bugün

hugh laurie'nin (nam-ı diğer dr. gregory house) çıkardığı leziz blues albümü. bu müzik tarzına ilgim olmamasına rağmen sanatçı kişiliğe saygı duyduğum için albümü dinledim ve bayıldım. dizide ara ara çaldığı gitar, piyano ve armonika zaten müzikal kültürü hakkında ipucu veriyordu. dinlemenizi tavsiye ederim. pişman olmazsınız.
tanım: çok hoş bir hugh laurie albümüdür. fakat internetten dinlemek de bir yere kadar. ülke çapındaki müzik marketlerde mevcut olması halinde satın alınasıdır.

not: biliyorum sözlük etiğine uygun değil fakat gören, bilen var ise haberdar etsin ne olur be sözlük.

edit: uyku sersemi them ile talk ın yerleri karışmış özür diledim sözlük.

edit2: zaten iplenmedim sözlük, alacağın olsun.

edit3: yazar bu entrysini girdikten sonra hayata küstü.**

edit4: bulun lan şu albümü allahsızlar.*

edit5: başlığı taşımayı akıl edince fark ettim olduğunu, çok üzüldüm neden ilk ben açmamışım diye, ağlıyorum sözlük...
dahi çocuk huge laurie'un, über, süper, manefisınt, impresiv, inkıradıbıl albümüdür...

bu adam bambakşa ya...

şimdi çoğumuz dövünüyoruz -ben de dahil- "yahu bizim memlekette neden yok böyle on parmağında 45132 marifet adam...?" diye ama vardı... vardı da biz bilmedik kıymetini... (bkz: sadri alışık)

neyse... albümün parça listesi;

St. James Infirmary
You Don't Know My Mind
Six Cold Feet
Buddy Bolden's Blues
Battle of Jericho
After You've Gone
Swanee River
The Whale Has Swallowed Me
John Henry
Police Dog Blues
Tipitina
Winin' Boy Blues
They're Red Hot
Baby, Please Make a Change
Let Them Talk

bunlara ek olarak;

Songs of the Deluxe Edition;

Guess I'm A Fool
It Ain't Necessarily So
Lowdown, Worried and Blue

Songs of the Special Edition

Hallelujah I Love You So
Crazy Arms
Waiting For A Train
You Don't Know My Mind - (paris konseri kaydı)

you don't know my mind parçasını özellikle tavsiye ederim...
hugh laurie nin iki yıl önce çıkardıgı hala da aramaya devam ettiğim blues albümü ve bence albümün de en güzel parçasıdır.