bugün

yeni bir beşinci nesil yazar, nesildaş..
hoşgelmiş
Aramıza yeni katılmış taze yazarımız.
Sözlüğümüzde yeni kan , yeni can ...
Hoşgeldin...
Ayrıca böğürtlene benzer ama daha tatlı bir meyve adı.
çok farklı görüşlerimizi, aynı saygı çerçevesinde paylaşarak karşılıklı keyif aldığımız, bununla birlikte beraber karşılıklı kahve içme inceliğini teklif ederek 2-1 öne geçmiş güzel insan.
Nick altına entry girerek baba olduğunu ilan eden görmemiş yazar. * * *
Edit: Bunu eksileyen arkadaşım. Zoruna mı gitti de eksiledin? Ne biçim bi insansın lan sen !
6 ay sonraki edit: Lan çocuğu askere yollayacağız anasını satiim. Hala ne diye eksiliyosunuz. Zoruna gidenin borusuna gitsin lan eşşek sıpaları.
allah analı babalı büyütsün cümlesinin zarf tümleci. adını ne koydunuz? *
2 3 senedir bu sözlük alemi içerisindeyim. ne yazarlar, feykler, troller gördüm ama böylesine ilk defa rastlıyorum.

tanım: entrye allah a yakararak ve dua ederek başlayan yazar.

(bkz: israil gazze ye saldiriyor allah nerede/#4478526)
inegöl de doğmuş , inegöl de büyümüş , inegöl de ikamet eden yazar. Kapısı herkese açık olan yazar.
(bkz: kim olursan ol yine gel)
(bkz: #4731016)

ramazan'da sigara ve su içebilen benim gibi yazarların poposundan duman çıkaran bir toplumun mukim olduğu inegöl'de yaşadığını öğrendiğimiz yazar. bir de dövüyorlarmış adamı inegöl'de.

mobilyacılar fuarında icap edecek yiyip içeceğim mecburen..bakalım dayak yiyecek miyim yemeyecek miyim bakalım popomdan duman çıkacak mı çıkmayacak mı çok merak ediyorum. *

sanaldan cihat eden kolpa mümin kostümü giymiştir. çıkarsın bence hiç yakışmıyor.
yazdıklarından anlaşılana göre, güzel bir insan evladı, kafa adam.
okudum yazdıklarını, verdiği ayarları da pek beğendim.

takdir ettim, takipteyim.
gerektigi yerde despot, gerektigi yerde dobra olan yazar. atış serbest !
Kendisi türbanlıların namus bekçisidir, onu geç, burda türban ya da din karşıtı söylemlere hakaret etsin diye fetullahtan maaş aldığını düşündüğüm..
Kimsenin namus bekçisi olmayan yazar. Kutsal saydığı veya değer atfettiği unsurlar hakkındaki eleştirilere açık olan fakat eleştirilere hak etttiğince karşılık veren yazar. Şimdi kutsaldan Fethullah Gülen'i çıkartır bazı zavallılar. Usturuplu yazana usturupluca , mesnetsiz ve fütursuzca yazana da anladığı dilden cevap verir.
zirvemize gelip yüzümüzü güldürmüş abimiz. (fetocu anlamında değil sazanlar) hoş sohbet olmasına rağmen daha çok dinleme eğilimindeydi. bir dahakine batağa 4.olarak ayzıyoruz.
(#5958215)
(#3821492)
(#5215872)

zannımca sözlük ahalisi tarafından kanser edilmeye çalışılan yazar. meyve veren ağacın taşlanmasının canlı kanıtı.
işte budur---> (bkz: #6372701)*
entrylerini okuduktan sonra hakkında yorum yazmak istedim, fakat ne hakaret etmek istiyordum ne de karşı duruş ta olmak,çünkü ne yazsam da o nu önemsemiş gibi olacaktım.

insana en ağır gelen şey kendi kurşunuyla vurulmaktır sanırım, ben de hiç birşey yazmadan kendi entrysini* o na armağan ettim, kendisine çok yakıştı.
*
#6847564 hak verilen yazardır.
türk silahlı kuvvetlerini sevmeyen, istemeyen yazar.

