bugün

çatal bıçakla efendi efendi yenir. evet.
Dürüm şeklinde sarılıp yenilir.
Gereksiz bir sorudur. Cunku bu kulturel bir sey. Mesela araplar pilavi eliyle yer. Osmanli sarayinda pilav kasikla yenir. Bugun hala bazi soylu aileler pilavi nezaket geregi catalla degil kasikla yer. Avrupa'da catalla yenir. Yine arap yarim adasinda lavas tarzi ekmekle de yenir. Tamam adabi muaseret var. Fakat bu kulturlere gore degisir. Mesela camiden bacak bacak ustune oturarak oturmak cok ayip karsilanabilir. Fakat kilisede sadece turkler tarafindan ayip karsilanir. Protestan kiliselerini gozlemleyin genelde hep turk disi etnik kokenler ayinde bacak bacak ustune atar. Bu o kulture gore ayip degildir.

Lahmacun nasil mi yenir? Bu senin kim oldugunla alakali. Yani parfumun gecince nerenin topragi kokuyorsun sen? Kimsin? Soyun kimden nereden geldin nerede dogdun nerede yasadin? Ha iste bu sorularin cevabini verdikten sonra en onemli soruyu sormalisin nasil daha rahatsin. Ben lahmacunu peceteye sarar elle yerim. Pizzayi ise catal bicakla yerim. Benim yemegim benim kararim.
Garnitürü koyarsın limonu sıkarsın dürersin yersin.
elle yenir. nokta.
http://aok.sozlukspot.com/w/lahmacun/
2 gündür sözlükte bu konu tartışılıyor. 5 liralık lahmacunu giyen adam illaki eliyle yer. çatalla bıçakla yiyecek kadar elite bir insan zaten lahmacun yemez. kapatın artık şu konuyu.
(bkz: ağız)
Arasina yesillik konur, durum yapilip gomulur. Yaninda da acik ayran icilir.
görsel

ahanda böyle
Yapilir mi bu. Can var cekiyor.

Yontemlerdir.
Çatır Çutur.
Habur şubur çatır çutur yenir nasıl yenecek elle dürüp büküp yiyeceksin.
ısırarak.