1. 1.
  Riggs (Gibson) kendi hayatını hiç önemsemeyen ve çılgınlık derecesinde kararlılıkla kovalamacalar yapan bir polistir. Oysa, kendinden yaşça olgun ve çok daha mantıklı olan ortağı, onun hayatını böyle pervasızca ortaya koymasına çok öfkelenmekte ve onun için korkmaktadır. Bu iki ortak arasındaki bitmek bilmeyen didişme, mükemmel sahneler ve son derece hızlı bir aksiyonla birleşince ortaya sonu gelmez bir eğlence çıkıyor. Düğün çanları, kurşunlar ve müthiş kahkaha patlamasına hazır olun! *
  (bkz: cehennem silahı 4)
  mükemmel bir aksiyon, komedi filmi. ayrıca jet li;kötü adam rolünde olsa da hayran olunası , onun sahnelerinde tekrar tekrar üzerinde durulup izlenesi aktör.
  başrollerde danny glover, mel gibson ve jet li oynamakta.kesinlikle mükemmel bir kadro.
  Lethal Weapon 4 " filminin yönetmeni Dick Donner, filme başlamadan önce endişeli gözlerle bakarak Jet Li;ye şöyle demiş: " Jet, Mel Gibson;ın canını yakmayacağına dair bana söz vermelisin "
  açıkcası mel gibson hayranı çok fazla olsa da jet li için özel olarak izlenmesi gereken film.
  2 ... kacak kelebek
 2. 2.
  serinin son ve en güzel filmidir jet li film boyunca önüne geleni ezip geçmiştir hatta filmin sonunda gibson ve glover'ı birlikte dövmüşlüğüde vardır.
  2 ... hekemen
 3. 3.
  serinin en güzel filmi değil, ama en kötü filmi de değil. gelmiş geçmiş en iyi aksiyon serisinin bir parçası sonuçta, izlenmeli!

  iki sahnesi var ki gülmekten düşürdü beni yere. birincisi leo getz ve butters'ın telefonlar hakkındaki, içinde 34 kez "fucking" kelimesi geçen konuşma sahnesi. ikincisi ise tabiki tüm tayfanın n2o çektiği sahne.

  bir de süper ince bir söz sanatı vardır başlarda, riggs söylüyordu. sanırım şöyle birşeydi;

  "... your son-in-law, enforcement..." diye 'son in law' ile 'in law enforcement' söz öbeklerini birleştirerek inceden esprisini yapmıştır riggs baba. ayrıca butters'a; "hey buttkiss" demesi ayrı yarar.

  seri keşke devam edebilseydi hocalar yahu. hüzünlendim gene gece gece.
  ... cherry no kokimiyoi
 4. 4.
  lethal weapon 4
  2 ... dai suki desu