bugün

kerhaneye gitmemektir.

seks işçileri laik olamaz.
Türkiye'de laiklik;

islam düşmanlığı
rakı içmek
lgbt desteklemek'tir.
bazılarına bir türlü anlatamadığımız; sadece din ve devlet işlerinin birbirine karıştırılmaması olayıdır.

müslüman ülkelerin tümünün temel sorunu budur. lütfen bakınız dünyada çok çok iyi durumda hangi Müslüman ülke var.
Seküler olmakla karıştırılır.
Tanımı din ve devlet işlerinin ayrıldığı bir yönetim biçimidir.
Gereksizdir rafa kaldırılmalıdır Allah’ın izniyle 2023 de inşallah.
Türkiye'de yalnızca kağıt üzerinde olan şey.
elden gidiyyeeaaaağğ.
Bir ülkenin olmazsa olmaz ilkelerinden biridir. Farklı inançalara sahip vatandaşların, huzur içinde, yaşayabilmesini, dinler adına cinayetler işlenmemesini, aşırı uçlara kayılmamasını sağlar
90'lı yıllarla birlikte bitmiştir. Geçmiş olsun
Dinci kardeşlerim laiklik sayesinde dininizi yaşayabiliyorsunuz. Eğer şuan ülkenin resmi inancı ateizm falan olsa hepiniz çalışma kamplarını boylamıştınız veya idam edilmiştiniz. Laiklik inançsızlık değildir din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır. Aslında sevmediğiniz laikliğe şükür etmeniz lazım.

Edit: Eski bir kommunist ülkeden göçen müslüman türk bir aileye mensup olduğumdan söylüyorum.
kadınların oy verebilmesi, mirastan eşit hak alması, boşanma davası açabilmesi gibi birçok sıradan görünen şey laiklik sayesinde hayatımızdadır.

medeniyettir ve insan olmaktır.
Zamanında sucukçu muhasebecisi tarafından mursi'ye teklif edilmişti. Mursi sallamadı..

Fetöcü diyor ki dinsizliktir. Demek ki sucukçu muhasebecisi han efendisi Mısır'a dinsizlik teklif etmiş. ilginç..
iyi de cahil arkadaşım. şeriatın olduğu bir ülkede müslüman olmayanlar mesul değildir ki. şeriattan bana dininizi hürce yaşayamayacağınıza dair kanıt getirin en büyük laik ben olacağım. ama getiremezler çünkü şeriat nedir onu bile bilmez bu şahıslar.
yalancı yobazların "çoğu avrupa ülkesinin resmi dini var" yalanını sıkmasına vesile olan kavramdır.

say lan! hangilerinin resmi dini var ve ne anlama geliyor?

yunanistan'ın mı var? hani şu ateist olduğunu bile bile çipras'ı başbakan seçen ülkenin? yemin töreninde incile el basmayı reddetmişti.

bir diğeri de laiklik kötü, sekülerizm iyi demiş. peki öyle olsun. laikliği kaldıralım, seküler ülke olalım. bakalım şu madde hoşunuza gidecek mi?

(bkz: abd anayasası 2nci madde 5nci bölüm)
Günümüzde gençlerin içki içip kıçı başı dağıtmakla aynı anlama getirilmiş hede.
laiklik, nerde çekildiği belli olmayan sarıklı bir adam ve peşinde dört çarşaflı kadın resmi bulup, sayfaya koyup altını salyalar akıta akıta islam düşmanlığı yazıları ile doldurmaktır. çoğu zaman resim bulunamaz ise karikatürden faydalanılabilir.
laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.

örneğin hırsızlık yapıldığında şeriat kolunun kesilmesini emrediyor yerine , kanun 2 yıl hapse hükmediyor diyebiliyorsak laikliktir.

yersen.
Sadece türkiyede geçerli olmak üzere alkol içmek, açık giyinmek, küfür etmek, orospuluk yapmak, gavat olmak, zeybek oynamak, kızının yaptığı orospuluğa göz yummak, oğlunun götünü başını deldirmesine göz yummak, küpe takmak, gitar çalmak vb. Bide bunları daha fazla yapmak.
Gerçekte olan laiklik sadece devletin başka koldan, din işlerini başka koldan yürütmek ve bunları birbirine karıştırmamaktır. Atatürk gelse ananızı siker haberiniz yok.
bir müslüman olarak şöyle düşünüyorum:
bir insanı dini açıdan yargılayabilecek olan tek kişi Allah olduğu için geri kalan kişilerin insanları bu konu hakkında yargılaması doğru değildir. eğer Kuran'daki ayetlere bakılırsa bu ayetlerin konulma sebebinin toplumsal adaleti sağlamak olduğu görülür. yani toplumsal adaleti sağlayacak şekilde olan yasalar Kuran'a uygun olur.

sonuç olarak buradan mevcut adalet sistemini eleştirebiliriz ama dini açıdan herhangi bir şey söyleyemeyiz.
laiklik: Müslümanın zulmünden, Müslümanı koruyan sistem.
(bkz: laiklik elden gidiyeah)
Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması gerektiğini söyler. Katildigim bir ilkedir. Zira din adı altında bir araya gelmiş ve devlete sızmış toplulukların ne biçim işler yaptığını yakın geçmişte gördük.
Dünyadaki anlamı din ve devlet işlerini birbirinden ayırmak olan bizdeki anlamı da sen namaz kıldın o halde pis bir arapsın olan ilke.
türk milletine uygun olmayan ilke. türk milletinin ezelden beri dinine bağlı ve batıya kapalı bir yapısı olması münasebetiyle, laiklik diye bağırarak milletten oy alma siyaseti hiçbir zaman bu topraklarda kabul görmemiştir. zira bunun misalini en az 18 senedir birebir görüyoruz.

edit: ulan ben bir içtimai tespit yaptım. bu millete laiklik diye bağırarak oy alamazsınız diyorum. herifler yoktan yere eksiliyor. siz bu kafayla devam edin ak parti de sandıkta koysun geçsin.
elden giden anlayıştır.