bugün

3 taş has hoşaftır çünkü...
tamam işte dragon dinsizin hesabıydı dinsiz benim hesabım diyecek halin yok. zaten yazmicam demiştin bu hesaplarla pisliklerine kaldığın yerden devam ediyorsun. attığın linkler ateist tayfanın götünden ürettiği aslı astarı olmayan söylemler. kimn ne olduğunu yazımından anlarım merak etme sen..
Bakalım mezhebi geniş frank'e göre hangi "ateistlerin" "uydurduğu" hadismiş:

https://islamiyontem.net/...r/buyuksafiifikhi/006.htm

Buhari, Ebu Davud, Müslim...

Len frank, bana Kızılbaş der durursun ama sen düzden mezhebi geniş çıktın be! Ehl i sünnet ve'l cemaat yolunda sahih hadis inkarcılığı var mı?

Bakın şuraya yazıyorum: işine öyle gelirse peygamberi bile ateist ilan eder bu münafık.
Şeytana attığın 7 taşın üçünü bunlardan kullansak belki depresyona girip, günah işletmezdi.
Yok daha neler.
gerçek islam bu değiiiil...
Bulunduğu ortamda temin edilebilecek en iyi temizlik aracı o olduğu için söylemiş olabilir mi acaba?

Kuran'da Kuba halkından övgüyle bahsedilir. Onların temizliği anlatılır. Bu övgünün sebebi de kubalılar'ın temizliği su ile yapmalarıdır. Peygamber de onları örnek göstermiştir tüm Müslümanlara.
Ona bakarsan bir Yahudi cemaati olan Esseniler de var temizliğe düşkün. Essenileri bir araştır.. Antik Yunan ve Roma tuvaletleri ve Miken Uygarlığı falan var onlar nolcak şimdi? Sanki dünyaya tahareti islam getirmiş de islam'dan önce dünyada hiçbir şey yapılmamış gibi..
Yazar burada temizliğe dikkat çekip "su kağıt bez vs bulamıyorsanız götünüz boklu gezmeyin, gerekirse taş toprak ile temizleyin adam olun" demek istemiş.

Burada dini mini boşverin ve biraz saksıyı çalıştırınız.
Düşünün din veya kültür, ayet veya hadis, doğru ya da yanlış nasıl bir toplum ise biraz adam olun, insan olun denmiş.
günümüze göre uyarlanmış hali üç parça tuvalet kağıdına eşittir.

götü kazan gibi olanlar 3 rulo kullansın.
1. dikilitaş.
2. çemberlitaş.
3. hiçbiri.
yani hani islam'a göre ayakta su içilmez ya, ayakta suçince kusmayla ilgili bile bir hadis var diye biliyorum. yani kusmak ne derece mantıklı. herhalde o zaman peçete olmadığı için mi öyle demiş acaba? taşlar pislenir o zaman da.
müslümansan peygamber ne demişse yapman lazım. sünneti sonuçta.. işine gelen hadisleri kabul edip işine gelmeyenleri kabul etmeyen sözde müslümanları ortaya çıkarmış hadistir şüphesiz.. ben ateist olduğum için umrumda olmaz böyle şeyler..
"tedariksiz hacete giden domala domala taş arar" sözünü akla düşürmüştür. eskiler boşuna yazmamış bu lafları sağa sola.
"islam, temizlik dinidir", "Avrupa'ya temizliği biz öğrettik" diye gezen tatlısu Müslümanlarının haberlerinin olmadığı, Kütüb-ü Sitte'deki çeşitli sahih(doğrulanmış, onaylanmış) hadislerde geçen mide bulandırıcı bir olay. Bu iğrenç olayda; Muhammed, bir gün büyük tuvaletini yapmak için dışarıya çıkar. Büyük abdestini yaptıktan sonra kakalı kıçını silmek için Muhammed, yanındaki sahabelerden birisine taharet amaçlı taş bulmasını emreder. Sahabe, Muhammed'e taş yerine tezek ve hayvan kemiği getirir. Muhammed buna çok kızar, Müslümanlara kaka yaptıktan sonra kemikle ve tezekle taharetlenmelerini yasaklayıp taşlarla taharetlenmelerini söyler. Taharetlenirken üstelik bir de taşların sayısı tek olmak zorundadır, çift taş da olmuyor. Neresinden tutarsanız tutun, elinde kalıyor. Iyyy, iğrenç...
görsel
görsel