edit: EVET BEN eergenim Hatta bu yazıda senin değilde benim.
Tarih ve Türk milleti 1961 de Adnan Menderes'a ve arkadaşlarına yapılanları affetmeyecektir. Muayenesinden tutun sorgulamasına kadar her aşamada her türlü aşağılamaya maruz bırakıldılar. Ki bunlar halk tarafından SEÇiLMiŞ idarecilerdi. 1971 de Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını da bunlar asmadı mı? 1980 de Erdal Eren'i de keyfiyetten bu zihniyet asmadı mı? Binlerce kayıp ve ölüm bu darbeci hain zihniyetin pençelerinde oluşmadı mı? Hangi saygısızlıktan bahsediyorsunuz? Ergenekon tutuklularının maruz kaldığı nedir? Savunma hakları mı ellerinden alındı? Barınma ve güvenlikleri mi askıya alındı? Sözlü ve fiziksel hakaretlere mi maruz kaldılar? Bunları yapan zihniyet şimdi çıkıp tutukluluk halini saygısızlık görüyorsa varsın öyle düşünsün. Herkes hesap verecektir. Askerinin eline pimi çekilmiş el bombası veren bu halkın askeri değil mi? Asker diye onu da mı yargılamayacaklar.
Organize eksi terörü yaratmak için sözlüğü enfekte etmekte olan trollerden biri.
benim tarafımdan da terliksi organizmadan olduğu tespit edilmiştir.
(bkz: #9156975) ve (bkz: #9158706) üzerine (bkz: #9159375) diyerek aklındaki soruları, kendi çapımda cevaplamaya çalıştığım yazardır.

(bkz: dut yemiş bülbül)*

dıtdit: şakirtleri koruma ve kollama derneği modundaki moderatörlerimiz dolayısı ile(medipol üniversitesi'nden reklam almak kolay değil tabi) silinmiş olan cevaba (bkz: #9173007) şeklindeki entrymden ulaşabilir dilerse.
(bkz: #9179754) ilgili yazısında söyledikleri ile gayet bilgilendirici olmuş yazardır.*
o sıralar çaylak olduğum için kendisinin sükunetine(!) şahit olmuştu ahali ve sonrasında dalgınlığıma geldiğinden veya sikime o derece sallamadığımdan bugüne kaldı, bi yarım sayfa da ben sükut edeyim...

destur...

cemaatlerin içerisinde "biraz da bizim çocuklar kayırılsın, bir yerlere gelsin." düşünceli adamların var olduğunu ve yüksek sesle dillendirmese dahi kişi düşüncesini, bu düşüncenin mutlakiyetle var olacağını söylediğim bir entryden sonra gelmiş kendisi "iftira eylemek" suçu ile yargılamış şahsımı. hatta "yobaz bir düşünce yapısının ürünü" olarak ele almış söylediklerimi... yani duymadığı bir şeyin varlığından, nasıl emin olabilir ki bir insan? bu noktada ben de kendisine demişim ki cemaat ve benzeri oluşumların "varolmasının" sebebi nedir? çok açıktır ki cemaat ve benzeri oluşumlar, insanları "kendi çizdikleri doğru yola" sevk ederken, bu yolu tutmuş kişileri de koruyup, kollayıp, teşvik etmek için vardır büyük oranda. bu şekilde de gelişip, sınırlarını genişletir...

bunun üzerine de kendisi gelip hazımsızlık yapmış birazcık yok "sükunetimi koruyorum", yok "cevap veremedin" falan demiş(yukarıda bakınızını verdiğimiz bilgilendirici ve yoğun sükunet içeren yazısında) ve sanırım haklı da bi yerde...

selimiye tarafında bir akıl fukarası, bir gariban vardı. her gördüğüne "cami nerde?" diye soran... baştan durumu anlamayanlar, camii tarifine girişiyordu ama bütün anlattıklarının ardından gene "cami nerde?" sorusu geliyordu. e bu adama istediğin kadar tarif et caminin yerini... müşkül vesselam, neyi ve niye sorduğunu dahi bilmiyor ki garibim.

velhasılı kıssadan hisse; kaldıramayacağın halterin, barından tutmayacaksın.

okuduğumuzu anladık mı?
altıncı nesillere bok atan beşinci nesil yazar.

not: yedinci nesilim.