1. 1.
  yann tiersen'in 1997 çıkışlı bir albümü. içerisinde 14 parça vardır. 44 dakika 7 saniyelik bir müzik ziyafeti. *

  01 Le quartier
  02 La rupture
  03 Monochrome
  04 La dispute
  05 L'arrivée sur l'ile
  06 La noyée
  07 Le fromveur
  08 L'homme aux bras ballants
  09 Sur le fil
  10 Les jours heureux
  11 La crise
  12 Les bras de mer
  13 La chute
  14 L'effondrement
  1 ... eqin
 2. 2.
  Bambaşka hayaller kurduran müzik.

  Dünyanın en huzurlu evinde dünyanın en güzel çocuk-adamıyla berabersin. O yere oturmuş, ağzı sımsıkı, kendine özgü tavırlarıyla bir şeyleri tamir ediyor. Gören onun pek önemli bir şey yaptığını sanır, ama ya tütün sarıyor, ya bileğindeki bir anıyı sağlamlaştırıyor. Ya da bir bitkiyi yeni saksısına yerleştiriyor. Yaptığı en ufak hareket bile özen dolu, yavaş, hatta miskince. izlemelere doyamıyorsun onu. Bir şeye konsantre olmuşken asla dik durmuyor. Dişleri kenetli, kaşları çatık (iki kaşının ortasında oluşan üçgene çok aşıksın), çenesini sıkarken yanağının derisi bir inip bir kalkıyor (akşamları denizde oluşan küçük dalgalar gibi dalgalanıyor teni). Şakakları, şakaklarını unutma. Çenesini kenetlediğinde Şakaklarında belirginleşen damar.

  Öyle bütünleşmiş ki elindekiyle, buharlaşıp havaya karışacakmış gibi. izliyorsun, o izlediğini bilmiyor, hatta orda olduğunu bile unutmuş. Sen tanrıyı görüyorsun. O bilmiyor.

  Sonra birden bire bir şey oluyor. Yer sarsılıyor. Tepenizdeki çatı, etrafınızdaki dört duvar toz olup uçuyor. işte o, o an farkediyor seni. Senin Yüzündeki şaşkınlık onun hoşuna gidiyor. (o elindeki çiçek, tütün ya da ipten bileklik hala elinde.) Sağ gözünün soldakinden daha kısık olduğunu ve yanağındaki çukuru farkediyor. Gülümsüyor. Bu kez elindekini unutup seni hatırlıyor. Yüzün avuçlarının arasında.

  Sonsuzlukta hiçliğe gidiyorsunuz. iki güzel tanrı olarak. Dünyanın en güzel ama en güçsüz iki tanrısı. Kutsallıkları güçsüzlüklerinden gelen. Bu yüzden dua edilebilecek tek tanrı onlar.
  1 ... mobiyus seridindeki karinca