilse bile anlamaz, anlayamaz.
şahsım adına kudurmam. leyla ile mecnunu pek severim yani ileride ''biz çocukken 7 numara, bizimkiler ve aklımda gelmeyen bir çok güzel dizi vardı ama sonra leyla ile mecnun geldi ve süperdi'' diyeceğiz. muhtemel diziden bir şey anlamayanlar vasfiye teyze denilen karaktere gülenlerdir. orada bence kendinizi eleştirin çünkü hiç bir mizahsal özelliği yok bunun ya da pis yedili... leyla ile mecnun candır, canandır.