1. 1.
  1967 yapımı, 101 dk'lık jean pierre imzalı film.
  ... wtasyh
 2. 2.
  alain delon'un Jef Costello karakteriyle efsane yarattığı müthiş fransız filmi. yönetmen Jean-Pierre Melville, hayatımdaki gördüğüm en stilize filmi çekmiş, ne iyi etmiş. felsefi ve psikolojik yönden oldukça derin bir yapısı var. ardılı birçok filme de ilham vermiş bir kült.
  ... dark passenger
 3. 3.
  sinema tarihinin en önemli filmlerinden biri, jean pierre melville'in en mükemmel filmi, alain delon'un kendi mükemmelliğini bilmem kaça katlayan filmi olmasının dışında, gelmiş geçmiş en homme fatal karakter jef costello'nun olduğu filmdir.
  işlenmiş cinayet sonrasında şüpheliler arasındaki jef costello'nun (bildiğimiz alain delon bu) kendini teşhis eden hatuna bakışını izleyin. film bu gibi güzelliklerle dolu. bir değil iki değil.
  ... kleinfrankenheim
 4. 4.
  Türkçe adı Kiralık Katil olan Fransa-italya ortak yapımı bir polisiye filmdir, Çoğu kişinin hatırlayamayacağı üzere Film 1970'li yıllarda TRT televizyonlarında gösterilmiştir.

  Oyuncu kadrosu ile başarıyı yakaladığı belli olmuştur.

  Yönetmen, Jean-Pierre Melville
  Yapımcı, Raymond Borderie, Eugène Lépicier
  Senarist, Joan McLeod
  Oyuncular, Alain Delon, François Périer, Nathalie Delon, Cathy Rosier.
  ... emsi donalds
 5. 5.
  --spoiler--
  alain delon'un kalabalık salonun orta yerinde piyano çalan zenci kadına boş silah doğrultup son dakikada yetişen polisler tarafından mıhlanmak suretiyle nalları dikmesi gibi abuk bir sona sahip film.
  --spoiler--
  -1 ... diken bey
 6. 6.
  1967 yapımı jean-pierre melville filmi. alain delon karizmasıyla yıkar geçer. filmde pek konuşmaz reis. iş yapar. genel olarak filmde çok az replik vardır. filmdeki ilk replik de 9.dakikanın sonlarında gelir. imdb trivia'sında yazdığına göre; melville, alain delon'un canlandırdığı karakterin oldukça dar girişli garaja arabayla gireceği sahneyi nasıl çekeceği konusunda endişeliymiş. fakat alain delon tek seferde bilezik gibi geçirmiş arabayı girişten.

  bir başka bilgi de; filmde costello'nun evindeki kuş, 1967 yılında melville'in stüdyosunda çıkan yangında ölmüş.
  2 ... giallo e blu
 7. 7.
  alain delon un kült filmidir. az replikle derdini anlatan film. en güzeli.

  le samourai
  ... mr why
 8. 8.
  le samourai
  4 -1 ... jerry drake