bugün

(bkz: yoktur) çok soğuktur. Ben her dışarı çıkmamda küfür ede ede gidiyorum gideceğim yere. Adana bile böyleyse ben çöle sürgün yemek istiyorum.sonsuza kadar yaz olsun. Ha kış oluyorsa da bence bizim de kış uykumuza çıkmamız lazım sabahın 6 sında o hava da yataktan ayrılıp da işe, okula gitmek koyuyor adama.
sivrisineksizlik.
Dışarısı buz gibiyken,hatta belki kar yağarken, yarin sıcacık tenine sarılıp sevişmektir.
özellikle gece yatarken yorganın altına gömülmek. bununla beraber gaz çıkarmak. akabinde de sıcak havanın yüze vurması ve odaya dağılmasını hissetmek.
kar zengine romantik yağarmış. bununla ilgili bir vecize de var da biraz müstehcen olduğu için terbiyem müsade etmiyor.
boş sokaklar ve yere düşen yapraklar.
Yaza plan yapmak.
Gecenin soğukluğuyla beraber evine çekilen insanlar sayesinde rahatça sessizlikle beraber yürümek.
Havanın soğuk olması. Evet, kışın hava soğuk olur. Bilgi için sonra teşekkür edebilirsiniz.
Evde kanepeye uzanıp sobanın üstünde pişen kestaneleri ters düz edip sonra da bir güzel yemek. Akşama doğru da boza içip muhabbet etmek gibisi yoktur kesinlikle.
evde yatıp camdan yağan karı izleme lüksüne sahipsen güzeldir tabi.

sen onu bir de ayazda dolmuş bekleyen işçiye, sokakta yatan evsize sor.

gece gece de duyarımızı kastık. mis.
yoktur

ay şöööööööyle bayılıyorum ayol diyen ılıklarda

gaz faturası gelince bir yere kaybolmasın

alayınızı kaydettim.
Yukarıda tanrılar kavga ederken oluşan görüntü (şimşek, yıldırım) eşliğinde müzik dinlemek.
Daha az insanın dışarıya çıkması.
(bkz: donmak)
bunu sıcacık evinde oturup kahve sinema yapan kesime değil de yakacak bulamayan,alamayan üşüyen kısma sormak gerek. kış ayı rezillik ayıdır. soğuktur. çamurdur. hastalıktır.
benim icin evden cikip arabaya binene kadar kafa usumesi arabadan inip is yerine girene kadar sunizit olurum burnum akar cok sancili bir surec gece uyurken kafam usuyor ayagim usuyor.
kronik vucut agrilari.
daha asabi olmam.
ama en kotusu sirtin ortasinin usumesi sirtin ortasina kar yagmasi naparsan yap sirtin ortasi isinmaz ayak kafa isinir ama sirt ortasi alaska gibidir.
sac kurutma makinesiyle isitirsin derin yanar ama isinmaz.

kisaca isinamamak.
yatarken bere takarim isininca cikariyorum.
Gecenin bir körüne kadar dışarıda bağıra çağıra oyun oynayan veletlerle böğüre böğüre konuşarak muhabbet ettiğini sanan ama aslında başarısız bir ayı taklidi yaptığının farkında olmayan tiplerin bitmesi.

Bir de trekking yapmaya gitmek. Yazın trekking işi keyifsiz. 3 saat güneş altında yürüyünce çorumlu amir'e dönüyorsun.
Atkı, kaşkol takabilmek. Tarz katıyor giyime yakışıklı oluyoz.
yeni yağan karda yürümek tabikide.
Ne guzelligi Hava erken karariyor, Lahana gibi giyiniyoruz. Hiç sevmem keșke her mevsim Yaz olsa.
Bolu da olmamdan dolayı çok güzel olan bir kış yaşantısı...
dışarıda kar, yağmur yağarken tam film izlemelik bir hava oluyor ya, bayılıyorum işte. güzelliklerinden bir tanesi.
Kar, sakinlik, sessizlik.
Portakal, mandalina.