bugün

insanı s.kip atan şarkı. evet tam olarak tanımı böyle. harikulade.
bir aşkta gelebilinecek en son noktayı anlatan şarkıdır. dile kolay karşındakine gözlerini kapat, fiziksel olarak beğendiğin birini düşün ve seni öpmeme izin ver diyor morrissey.
şarkıyı yürekten inanarak söylemek sağlam kafaya acı verir. bu şarkıyı birine ithaf etmek acizlik mi gurursuzluk mudur?
hayır hayır değildir. * *
bence morrisey kendini aşağılık ve kompleksli hissetmekten çok karşısındakine kendini aşağılık hissettirecek bir şarkıya imza atmış, çünkü böyle bir sevgi hissedeni değil hissedemeyeni ezebilir ancak.ayrıca daha önce aşk şarkıları yapmamış dahi olsa bu onun sesindeki hüznün vakur yumuşaklığında içimize işlemesine engel değildir. platonik misiniz dinleyin, aşkınızı itiraf ettiniz ama hala mı platoniksiniz acınızı kucaklayın ve dinleyin bu şarkının içinizde minicik de olsa bir öfke uyandırdığına şahit olacaksınız, kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz ve karşınızdaki insanı sizi sevmiyor diye suçlamayı bırakacaksınız. bu şarkı karşılığı olmayan bir hissin bedenle ruh bulmuşluğudur. bu şarkı gülümseten acıdır, sevmek bir özür değildir ama insana kendini özürlü gibi hissettirebilir.
Dinlendiginde insanın içinde bir hüzün, bir mutluluk bırakan,
dinlemeye doyulmayan bir morrisey şarkısı..
(bkz: kulak pası silme)
(bkz: iett e kiss you)
(bkz: yanlış okuma)
(bkz: gözlük)
aslında çok güzel bir şarkı ama kabul etmek gerekir ki eziklik.

benim de vardı bu şarkıyı söylediğim biri. beni öpsün yeter diyordum ama öpmedi. yani başkasını düşünerek bile öpmedi anasını satıyım. zaten başkasını düşünerek niye beni öpsün lan dedim sonra kendime. beni sevmeyecekse zaten birinden hoşlandığı an beni şutlayacak, tekrar yalnız bırakacak.

onun için sabretmeye, kendini bilmeye, kendini silmeye gerek yok. aşkı, değer vermeyi sanırım biraz biz abartıyoruz. kendimizi düşünmek istemiyoruz bazen ve bir tanrıça yaratıyoruz. çok saçma lan.

close your eyes, and think of someone'mış. let me kiss you'ymuş. git işine. yoksa ağır konuşurum.
gün boyu dile dolanabilecek şarkılardan. morrisey canlı performansta daha da yavaş söylediğinde ilginç bir hal alıyor gerçi. ayrıca şarkının ismi let me kiss you olmasaydı ne olurdu diyenler için
(bkz: ho-hoho)
Bir şarkının sözü ve müziği ayrı ayrı dinlenebilir mi?
bu şarkı dinlenmedir.

sevecenpatik bir gökyüzü tam da tependeyken, dışarı çıkmamışsındır. Artık sen mi evin içindesindir, o mu senin orası bilinmeyebilir. canın çok sıkkındır. o kadar sıkkındır ki canını daha da sıkmak istersin. Sessizlik; örsünü, çekicini, üzengini yıpratır. Neden sonra sessizlik bozulur. cep telefonuna bir mesaj gelir. heyecan yaparsın. bakarsın:

"avea" gönderendir.

Sıkkınlık artmıştır doğal olarak. Nasıl artmasındır sayın kırca, nasıl? "Umut böyledir işte, acıyı uzatır." Mesaj hiç gelmeseydi keşkedir. Sıkkınlık sinire keser. Can sigara ister. Yakarsın. Kibrit ile... içine çekersin. ciğerlerinin hüzünlü bir kısmıyla beraber dumanı havaya üflersin. Telefon çalar o anda. Yine heyecan yaparsın. Hatta bu kez sevinirsin. Hatta Mutlusundur bildiğin.

işte bu şarkının melodisi, o telefonun çalışı gibidir.

.

Alternatif Son interaktifliği: Lütfen hoşunuza giden sonu seçiniz. Kağıda yazarak, Şarap şişesine koyup denize atınız. Balık bilmez ise gelecek yüzyıllarda yaşayacak denize sevdalı maceraperest torunlarınız bilebilir.

Alternatif Son 1:

Sonra Telefonu açarsın. "Bir yanlışlık oldu galiba, burada öyle biri yok!" dersin. kapatırsın.

Alternatif Son 2:

Sonra Telefonu açarsın. "Hayır bu kampanya beni ilgilendirmiyo!" bile diyemezsin. otomatik bir sestir karşındaki. kapatırsın.

o Melodi biter. ve artık Sadece acı sözleri kulaklarında kalır.

fin...

-hey Dostum alternatif son demişsin ama, iki sonda aynı kapıya çıkıyo, ne iş?
+ Umut aptallıktır dostum. O da ayrı bi yazının şarkısı.

