bu şarkıya kurban'da cover yapmıştır.
rock barlarda çalınması farz olan barış manço-kurban şarkısı.
"Lambaya püf de
Oh deme püf de
Perdeyi ört kiz
Cekmede ört kiz

Lambaya püf de
Oh deme püf de
Perdeyi ört kiz
Acmada ört kiz

Kol sariyor
Kol basiyor
Kiz ben yaniyom
Ben yaniyom sarikiz

Lambaya püf de
Oh deme püf de
Perdeyi ört kiz
Cekmede ört kiz
Ohh beeeeee"

çok masumane ve mükemmel bir parça. arada çıkıyor ne güzel ki.
barış manço'nun yazılıp bestelendiği yıllarda müstehcen bulunarak yasaklanmış enfes şarkısıdır. kurban'ın yorumu da takdire şayandır.
ben bu parçayı cidden çok seviyorum. türkülerin içerisindeki yüksek dozlu erotizm nasıl oluyor da böylesine güzel kelimeler ardına saklanabiliyor, yani türkçe'nin başarısıdır bu türkü arkadaş. şimdi ortada bir cinsellik olayı var, bunu herkes bilir.
misal benim gibi 80'li yıllarda doğan çocuklar,, ya biz çok şanssızdık be arkadaşım. superman dediğin adamı gerçekten yaşıyor sanıyorduk ya da ne bileyim batman ve robin'in hakkaten gerçek adamlar olduklarını, bruce lee'nin kurşun geçirmeyen vücudu filan olduğuna inanıyorduk. yani harbiden buna inanıyorduk..

- olm, van dam'ın döner tekmesini agzına bi yedin mi iflaf olmazsın
- la yörü, bruce lee var bi defa a.q. !

böyleydi işte namussuz yıllar. nedir ama? hepsi saflık. şimdiki bebelere sen bunun gerçek olduğunu anlatabilir misin? yemez ki herif. - hadi len burda 3d studio max kullanmışlar, yok burada particular illusion kullanmışlar, kıyafetler bilmem ne, herifler cin. ama biz ne yapıyorduk? mınçıka dediğimiz aleti ordinaryus dereceside kullanmaya çalışıyorduk.

neyse,, bu parçada ilgimi çeken şeylerden birisi, oh deme püf de hadisesi. oh şimdi erotik bir üfleme çeşidi. lamba da ne lambaysa artık gaz lambası eşliğinde mi sevişecekler ne, oh demiyorsun püf diyorsun. yani nedir? komşular ya da ev halkı uyanmasın duruma. ama arkadaşım şimdi sen lambayı söndürdüğünde o ses işitilecekse, o zaman o işi yapamazsın ki? takır tukur ses gelir. yani ne kadar zorlarsan da ses çıkar, işin doğası bu. buradan da anlıyoruz ki, parçaya konu olan çiftimiz sadece uyuyacaklar birlikte, ama bu kaçak bir uyuma, erkeğin evinde gerçekleşiyor ve kız gece pencereden atlayarak kaçmış erkeğin evine gelmiş. ne günlermiş ya hu.

oysa şimdi, yonja'dır, facebook'tur, her şey özgür, her şeyin cılkı çıkmış be abim,, neyleyim ben gaz lambası olmadan sevişmeyi.

"Kiz ben yaniyom
Ben yaniyom sarikiz

Lambaya püf de
Oh deme püf de
Perdeyi ört kiz
Cekmede ört kiz
Ohh beeeeee"

dinlenebilir: http://www.youtube.com/watch?v=bJb-gM7NEdg
5. nesil çaylak. hoşgeldin.
içinde erotizm barındırmasada duyunca insanın aklına fesat getiren söz.
kurban ın en iyi cover şarkısı.
barış manço'nun en sevilen şarkılarındandır. kurban'dan tut ankaralı turgut'a kadar kim söylediyse beğendim şimdiye kadar. zaten kötü söylemenin pek mümkünü de yok aslında.

yalnız şarkının sözlerinden kol basıyor ve kol sarıyor'un anlamlarını ne kadar düşündüysem de bulamadım. hadi kol sarıyor sevgiliyi falan diyelim. kol ne basıyor? nereye basıyor? muamma.
tavuklara kışt de adlı enstrümantal bir versiyona sahip olan şarkı. bu şarkı müstehcen sözlerinden, şarkının enstrümantal hali de gitarın müstehcen çalınması yüzünden trt denetiminden geçememiştir.
süper bir kurban coverı..
kurban ın coverıyla kendini yeniden hatırlatan barış manço bestesidir.
diploma çalacak kadar cesur,
yakalanacak kadar tecrübesiz,
sabah akşam muhabbet edebilecek kadar hoş sohbet,
veee 5. nesil bitanecik yazar. öperim.
kurbanın dinlemesi çok zevkli olan parçasıdır.
sağlam bir barış manço bestesi. yılların hiç eskitemediği hatta daha da güzelleştirdiği bir şarkı.
anladığım kadarıyla kaçak yapılan bir kilisede boks yapıyor. nerde bu fight club ben de gelicem. *
akparti seçim sloganı olası güzide şarkıdır.
oh deeme püf de (bkz: okan bayülgen)
nefesini tutmuş yazar. çok güzel haberlerle gelicek az biraz sonra.

öpüyorum.
ailemizin ressamı. örtmenimiz.

severek izliyoruz.
kurban cidden güzel coverlamıştır. bütün hafta sonunu bunu dinleyerek geçirdim.
--spoiler--
perdeyi ört kiz
cekmede ört kiz
--spoiler--
uzun uğraşlar sonunda nickini bilgisayarımdan sözlüğe girmesiyle öğrenebildiğim sevgili sevgili yazar.*
teeeee bir sene öncesinden nick altıma bkz. vermiş yazar. ***
barış mançonun en erotik şarkısı.
ilk gördüğümde politik slogan sandığım başlık.