Şu Cuma akşamının duru saadetine yakışamamayı koluna takıp artık yavaş yavaş uzaklaşırsın...
her gün doya doya dinlediğim, muhteşem morrisey klasiği..
azıcık egosu olmayan platoniklerin klasiği. bir kızın götünü kaldırmanın güzel yollarından biri. let me fuck you olsa bir nebze.
sözlerinin umutsuzluğuna rağmen, mutluluk veren, huzur veren, hayatın soundtrack i olarak sürekli etrafta çalıyor olması istenen morrissey mucizesidir.

aynı zamanda aşkına karşılık alamayan, aşk acısı çeken gençlerimiz tarafından feci şekilde sömürülmektedir ve yeni creep* haline gelmesi yakıındır kanımca.
insanın eşlik ederken kendini bir garip hissettiği şarkı.cloose your eyes(evet close) and think of someone(burasıda eğlenceli)you physically admire(evet evet gayet eğlenceli) let me kiss youuu(ooooooaooo) şarkı ilerler but then you open your eyes, and you see someone, that you physically despise (ee noldu bizim admire!) evet ilk dinlediğimde hissettiğim buydu ama severiz bu garip haz veren şarkıyı..
efsanedir. hem bu kadar melodik olup hem de bu kadar acıtan başka bir şarkı yoktur.
bu şarkı nasıl bir şarkıdır bilir misiniz?morrisey'den dinlerseniz bir sağ kroşe yersiniz,sonra bir de nancy sinatra versiyonunu dinlerseniz yıkılırsınız yere,dağılırsınız.
''So, close your eyes and think of someone you physically admire''
Bu sözleri sarfetmek istiyorum evet o kişiye,sarfetmek istiyorum bu kişiye.'Fiziksel olarak arzuladığın birini hayal et'
'And let me kiss you,oğahaah let me kiss you!'
Seni öpmeme izin ver,hiçbir şekilde arzulamıyorsan bile beni,fiziksel olarak arzuladığın kişiyi hayal ederek öp beni.Bu müthiş sözleri o kişiye sarfetmek istiyorum ve 2 yıldır bekliyorum.Beklerim 5 yıl da beklerim 10 yıl da,ama bu sözleri sarfedeceğim birine elbet.Kim bilmiyorum ama elbet öğreneceğim.
(bkz: benim hala umudum var)
nancy sinatra'ya yazılmış bir morrisey şarkısı.
hastalıklı bir aşk, tutku, saplantı üzerine yapılmış en iyi şarkılardan.
huzurlu hüzünlü mutlu şarkı.
(bkz: bir şarkıdan daha fazlası)
yeryüzündeki en etkileyici şarkıların başında gelir ki bizi alır bir yerlere götürür.
ilk dinleme esnasında kişiyi hipnotize eden, sonsuza dek tekrar tekrar dinleme eğilimi yaratan, korkunç derecede içten, gözükara, dramatik sözlere sahip morrisey başyapıtı.
hayvan gibi ağlatan şarkı lan.*

There's a place in the sun For anyone who has the will to chase one
-Birini aramak isteyen herkes için Güneşin altında bir yer vardır
And I think I've found mine Yes I do believe I have found mine so
-Ve sanırım benimkini buldum Evet benimkini bulduğuma inanıyorum

Close your eyes And think of someone You physically admire
-Gözlerini kapat Ve fiziksel olarak hoşlandığın birini düşün
And let me kiss you Let me kiss you
-Ve seni öpmeme izin ver seni öpmeme izin ver

I've zig-zagged all over America And I cannot find a safety haven
-Bütün Amerikayı dolaştım ama güvenli bir sığınak bulamadım
Say would you let me cry On your shoulder
-Söyle omzunda ağlamama izin verir misin?
I've heard that you'll will try anything twice
-Herhangi bir şeyi ikinci kez denemek istediğini duydum

Close your eyes And think of someone You physically admire
-Gözlerini kapat Ve fiziksel olarak hoşlandığın birini düşün
And let me kiss you Let me kiss you
-Ve seni öpmeme izin ver seni öpmeme izin ver

But then you open your eyes And you see someone That you physically despise
-Ama sonra aç gözlerini ve fiziksel olarak aşşağıladığın birini gör
But my heart is open
-Ama kalbim açık
My heart is open to you
-Kalbim sana açık
morrisey in şahane süpersonik şarkılarından biridr.detaylı bilgi için
bkz:http://www.youtube.com/watch?v=ISGMu09dvds
bir insan daha fazla ezilemeyeceğinin göstergesidir bu şarkı. radiohead'in creep şarkısıyla arka arkağa dinlendiğinde bazı insanlarda böcekleşme görülür.
hüzünlü bir günde belki üst üste yüzelli kez dinlediğim, aralıksız üç saat beni salya sümük ağlatan,dinlerken iliklerime kadar ruhunu hissettiğim, benim için, içinde bir şehirde yapayanlız olmanın verdiği üzüntüyü ve tedirginliği, bunun yanında görmek isteyip göremediğim, o zaman cok uzaklarda olan herkesi barındıran muhteşem ötesi şarkıdır.

close your eyes, and think of someone,you physically admire
and let me kiss you, let me kiss you
nancy sinatra'nın sesinden dinlemeli. kalbe doğru bir şey akıyor sanki.
tokat etkisi yaratan şarkı. bir istek bu kadar yalın olsun... 'yeter ki öpeyim, yeter ki omzunda ağlayayım'. sırf bunu söyleyebildiği için aşık olunmaz mı bu adama?
güncel Önemli Başlıklar